suzno oko

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

suzno oko

PostPostao/la zekica_poopy » ned lis 14, 2007 19:37 pm

Eto nažalost i mi sada imamo problema, i pošto nam fali trenutno baš iskustva podjelit ću ovo s ostalima da znaju kako reagirati.

Naime prvo da napomenem da sam ja bolesna već neko vrijeme i kao potencijalni kliconoša sklanjam se od svojih ljubimaca da ne bi oni nešto pokupili, jer nažalost pojedine bakterije i viruse oni mogu pokupiti od nas i to treba imat na umu! ali eto baš sada ko za vraga nešto je spopalo poopy. u roku jednog dana oči su joj počele jako suziti, dlaka oko očiju joj je jako sljepljena i ona je mirnija nego inače.

naravno da se sve to desilo u subotu oko 3 sata jer naravno tada veterinari ne rade osim hitne, i naravno ljekarne se pozatvarale i naravno ja sam nesposobna otici u grad i naravno nemam ni auto :) to je faktor koji svatko treba upamtiti, sranja se desavaju uvijek na vikend i treba biti spreman prije.

uz savjet nase drage lady poslala sam sestru u gradsku ljekarnu koja radi i vikendom da nam kupi bornu vodu, Dexamethason-Neomycin kapi za oči ili Sulfasol kapi. Za informaciju ostalima - trenutno nema u ljekarnama niti jedne od te dve vrste kapi za oci, osim ako nadjete neku ljekarnu koja slucajno ima zalihe. Znači nabavili smo samo bornu otopinu slikica:

slika

Osim toga evo korisne informacije koje ljekarne su dežurne i vikendima:
Trg bana J. Jelačića 3
Ilica 301
Ozaljska 1
Grižanska 4
Av. V. Holjevca 22
radno vrijeme:
dnev. služba:7.00 - 20.00
noćna služba:20.00 - 7.00

Pošto nismo nabavili nikakve druge kapi onda samo okeco ispiremo i čekamo ponedjeljak da odemo veterinaru. Jedno okeco je danas bolje ali drugo i dalje suzi i ona je malo premirna, okeco danas izgleda ovako:

slika

slika

slika

za usporedbu ovo je slikano dan dva ranije, gdje nema niti naznake tako necemu:

slika

Osim tog okeca i toga što cijeli dan kunja nema drugih siptoma. Kada dodje do tako nečega bitno je provjeriti da li je nosek suh, da li se čuje kad diše, da li jede i da li ide na wc. Eto nama je sve uredno, papa, veseli se maltici i brusnicama i ide na wc.
Ono što sam se sjetila je da su zadnju vitaminsku injekciju (AD3E) dobili u 4mj, što znači da je djelovanje taman isteklo. Tako da mi je namjera sutra posjetiti dr. Kozjana i odvesti oba dlakavca na vitaminsku (njemu preventivno pošto ih ne želim odvajati).
Nadam se da će to biti jedina terapija uz neko lokalno ispiranje okeca i da će ona to izboriti sama jer nisam pobornik antibiotika bez pravog razloga.
I vodi nas prijašnje iskustvo kada su oboje kihali i kada na savjet dr. Kozjana smo također samo vitaminske dobili i izborili su se sami :)

Eto to je otprilike moja mudrost za sada, javim naravno kako je terapija prošla.
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ninocka » ned lis 14, 2007 20:44 pm

ljubi beštiju i reci joj da držimo fige :wub:

od kad imam beštije vrećice usisavača kraće traju
Avatar
ninocka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1888
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:44 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la zekica_poopy » pon lis 15, 2007 7:15 am

eto divna vijest! jutros na okicama nema NISTA!
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tarra » pon lis 15, 2007 7:41 am

:hopic: baš mi je drago zbog zekonjice :D
Mojima se znade desiti upala oka zimi...vjerovatno ih ipak malo propuh napuše. Dobar podsjetnik da je vrijeme da se opskrbim ljekovima :wink:
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la zekili » pon lis 15, 2007 11:05 am

super da je vec sve proslo..mi smo svojevremeno muke mucili sa suznim okom kod debeljinje :**

i da, treba nakupovat te ljekove i imat doma :)
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la red_sonja » pon lis 15, 2007 11:53 am

pusalice zvijerima :pusa:

e, zatvorene kapi možete čuvati dok im ne istekne rok napisan na pakiranju....al jednom ako ih otvorite, to više ne vrijedi, moraju se potrošiti za mjesec dana maksimalno...
Avatar
red_sonja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 478
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:00 pm

PostPostao/la Ledolina » pon lis 15, 2007 12:01 pm

Hei Poopy o kakvoj to vitaminskoj injekciji pricas (vitaminsku injekciju (AD3E) ) ?

Jel se to daje preventivno ili u slucaju nekih problema? Jel ju ima svaka veterinarska? I koliko mladom zeki to smijem dati? :huh:
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la zekica_poopy » pon lis 15, 2007 13:00 pm

dobro ove kapi su tak sitno pakiranje da doslovno smo u 3 dana pol potrosili...tako da nakon mj dana idu u smece

vitaminska je koktel koji se moze dati i preventivno i kada nastupi neka infekcija radi poboljsanja imuniteta. moj osobni savjet je da ako je zeko zdrav i nije podlozan infekcijama, bolestinama i sl, da ga se ne vodi jer zasto bezveze mu stvarati stres oko veterinara ako on vec ima dobar imunitet.
za sve ostalo preporucam, pogotovo kada se radi o ovako "sitnim" problemima kao kod nas, znaci prvo je bongec jedanut imao nesrecu i lupio usnicu koja je napukla, tada smo uzeli vitaminsku da se izbori protiv upale toga, poopy je dobila prvu vitaminsku kada je ko beba dosla kod mene sa sugarcem
drugi put je bilo kad su oboje kihali - upala sinusa. nista strasno al ono mi smo opet radje vitaminsku nego neke antibiotike i za par dana ko novi.
ovo je sad treci alarm (naravno postoji uvijek razmak od 6mj jer toliko ta injekcija drzi)...no ja cu jos malo pricekati siptome jer ja sad nisam u mogucnosti ih vodit ako nije hitno, ali definitivno posto su malo tako mimozniji ako vidim neki simptom cu ih odvesti na to

i da to se daje i ostalim zivotinjama, moj macak je to primao :)
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » pon lis 15, 2007 14:38 pm

Ledolina je napisao/la:Hei Poopy o kakvoj to vitaminskoj injekciji pricas (vitaminsku injekciju (AD3E) ) ?

Jel se to daje preventivno ili u slucaju nekih problema? Jel ju ima svaka veterinarska? I koliko mladom zeki to smijem dati? :huh:


Tvoja zekica bi sad to obavezno trebala dobiti, može čak i C vitamin + B complex
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Ledolina » pon lis 15, 2007 17:01 pm

To sam i mislila- a jel netko zna jesu to neki vitamini specijalni za kunice ili su to obicni sto bi svaka veterinarska trebala imati?
I koliko se dozira kunicu kojeg vitamina

Ovdije kod mene imaju samo za macke, pse, krave, konje.. :ljut:
Moja vet. prvi put lijeci kunica- za antibiotike sam joj skinula popis sa foruma i doziranje jer nije znala koliko joj smije dati.
Stvarno je susretljiva i draga gospoda i voljna primiti moju sugestiju. Cak mi vecinu stvari nije ni htjela naplatiti.
Ali na zalost malo zna o kunicima.
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la Charlie » pon lis 15, 2007 17:06 pm

Imaš tu http://www.veterina.hr/ppzv.htm#III.3.7

isto za sve životinje, ako ne piše doziranje baš za kuniće, onda prema kilaži za druge životinje
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Ledolina » pon lis 15, 2007 17:23 pm

Joj hvala :cmok:
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la Oskar » pon lis 15, 2007 18:04 pm

Nama je opet počelo sa suzenjem oka...
A taman smo se izlinjali...
Avatar
Oskar
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 307
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 0:20 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » pon lis 15, 2007 18:14 pm

Probaj sa ionskim srebrom

iako mislim da je kod Oskija suzenje oka povezano sa kutnjacima :sad: :sad:
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan