KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Zečica Miffy » sri srp 10, 2013 20:40 pm

Naručili smo se danas kod Saše, još 7 dana i sterilizacija će biti iza nas :hm:
Kaže da oporavak traje 7-10 dana.... ima li nešto na što posebno trebam pripaziti?!
Avatar
Zečica Miffy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 118
Pridružen/a: pet vel 08, 2013 14:52 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la moli » pet srp 12, 2013 19:42 pm

Bok, dugo me nije bilo... :zeko6:
Danas sam udomila malog dečka prekrasnog, zapravo nije toliko malen- ima godinu i nešto. Nije kastriran, a ja imam curu Moli. Dal je prekasno sad ga kastrirat? :zekoo8: Jakoo bi željela da on i Moli postanu par, al nisam mogla nać nijednog kastriranog zeku da se nalazi blizu nas. Znam da je kastraciju bolje obavit kad su mladi... pa jel to sad velik rizik? :huh:
moli
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: ned tra 07, 2013 14:23 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la wildflower » pet srp 12, 2013 22:50 pm

moli je napisao/la:Bok, dugo me nije bilo... :zeko6:
Danas sam udomila malog dečka prekrasnog, zapravo nije toliko malen- ima godinu i nešto. Nije kastriran, a ja imam curu Moli. Dal je prekasno sad ga kastrirat? :zekoo8: Jakoo bi željela da on i Moli postanu par, al nisam mogla nać nijednog kastriranog zeku da se nalazi blizu nas. Znam da je kastraciju bolje obavit kad su mladi... pa jel to sad velik rizik? :huh:



Nije ne, bez problema ga možeš kastrirati. Samo se nadam da je vaša cura sterilizirana?! Jer ako nije bit će veselo, trebalo bi ih onda držati odvojene dok netko od njih ne obavi sterilizaciju.

I da, čestitam na udomljenju :D

@Miffy
Prvi dan i noć ju stavi u mračnu prostoriju gdje će biti na miru i provjeravaj je svakih sat-dva. Ponudi joj vodu i zelenjavu jer prije će krenit jest mekano nego pelete i sijeno. Pazi ako ima kuglica, treba ih čim prije počet proizvodit.

Dan, dva nakon operacije ne ju puštat da divlja i skače da ne počupa šavove.

Samo baci oko na nju i bit će ok, sretno :)
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la moli » sub srp 13, 2013 10:31 am

hvala Wildflower!
Cura mi nije sterilizirana, ali zasada su još odvojeno. Dečko (još nema ime :blush: ) je pušten cijelo vrijeme po kući, istraživa prostor. A ženkica mi je zasada u kavezu, al ju puštam par sati na dan po ograđenom dvorištu da se ne bi ukočila. :wub:
moli
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: ned tra 07, 2013 14:23 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la moli » ned srp 14, 2013 18:02 pm

Bok, maleni je dobio ime: Spunky :D A zanima me da li je dovoljno pouzdana veterinarka Biserka u Začretju za kastraciju jer smo mi iz Zaboka i ona nam je najbliže. Inače kad sam išla k njoj s Moli zbog proljeva pričale smo o kastraciji jer sam joj rekla da planiram udomit dečka :blush: rekla je da je ona kastrirala 10 kunića i da je sa svima sve prošlo ok, ali da rizik od anestezije uvijek postoji. Pričala mi je za neku kuju je usred neke operacije srčeko jednostavno prestalo kucati, dobro nebitno sad. Onda, što mislite?
moli
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: ned tra 07, 2013 14:23 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la krika.fs. » sri srp 17, 2013 16:16 pm

i mi smo se odlučili za kastraciju tj obavljena je i sada čekamo da Jiggly dođe doma, sada mene zanima, pročitala sam da mu ne smijem stavljati stelju ispod njega da mu se ne zalijepi za ranicu pa me zanima što da mu stavim u wc (inače mu je wc od slame i drvenih briketa)? što drugo mogu jer ovi drveni briketi kad ide na wc kak on njih mokri tak se oni kašaju pa se bojim da mu se to ne zalijepi za ranicu i da mu se ne inficira!?
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Lady Stardust » sri srp 17, 2013 21:28 pm

rucnik na pelete dan dva i bude sve ok

kakve su ranice - jel ima samo sitni rez i jedan sav na svakoj strani ili vece?
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la krika.fs. » čet srp 18, 2013 9:08 am

hm, tamo sam nešto i stavila ali samo je jednom otišao tamo na wc, sad piški na pod na drugu stranu kaveza di nema ničega :huh: :huh:
i da pitam što mu dati jesti -pročitala sam da mu dam sijena, al on ga neće ni pogledat :sad: . dala sam mu i hranu koju inače obožava neće. (to sam nosila sa sobom i ostavila s njim kad je išao na kastraciju pa su mu oni tamo davali da jede, pa ju možda trenutno zato neće da jede). dala sam mu malo suhiih grančica lješnjaka i suhih listića maslačka to je sinoć kad smo došli doma pojeo danas neće. i dala sam mu malo mrkvice lista to je odmah smazao - ne znam jel smijem mu još davat toga, pošto samo to jede da mu ne bude loše? :hm: :hm: kaj da mu još dam?

ima jedan sitan i jedan križić jer mu jedan nije bio izašao skroz van pa su ga morali malo dublje zarecnut :hm: - tako sam dobila info u Bubi.

i još da pitam pošto neće da jede jel normalno da je kugličario samo jednom kad smo došli doma (vjerujme da je to ono kaj smo ga nahranili sa sijenom i malo hrane prije nego kaj je išao) i nakon toga više ne
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la altan » čet srp 18, 2013 9:30 am

A ja bih dala sto god hoce jest..probaj dati zobene pahuljice..moji u kriznim situacijama hoce jest prepecenac (on nema neku hranjivu vrijednost, ali barem probava radi)..ponudi bananu ili jabuku..daj jos tog suhog lisca..mozda ga sada boli dok ne dobije injekciju pa mu nije do jela
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la krika.fs. » čet srp 18, 2013 9:36 am

uh, hoću, al bojim se da ne pretjeram s tim voćnim pa da ne dobije drugu vrstu problema, al da bilo kaj pojede. sad sam pročitala i ovo hranjenje na špricu nadam se da do toga neće doći
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la altan » čet srp 18, 2013 11:46 am

ma sumnjam da ce bas toliko toga pojest da mu bude lose
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la krika.fs. » čet srp 18, 2013 13:04 pm

sad sam malo pomiješala suho sa svježim listom mrkve i mrkvicom, ja je pojeo :happy: al još nije krenuo kugličarit, a inače ih ima na sve strane :hm: :hm: jel to razlog za brigu il je to normalno pošto tako malo jede?!
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la altan » pet srp 19, 2013 8:15 am

Kako je zeko danas?
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la krika.fs. » pet srp 19, 2013 9:17 am

danas je krenuo jesti i sjeno uz sve ovo ostalo što mu dajem, al još nema kuglica.
jučer se iskugličario na putu prema veterinaru da tamo pokaže da probava radi. al onda smo tamo dobili 3 pikice pa smo sad opet malo smotani. a
ali izgleda i djeluje življe malo, skakuće na sve strane i opet ga sve zanima, za razliku od jučer kad je samo ležao
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la altan » pet srp 19, 2013 9:34 am

ajde super..ma bude on vec..cim jede sijeno znaci da je bolje
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan
cron