Rucak ide na sterilizaciju

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la frances » čet vel 24, 2011 22:40 pm

ja kad citam ova vasa iskustva iscudjavam se skroz.
sad mislim da frank uopce nisu sterilizitali u bubi :D
mi nismo imali carapicu.
samo gazu i to samo prvi dan.
iz ambulante smo ju uzeli budnu.
jela je vec na putu do doma, pila je i piskila normalno istu vecer.
nije joj bilo hladno, nismo ju posebno grijali (bio je kraj ljeta).
drugi dan se je ponasala kao da nista nije bilo.
stvarno neznam.

a vasem klopanju i kakanju se veselimo i drzimo fige da carapa i gaza sto prije odu :)
"..and i'm floating in a most peculiar way
and the stars look very different today.."
Avatar
frances
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 578
Pridružen/a: uto lip 08, 2010 12:22 pm

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la Charlie » čet vel 24, 2011 23:02 pm

ta mrežica je zgodna, posebno kod životinja koje vole "operirat" po sebi ;D

u Bubi je praksa da idu doma kad se skroz razbude

ako sam dobro shavtila za Ručak je vet rekao da će duže ostati kod njega nego što je na kraju ispalo, zato je i bila tako uspavana i trebala je biti u toplome

zapravo uvijek trebaju biti u toplome, moj je prošao 4 narkoze i nisam ga posebno grijala osim zadnjeg puta sa toplim bocama oko gajbe

čudno mi je što Ručkica još uvijek tako traži tolpo, trebala bi se već normalizirati kaj se tog tiče, ako se i sutra nastavi napomeni vetu pa neka joj provjeri temp
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » čet vel 24, 2011 23:35 pm

trazi toplo jer iako klime pokazuju da je u stanu 27 dolje na podu di je gajbica je 20tak stupnjeva.. ne mozemo natjerati da se fizika preokrene i da topli zrak pada umjesto da se dize, pa joj zato dobro dode toplo.. A i trbuh joj je gol a ona je navikla na dugu gustu bundicu.. A jos smo je prije op cijelu sa furminatorom prosli da bude zgodna a ne zarascena.. I mi se skrivamo na toplo.. Reci cu da provjeri svakako.. Jako je dobra.. i znatizeljna, ponasa se kao i inace, bori se samnom jer bi van kaveza a ja joj nedam da se ne zavuce pod kauc, pa papa puno, skrguce njezno zubicima, niti jednom nije pokazala da ju nesto boli pa da je zaskripila zubicima gog tih lasno..
Vet je stvarno korektan, njezan, komunikativan, sve ljepo objasni i stvarno se covjek trudi.. Super mi je kako sve stoput pregleda i naglasi nam bitne stvari. Stvarno brine o zivotinjama jer kao sto sam vec rekla, imao je lose iskustvo sa svojim ljubimcem i zna kako je to, pa se trudi, daje sve od sebe. Kazem vam, ostala sam sokirana kada mi je krenuo objasnjavati na njezinim organima na gazici kako bi trebalo izgledati a kako njezino izgleda, i kad mi je cistu pokazao. Nije nam nista presutio, rekao je da je bila teza operacija jer je dosta toga morao kopati bas zbog toga jer joj je jedan rog maternice bio nerazvijen, pa ta cista, pa jos nesto ( nakon ciste covjek se iskljuci.. ) pa da cemo malo opreznije s njom.. Jako je njezan, zna smiriti zivotinju.. I jako mi puuno znaci da mu nikada nijedna zivotinja nije ostala na stolu i da mi je napomenuo da su glodavci njezniji sto se tih operativnih zahvata tice pa da ce operacija biti drugacija od one na koju sam navikla ( sa psima)..
_______________________________________
Dan 3. preko noci smo napravili nered, carapu smo ki stavili preko sapa, na kraju smo se jedva micali, no uz veliku borbu i moju kung fu obranu smo uspjeli carapu vratiti na mjesto.. ja sam ok, kad su me pustili van kaveza cak sam i na wc otisla i kuglicarila i pisala.. :)
___________________________________________________________________________________
Evo bili smo kod veta.. Previle su curke ranu, ocistile je.. inace ta zecica ima ljepse i bolje i urednije savove nego sto sam ja ikada imala, ili vidjela da netko ima. Sve ljepo ravno po spagi.. Nigdje krvi, sve cisto, rana suha.. namazale su curke mast, ponovno naljepile gazu i dale mi piku.. carapa je opet na nama.. kazu da bolje carapa nego ovratnik.. da ce manje stete napraviti s tim.. Curica je bila dobra, samo se borila na pocetku kad su je okrenule na leda, kung fu odmah.. nema tu kod nje, ona je sefica..
Idemo na kontrolu tek u ponedjeljak ponovno.. znaci da imamo cijeli vikend za raditi gluposti..
P.S. Vidjeli smo malenog ferreta tamo.. isao je na piku.. samo se cuvao i mazio.. izgledao nam je kao beba, nismo znali da su ferreti tako vejiki i slatki i njunjunjunju ( gugutanje )..

Evo samo da javimo da smo dobro.. Puse od Ruckice i ponosnih mame i tate..
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la ~Cicushka~ » sri ožu 02, 2011 14:00 pm

drago mi je da je sve super :D

pusa za malenu devojcicu :zeko3: :zeko3:
Mica Mushmula Bubica Muceki Mushica
Avatar
~Cicushka~
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 416
Pridružen/a: ned ožu 01, 2009 22:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » sri ožu 02, 2011 15:04 pm

evo nas.. proslo je tjedan dana od kad smo bili na sterilizaciji.. curica se super oporavlja, danas je pokakila najljepse kuglice ikada, ona vec kao da se nista nije niti dogodilo, samo se uzasno puno linja i ja trcim za njom sa malticom.. Ako sada ne dobije zacep onda nikada nece ( kuc kuc kuc u drvo da nece) Danas si je malena mustrica pomaknula gazu i dosla do savova, u pravo vrijeme sam je uhvatila za glavu, skoro si ih je pocupala.. Tako smo blizu da ih doktor izvadi, u petak, bilo bi steta da bas sad pri kraju svega ona sve zezne.. cuvam ju i cekam dragog da dode i pomogne mi vratiti gazu na mjesto ( novu gazu.. )i da, trbuscic joj je vec sav dlakav.. njoj ta dlaka raste ko luda.. Zvala samd ragog prije pola sata, njega jos nema.. tih muskih nikad nema kad ih trebas..
Probala sam sama namjestiti sve i ostala sam sa hrpom dlake u ustima i ogrebotinom na bradi.. taj zec je veliki poznavalac borilackih vjestina.. malena ninja.. curica mala.. :zeko3:
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la Charlie » sri ožu 02, 2011 16:48 pm

uvijek čupaju na kraju kako zarasta i počinje dlaka rasti, budete još malo izdržali :)
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la Marta » sri ožu 02, 2011 20:02 pm

bunnyema je napisao/la:Probala sam sama namjestiti sve i ostala sam sa hrpom dlake u ustima i ogrebotinom na bradi.. taj zec je veliki poznavalac borilackih vjestina.. malena ninja.. curica mala.. :zeko3:


što se linjanja tiče, razmišljam i ja da uzmem malo te malt paste :) ...dlake su me opkolile koliko god čistila, četkala, usisavala .. :lud:
super za Ručkicu, pozdrav i :zeko3:
Avatar
Marta
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 698
Pridružen/a: sub stu 06, 2010 22:33 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » sri ožu 02, 2011 20:10 pm

Ruckica mi kaka lancice.. ja znam da puno dlaka popapa sada kako se non stop ureduje i kako se linja, svaki dan dobije dvaput malticu i jos je danas dobila i banane.. Ne znam vise sta da radim.. Valjda cemo do petka izdrzati pa da nam vet pomogne.. I da, trcim za njom sa furminatorom ali nije bas da suraduje..

______________________________________________________________
Evo nas, danas smo vadili savove, odlicno izgledamo osim sto si je malena sve dlakice do koze popapala na ledima, ima velike rupe u dlaci, ima li tu pomoci?
I jos uvijek kaki kuglice spojene sa dlakom, a dajem joj puno vode i maletice.. i sjena jede.. Nadam se da ce to rijesiti.. Konce su vadile tehnicarke danas, veta nije bilo.. napomenula sam kuglice ali nisam dobila nikakav odgovor.. vidjeti cu dal se sta moze ovako sa puno maltice sijena i vode rijesiti..
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la vini » sub ožu 05, 2011 17:20 pm

Ima li Ruckica još uvijek lančiće?
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » sub ožu 05, 2011 19:55 pm

Ima, da.. kuglice su joj savrsene jedino joj ta dlaka medu njima .. imala ih je 11 na jednom.. Dajem joj dosta maltice.. i sijena.. maknula sam suhu hranu i trcim za njom sa pojilicom da puno pije.. Nadam se da ce brzo proci.. Inace ima par normalnih nepovezanih kuglica i onda izbaci tako jedan lancic da mi srce stane.. Inace si je cijela leda oglodala do koze, celava mi je na ledima, jako se najela dlake ovih dana poslije sterilizacije..
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la zekili » sub ožu 05, 2011 20:21 pm

bitno je da to izbacuje iz sebe..sada je pojacano linjanje pa je to normalno.
nastavi sa malticom i sijenom i sve ce biti ok :)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la zeko Simba » sub ožu 05, 2011 22:50 pm

Ne moraš radi toga ići veterinaru, ne može joj on ništa sada pomoći. Nastavi kao što radiš i trebalo bi biti ok
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » sub ožu 05, 2011 22:53 pm

Hvala vam.. Javljat cu vam kako nam ide.. Inace cijelu vecer kaki savrsene kuglice, nista nije povezano sa dlakom.. jako sam ponosna na nju.. i pije puno vodice i papa puno.. Jako mi je smrsavila od svega.. svaku koscicu joj napipam..
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan