Sterilizacija

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

PostPostao/la pudding » čet lis 01, 2009 20:37 pm

Rabbits identify each other by scent. Many times when a pair of rabbits that have been together for quite some time are put together again after spaying/neutering....their scent has changed and since the scent is the identifying marker...you know have rabbits that have to be "re-bonded"....they don't know each other. So the bonding process must be repeated. In very rare situations...it is very difficult to re-bond once the original bond has been broken.
Prijevod na brzinu
(Kunić se prepoznaju međusobno po mirisu. Mnogo puta kad par kunića koji su zajedno duže vrijeme se zajedno stave nakon sterilizacije / kastracije....njihov miris se promijenio a budući da se mirisom prepoznaje kunić ... postoje slučajevi kad se kunići moraju ponovo upoznati...jer ne poznaju jedni druge. Na taj način proces spajanja se mora obnoviti. U vrlo rijetkim situacijama ... teško ih je ponovno spojiti nakon što se njihova ''veza'' već prekinula.. )

muka mi je došla kad sam pročitala zadnju rečenicu..
jer livio je zaljubljen u gummy.. u njegovom mozgu gummy više nema jer ona ne miriše više isto..
a ništa,radit ću tehnike upoznavanja ponovno pa se samo mogu nadat najboljem.. :sad:
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la Anek » čet lis 01, 2009 20:51 pm

:sad: :sad: :sad: a joj grozno. Al ja mislim da ce se s vremenom zaljubit ponovno..sad je tako jer mu je kao "nova". Bit ce sve ok :wink:
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la pudding » čet lis 01, 2009 21:22 pm

da sam bar znala za ovo..
bar bi se psihicki pripremila na to da cu kunicu prvu ljubav odvest zauvijek
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la Zeko_Jurica » čet lis 01, 2009 21:52 pm

pudding je napisao/la:a zašto se livio tako ponaša?za njih mi je sasvim to jasno...

one sad još mirišu po "ambulanti" - flaster, konci, ožiljak... pričekaj malo dok se skine flaster i mirisi ishlape - njihov njuh je više od 30 puta osjetljiviji od ljudskog
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la pudding » čet lis 01, 2009 21:58 pm

osim što mirišu po ambulanti,ne mirišu isto ko prije..promjene miris odma nakon operacije(kastracije i sterilizacije)
tako da.. čekat ću da se one oporave,pa ih vodit na upoznavanje..
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la zeko Simba » pet lis 02, 2009 10:21 am

Ma nije to tako grozno kao što se čini u onom tekstu. Koliko dana je prošlo od zahvata? Sjedi na pod s njima i pusti Livia blizu i pričaj mu dok im prilazi....
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la Zeko_Jurica » pet lis 02, 2009 12:09 pm

ja se recimo ne sjećam da su Poopy i Bongo imali taj problem nakon njene sterilizacije :hm:

pusti sad prvo da im se skinu flasteri i konci, pa tek onda razbijaj glavu sa tim problemima - ako ih tada još bude :wink:
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la pudding » pet lis 02, 2009 14:22 pm

stavila sam im gajbe jednu kraj druge da svak sa svakim može ''pričat''
i nemaju flastere,to sam sinoc isto htjela napisat,nego ono srebro izljepljeno preko..to jos tamo stoji,jedino se obrisalo sa krajeva stomka,ali tu i nije rez tako da..
sjećam se i kad sam mačku (isto u njega,davno prije)sterilizirala da nije imala flastere nego isto to srebro..
napravila sam plan kako ću ih upoznavat kad se oporave..zasad samo ovo sa gajbama.. i tu i tamo ću ih međusobno stavljat u gajbu drugog (dok je prazna) da ostave miris...
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan