Mladi izmedju brata i sestre

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

PostPostao/la zadeset » pon ruj 21, 2009 15:24 pm

UŽAS!!!!!! :ljut: :ljut: :ljut: :ljut:
Ne mogu ih nikako nagovoriti...nije to tako lako s mojim roditeljima...oni to ne žele...i neznam šta da radim..nadam se samo da se ništa nije dogodilo...sada sam ju odvojio od mužjaka te ću pratiti kako se ponaša...a ako se nije ništa dogodilo...onda ću vidjeti za dalje...molim boga da se nije ništa dogodilo.... :zekoo7: :zekoo7: :zekoo7: :zekoo7: :zekoo7: :zekoo7: :zekoo7:
Tomislav Cvrtnjak
zadeset
Kunić
Kunić
 
Postovi: 48
Pridružen/a: sri lis 08, 2008 18:42 pm
Lokacija: Varaždin

PostPostao/la zeko Simba » pon ruj 21, 2009 15:42 pm

Polako, pričaj s njima često o tome, možda malo po malo shvate da je to potrebno.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la zadeset » pon ruj 21, 2009 17:30 pm

meni je baka rekla da prvo leglo brata i sestre većinom uspijeva,ali drugo ne...jeli to istina?! :blush:
Tomislav Cvrtnjak
zadeset
Kunić
Kunić
 
Postovi: 48
Pridružen/a: sri lis 08, 2008 18:42 pm
Lokacija: Varaždin

PostPostao/la dHarma » pon ruj 21, 2009 17:33 pm

Nije istina..
To ti spada u one seoske price kao ono "prvi macici se u vodu bacaju"...
Zar nemas nekoga kome mozes da poveris zeku..
npr. kazes tvojima da je na cuvanju, a u stvari su kod tog nekog dok se ne oporavi od kastracije..
Jeste da je laz... ali je za njihovo dobro :blush:

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la frka » pon ruj 21, 2009 18:07 pm

Raul je napisao/la:Mozda da objasnis da se zenke trebaju (skoro pa moraju) sterilizirat jer ih vecina dobije tumor i umre od toga do trece cetvrte godine?

oprosti, zadeset, šta ovo gore tvojim roditeljima nije dovoljan argument?!
daj nam, molim te, napiši koji su NJIHOVI argumenti protiv kastracije/sterilizacije?
Avatar
frka
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 277
Pridružen/a: uto kol 25, 2009 8:46 am
Lokacija: zg

PostPostao/la sanjita » pon ruj 21, 2009 19:34 pm

zadeset ajde malo razmisli molim te....ako dopustis leglo,ti ili tvoji,a racunajuci da u leglu dodje oko 5,6 malih,nakon sto postanu spolno zreli,oni ce se opet svi pocet parit,i ovisno koliko ce muzjaka biti,morat ces ih kastrirat namjeravas li ih sve zadrzat....ako neces kastrirat,morat ces ih u tolikom broju drzat razdvojene,jel imas toliko gajbi? ako ih neces sve zadrzati,jel imas udomitelje? zasto se uopce upustati u to? reci roditeljima da dodju malo procitati sto se ovdje pise.tko uopce brine za te zeceve na prvom mjestu? ti ili roditelji? mislim tko ih hrani,cija su briga?
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zadeset » uto ruj 22, 2009 6:46 am

sad ću morat sve priznat...do sad sam to tajio misleći da ću doći do nekog riješenja bez toga svega...moji roditelji,zapravo baka i djed su do sad uvijek držali kuniće za jesti...no ja i još nekoliko članova obitelji su se pobunili protiv toga...prvo sam od prijatelja posvojio jednog kunića kojem neznam spol jer je jako star,a i neda se baš okretat....a onda je baka dovela ta dva kunića kao za jelo...no ja nisam dopustio da budu u tim njezinim groznim uvijetima pa sam ih ja uzeo sebi kao kućne ljubimce sa 1,5mjeseca starosti...stavio sam ih u istu gajbu i cjelih 3 mjeseca praznika sam ih držao skupa...no ja sam išao na 1 mjesec u Slavoniju i prepustio sam brigu braći i roditeljima...inače se ja uvijek brinem o njima...o svim svojim ljubimcima...i nije mi niti malo teško jer ih :srce: ....i kad sam se vratio nije mi tata niti odmah rekao ta to nego 3 tjedna kasnije...i užasno sam se prepao jer sam već čuo neke priče o tome...

A protiv kastracije su jer im je nerazumno shvatiti da trebaju dati 300kn za kućnog ljubimca koji može svaki dan umrijet(njihova teorija).... a u malom smo i stisku oko novaca...jer nas je troje braće...jedan osnovna škola,drugi srednja i treći fakultet,a roditelji mi nemaju baš neka visoka radna mjesta...žao mi je.... :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
Tomislav Cvrtnjak
zadeset
Kunić
Kunić
 
Postovi: 48
Pridružen/a: sri lis 08, 2008 18:42 pm
Lokacija: Varaždin

PostPostao/la zeko Simba » uto ruj 22, 2009 7:35 am

Pa dobro, znači li to da oni u biti nisu protiv toga da dečka kastriraš, nego to ne mogu financijski podnijeti? To je već druga priča.
To za baku si već rekao, mislim da je imala kuniće radi mesa. To je nama svima teško čuti, ali na selu ljudi tako žive i to je normalno.
S obzirom da ih ti držiš kao kućne ljubimce trebaš im pružiti nabolju moguću njegu i ostalo.
Pitaj roditelje da li je samo novac razlog protiv kastracije ili ne bi dozvolili ni kada bi bilo novaca?
I još nešto, zanima me otkuda si, da vidimo kojeg veterinara imamo u blizini tebe
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la zadeset » uto ruj 22, 2009 12:24 pm

Nažalost...ali mislim i da imamo novaca nebi dali kastrirati zbog neznam kojih razloga...ja sam iz Varaždina...
Tomislav Cvrtnjak
zadeset
Kunić
Kunić
 
Postovi: 48
Pridružen/a: sri lis 08, 2008 18:42 pm
Lokacija: Varaždin

PostPostao/la dHarma » uto ruj 22, 2009 13:29 pm

To je potpuno besmisleno!
Pogotovu zato sto to nije komplikovana operacija...
Zar zelis da ti na kraju ugine zecica jer je imala nekoliko okota za redom..
A i sta ces sa defektnim bebama, ne bi imao kome da ih das..
I sve bi ostale tebi.. eto onda jos razloga za brigu..
Jos kada te bebe dostignu poslu zrelost.. bicee haaooss :lud:
Pokusaj nesto da smislis sa tvojima ako uspes da se snadjes za novce za kastraciju...
Jer ces ovako zapasti u mnoogo vecu odgovornost i opsti haos..

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la sanjita » uto ruj 22, 2009 17:00 pm

Ok ja shvacam da se protiv roditelja nekad ne moze ;)...ali mi nikako nema logike jer ce vam sve to skupa biti jos vise financijski otezano kad dodju bebe,za bebe se treba brinut,hranit ih i tako to....pa zar onda nije logicnije sprijecit situaciju koja moze postati jos zahtjevnija sto se financija tice,i jos ako se te bebe krenu razmnozavat nakon par mjeseci...neznam :hm:..jel si pitao roditelje kamo ce sa bebama ako dodje do beba?
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zadeset » sri ruj 23, 2009 14:35 pm

pa ja mislim da je već moja zečica opložena...a zec više neće moći priči njoj...bebe ćmo 1 zečicu zadržat koja će pravit društvo ovoj...a zeca i ostale male ćemo poklonit...
Tomislav Cvrtnjak
zadeset
Kunić
Kunić
 
Postovi: 48
Pridružen/a: sri lis 08, 2008 18:42 pm
Lokacija: Varaždin

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan