zatvoreno oko

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

zatvoreno oko

PostPostao/la ivana11 » pon tra 18, 2011 20:10 pm

Danas kada sam došla sa faksa otišla sam po našeg zekana u dvorište i donjela ga u kuću. Nisam primjetila ništa neobično na njemu, ponašao se uobičajeno i odma optrčao cijelu sobu čim je ušao u nju. Međutim nakon nekog vremena legao je spavati i bilo mi je pomalo čudan jer su mu se oči non stop sklapale čim bi malo prošetao i samo je gledao gdje da se izvali i spava (inače trčkara i njuška uokolo). Malo sam ga bolje pogledala i uočila da mu je desno oko u kutu otečeno i crveno, onaj rozi dio u oku (malo je nezgodno jer je zeko bijeli pa ima crvene oči). Nisam sigurna od čega mu je to niti što bi trebala učiniti :sad: . Kod nas baš nema veterinara koji su stručni za zeku, malo smo mjesto :lud: i nemam ga kome odvesti da pogleda. Sumnjam da ag je možda sijeno ubolo u oko jer sam mu danas kupila onaj sjenik okrugli i okacila ga na sator i kad mu je prisao i povukao sjeno kugla se zanjihala i lupnila ga u glavicu. To je bilo nekih sat vremena prije nego sam primjetila čudno ponašanje i zatvorenu okicu.
Pomozite mi savjetom, što bi to moglo biti i što da učinim.
Inače zeko je star oko 2 mjeseca i nije patuljasti nego obični kunić koji spava vani u zečinjaku, a preko dana je s nama u dnevnoj
ivana11
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: uto tra 07, 2009 8:25 am

Re: zatvoreno oko

PostPostao/la ivana11 » pon tra 18, 2011 20:55 pm

šta nitko ne zna što bi mi savjetovao :sad: . Zeko je sada malo živnuo, ponovo trčkara po sobi i istražuje i drži okicu otvorenu iako ima malo bjelog iscjetka u kutu
ivana11
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: uto tra 07, 2009 8:25 am

Re: zatvoreno oko

PostPostao/la dollypony » pon tra 18, 2011 20:59 pm

ja nazalost nemam nikakav savet, nadam se da ce neko iskusan pomoci... u svakom slucaju, ako se normalno ponasa, jede, obavlja nuzde i to, to je najbitnije, moguce je da je povredio oko na nesto... prati, videces kako ce sutra biti, kapiram da bi bilo dobro da ga uzmes i pokusas otvoriti kapak, da vidis da li je crveno...

sad vidim da si napisala da je drzi otvorenu.. ne znam kakav je beli iscedak, kao krmelj ili redje..?
slika Mila slika
Avatar
dollypony
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 847
Pridružen/a: sri stu 11, 2009 20:37 pm
Lokacija: Subotica.

Re: zatvoreno oko

PostPostao/la sanjita » pon tra 18, 2011 21:02 pm

Ovo je mozda trebalo u zdravstvene a ne ovdje.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: zatvoreno oko

PostPostao/la ivana11 » pon tra 18, 2011 21:44 pm

nisam mogla nac zdravstvene. To bjelo je u kutu oka gusto kao mali krmeljčić. Al djeluje mi već bolje sad trčkara, čisti se... još uvijek malo žmirka na tu okicu i crvena je, al vidjet ćemo sutra kako će biti. Ako treba premjestite temu gdje ide
ivana11
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: uto tra 07, 2009 8:25 am

Re: zatvoreno oko

PostPostao/la zeko Simba » pet tra 22, 2011 12:40 pm

Možeš kupiti biljku vidac u ljekarni i napraviti mu lagani čaj s kojim se ispire oko. Mislim da to nije ništa alarmirajuće. Ispiri mu to i prati da se ne bi pogoršalo. Onda tek treba s nekim kapima probati. Za sada ja ne bi nikakve ljekove aplicirala
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan
cron