majka ih neće :( pomoć!!

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la tyna23 » ned lip 22, 2014 18:04 pm

Molim pomoć! :sad:
imam zekicu godinu i pol staru, okotila se 2x, jedanput pred 2mj, a drugi put danas.... e problem je što je prvi put okotila 5 komada, razbacala ih po cijelom kavezu, svi su uginuli...
danas dođem da je nahranim, kad vidim istu situaciju kao prošli put. ja ću plakat :zeko4:
svih 5 je bilo živo, kad sam došla za 2 sata, 3 mrtva a 2 su živa... još i sad... uzela sam rukavicu, i stavila ih u kutiju koju sam joj stavila več prije jer sam znala da bi mogla kotiti...
sad sam ih išla provjeravat i mali su hladni, pa sam ih zgrijala s rukama. ja mislim da ih ona uopče ne hrani, pa sam ju izvadila van i probala malima pokazati gdje da jedu... jedan je nešto vukao, ovaj drugi je previše slab da bi uopče glavu držao gore... ah...
što da radim??? zašto ih stalno razbaca? zbog čega ih neče? uopče si ne počupa dlaku kao što to rade prije okota.. što da radim još s tim zekijima koji su živi? nadam se da ih neću sutra nači uginule... :sad: :sad:
tyna23
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned lip 22, 2014 17:52 pm

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la R.R. » pon lip 23, 2014 10:06 am

neke jedinke nemaju majcinski nagon, ili imaju psihickih smetnji, ili su pod prevelikim stresom i strahom izazvanim nezanjem vlasnika pa nisu u stanju normalno othraniti podmladak. posto su previse mali, tesko da ce prezivjeti, ali mozes pokusati sa ovim http://www.tarraland.com/bebe.html . u svakom slucaju prvo nazovi Udrugu i posavjetuj se. pokusaj i drzati zecicu u rukama, stavi male ispod nje okrenute na leđa i drzi je dok se nahrane. ako ih "razbacuje" po kavezu, drzi ih razdvojene, pogotovo jer nema normalan nagon pa ih moze namjerno ubiti. kako god ovo zavrsilo, razmisli o steriliziranju te zecice nakon 3 mjeseca.

nego imam ja pitanja za tebe. zar ti prvih 5 uginulih mladih nije bilo dovoljno za shvatiti da se taj zec ne bi smio pariti i imati mlade? razmisljas li ti svojom glavom?
i zasto ti zecica ima dva legla u razmaku od samo 2 mjeseca?
R.R.
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: sri stu 13, 2013 15:13 pm
Lokacija: Split

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la altan » uto lip 24, 2014 8:14 am

Malce treba hraniti na špricu
evo pročitaj i ovu temu viewtopic.php?f=17&t=5524&hilit=ma%C4%8Dje&start=30
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la tyna23 » uto lip 24, 2014 11:23 am

zašto veliš zbog neznanja vlasnika? što mogu drugo učiniti nego dati im hranu i vodu, svaki dan sviježu, živim na selu, tak da jedu i sviježu travu, djetelinu, i salatu kristalku, i zelje, rotkvicu, mrkvu... sve što mi je viška na vrtu...sviježu krmu, domaću, imaju svaki dan. ne vjerujem da im mogu dati još kvalitetniju hranu.
a zašto se nebi smjela pariti? ko da je prva koja je prvi svoj naraštaj odbacila... više sam takvih slučajeva čula, ali je nakon drugog okota bilo ok... a kod nas nije ni sad prihvatila...
pitanje sam postavila da mi pomognete s svojim iskustvima, jer bi htjela male zečiće...

u međuvremenu, jučer je okotila i druga zečica.... i ona ih je odbacila... samo što sam ja imala spremno mačije mlijeko i pobrala sam ih i nahranila... ali ni to nisu izdržali... opet su mi svi uginuli... ah...
neki vele da su prestare za okot? jel to istina?
tyna23
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned lip 22, 2014 17:52 pm

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la altan » uto lip 24, 2014 11:58 am

Kunići kao prvo ne bi trebali jesti svježu djetelinu, kao ni salatu kristalku, zelje, a pogotovo ne rotkvice čiji je plod za njih praktički otrovan..
Očito kunicama nešto smeta kada ti obje odbacuju bebe.. Kako ih držiš i gdje? Gdje je mužjak?
Ostalo ne želim ni komentirati..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la R.R. » uto lip 24, 2014 13:12 pm

tyna23 je napisao/la:zašto veliš zbog neznanja vlasnika? što mogu drugo učiniti nego dati im hranu i vodu, svaki dan sviježu, živim na selu, tak da jedu i sviježu travu, djetelinu, i salatu kristalku, i zelje, rotkvicu, mrkvu... sve što mi je viška na vrtu...sviježu krmu, domaću, imaju svaki dan. ne vjerujem da im mogu dati još kvalitetniju hranu.
a zašto se nebi smjela pariti? ko da je prva koja je prvi svoj naraštaj odbacila... više sam takvih slučajeva čula, ali je nakon drugog okota bilo ok... a kod nas nije ni sad prihvatila...
pitanje sam postavila da mi pomognete s svojim iskustvima, jer bi htjela male zečiće...

u međuvremenu, jučer je okotila i druga zečica.... i ona ih je odbacila... samo što sam ja imala spremno mačije mlijeko i pobrala sam ih i nahranila... ali ni to nisu izdržali... opet su mi svi uginuli... ah...
neki vele da su prestare za okot? jel to istina?


vlasnik moze kuniću iz neznanja ili nebrige prouzročiti veliki stres ili neprikladnu okolinu koji za rezultat imaju da se zivotinja ne ponasa normalno i da odbaci ili ubije potomstvo. nisam vidovit pa da ti mogu reci da li i sto krivo radis, ali to da ti kunic ima mlade 2 puta tokom 2 mjeseca mi govori puno toga o tebi. jel ti mozda palo na pamet da se jadna zivotinja treba oporaviti i da je malo tretiras sa postovanjem a ne kao predmet za proizvodnju igracaka?
ako jos uvijek nisi shvatila sto je problem u tome da se pari zivotinja koja je prvi put odbacila potomstvo, ja cu ti vrlo jednostavno objasniti: 10 mrtvih zecjih beba u 2 mjeseca. eto sto je problem!!! samo imam neki osjecaj da ti taj broj nista ne govori, i da ce toga biti jos.
R.R.
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: sri stu 13, 2013 15:13 pm
Lokacija: Split

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la tyna23 » uto lip 24, 2014 15:10 pm

Imam obične zečeve...nisu s dugom dlakom i slicno..ajde mi pomognite onda cime nek ih hranim i sto nek radim da bude sve oke...

Imam ih u kavezu,svaki je u svojem, 3x3 svaki,i visok 2 metra,a unutra jos ima svaka svoju kutiju punu krme da su izolirane od pogleda,tj,da se sakriju kad oce.

Da me nije briga za umrle male,nebih se ni javila tu,niti trazila pomoć,niti kupovala zamjensko mačije mlijeko i probala ih othraniti sama... Mislis da mene ne boli srce kad ih moram baciti tako male? :sad:

Poslje prvog okota cekala sam 2 tjedna da se malo oporavila.zasto bi morala duze?pa nije imala male zeceve za dojiti..ne kuzim..
tyna23
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned lip 22, 2014 17:52 pm

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la wildflower » uto lip 24, 2014 17:25 pm

S obzirom da si žena tebi očito porod ne predstavlja ništa?? Nikakav napor za tijelo??

Zbilja misliš da je 2 tjedna dovoljno i odmah si išla parit kunicu?
Svaka ti čast, pretvaraš se u pravog štancera. Ljudi ti na lijepi način pokušavaju objasnit neke stvari ali očito ne želiš razumjeti. I nema nikakve veze jel kunić običan. neobičan, dugodlak...životinja je životinja i oni imaju osjećaje al čini se da ih ti baš i nemaš.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la papilon » uto lip 24, 2014 18:50 pm

Iskreno mislim da se više ni ne treba na lijep način pričati. Čitam ovo od kada je post napisan i grozim se. Da ti je toliko stalo do nje ne bi joj sada ovo radila i iskreno mi je žao što ne postoji neki zakon o zabrani razmnožavanja životinja koji se ne bave uzgojem jer se svaka budala pokušava time baviti a ne zna. Ako vidiš da ti ne ide, prihvati to i pusti ih na miru. Iz kojeg razloga uopće želiš mlade?
Avatar
papilon
Kunić
Kunić
 
Postovi: 28
Pridružen/a: ned tra 20, 2014 16:38 pm
Lokacija: Osijek

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la tyna23 » uto lip 24, 2014 18:58 pm

Ma daaaj ne dramite ko na svakom forumu! Ajde mi onda objasnite kako je moguce da zenka ima mlade 8x godisnje? Klonira se pa svaka ima 4x?
Zec nije ZENA! A i zena moze zatrudnjeti ubrzo poslje poroda!
I ne pricajte gluposti,nisam zbog toga otvorila temu! Uopće mi to nista ne znaci u rjesavanju mog problema. :dry:
tyna23
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned lip 22, 2014 17:52 pm

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la Bubica » sri lip 25, 2014 1:05 am

Mislim da si na potpuno krivi forum dosla traziti savjet, pogotovo na ovakav nacin. Takav tretman kunica nitko ovdje nece podrzati.
Nama su kunici ljubimci i clanovi obitelji kojima se posvecuje maksimalna ljubav i briga, a ti ih ocito ne dozivljavas tako.
A ako ti vise ljudi kaze da to sto radis nije okej, bar razmisli malo prije nego sto pocnes s "daj ne dramite".
I da, nama je to sto radis poprilicna drama!
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la R.R. » čet lip 26, 2014 16:36 pm

tyna23 je napisao/la: Uopće mi to nista ne znaci u rjesavanju mog problema. :dry:


Tyna23, tvoj problem je vrlo lako rijesiti. pokloni te zeceve nekome kome je do njih istinski stalo, i nemoj vise drzati zivotinje. previse toga je naopako u tvom pristupu, previše sebičnosti a premalo empatije. zivotinje nisu tu zbog nase zabave i nasih sebicnih prohtjeva. ako su vec u nasoj blizini, tada se treba brinuti o njima, a one nas nagrade svojom prisutnoscu i ispune nam zivot. zamisli da tebe netko zatvori u kavez i natjera te na rađanje i novu trudnocu odmah jedno za drugim, samo zato da bi zadovoljio neke svoje sulude potrebe.
R.R.
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: sri stu 13, 2013 15:13 pm
Lokacija: Split

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la markiza » pet lip 27, 2014 22:49 pm

Vidim da si ti u tvojoj zelji i nastojanjima da imas male zecice sama. Ne znam koliko godina imas ali si ocigledno mlada i nemas iskustva u odgajanju zeki. To sto ti njima obezbedis hranu i vodu to je nesto drugo i ja mog zeku drzim kao malo vode na dlanu ali se opet ne bih usudila da pokusam da budem uzgajivac zekica jer je to ogroman posao a pre svega i velika odgovornost a naravno i strucnost to ne moze biti svako. Mislim na uzgajivace koji gaje zekice iz ljubavi i za druge ljude koji ce ih paziti a ne na one koji drze zeke radi paprikasa. Ako si vec imala neuspeha prvi put zasto nisi potrazila neku pomoc strucnog lica, i to sto pomoc trazis na forumima i to isto govori o tvom ne shvatanju ozbiljnosti situacije u koje si dovela svoje zekice. Mislim da ti pre nego sto nabavis malog zeku prvo imas zadatak da povratis ljubav svojim zekicama tako sto ih neces vise pariti nego ces ih samo voleti i hraniti a mali zeko ce porasti i isto biti velik kao tvoje zecice pa jel to znaci da kad poraste da ces i njega izloziti nekoj torturi?! Povrati poverenje svojim zecicama i ako mozes obezbedi im da ostare u lepoj atmosferi sa tobom tek kad to budes uspela onda mozes razmisljati o nabavki maloga zeke.
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la tyna23 » sub lip 28, 2014 7:00 am

Ne drzim zeke zbog paprikasa niti ih nikad nebih mogla staviti u usta. Jednostavno ocu male zeke,bar jedan narastaj.ocu ih maziti i paziti. Isto kao i ove velike koje imam. I mali zeki ce porasti.. Ako se znam brinuti o ovima,onda cu i o malima.dat cu sve od sebe,jer nije istina kad pisete da ih drzim ko strojeve za rasplod.
Ustvari,uopće me ne brine tuđe misljenje jer ja znam da ih volim i znam da im nista ne fali.
A oni koji vele da nesmiju jesti salatu,djetelinu itd, jedna preporuka: probajte im dati par lista! Trcat će za vama,i moliti jos! Vole oni to vise od one vase krme u vrecicama koja na policama u trgovini stoji 5 godina! Stalno će cekati kad će dobiti jos!I znam da su kod mene sretni i zdravi.
Zao mi je sto odmah vrijeđate a nemate pojima kakva sam osoba.i zbog toga vise nikakav savjet necu traziti od vas jer ne da pomazete,samo odmazete! Kako se zove forum?? FORUM ZA NEZNALICE!
E zato sam trazila nekoga kome se moja situacija dogodila i koji će mi pomoći.ali ne.vi jedino znate za kastriranje! K vragu,i vi ste onda neke bolje osobe od mene kad ih namjerno povrijeđujete s operacijama! Mah..

I da,sto se događa kod zene kojoj izvade jajnike i maternicu ? Kosti joj slabe jer vise nema sve sto joj je dano s razlogom,hormoni vise ne rade i tijelo joj ubrzano slabi! E pa sad se pitajte sto se događa nakon kastriranja zecice!
Jeste povezali končiće??ma bravo!!
Pa sad recite da je kastriranje zdravo i dobro!!!
tyna23
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned lip 22, 2014 17:52 pm

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la Bubica » sub lip 28, 2014 8:57 am

Ma bravo, vidim da si se odlicno informirala kod seoskih baba! Salata i djetelina su super fine - i McDonalds isto… Od kastracije se kunicima osusi mozak, pa nam je lakse kontrolirati ih - zato to i radimo… A mali zecici ce si sami naci nove domove, pogotovo kad narastu… Oprosti, koliko ono imas godina?
Isprike svima koji misle da sam bezobrazna, ali stvarno ne vidim svrhu drugacije komunikacije s nekim tko uopce ne zeli prihvatiti dobronamjerni savjet...
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan