Problem sa okom

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » pet pro 06, 2013 18:58 pm

Žena ti da savijet šta i kako da se napravi a ti i dalje pišeš da ne znaš šta napraviti.
Odi onda kod drugog veta i neka mu detaljno pogleda okace i ako je potrebno neka uzme bris![/quote]

Kao prvo ocigledno niste razumeli za sta pricam....
a kao drugo, ja radim sve po njenim propisima...i hvala joj od srca sto mi pomaze.. Zahvalna sam do neba.. :rolleyes: A uplasena sam za ovo i kazem da ne znam sta cu ako ovo ne pomogne..na to mislim.. rekla sam da ne znam sta cu za ubuduce, ako ovo ne pomogne, zato sto niiiko od vet ne zna sta je.. svi kazu da ih brine oko a da ne znaju sta moze da bude... i prosto covek ne zna na koju stranu da se okrene.. pozz
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la zeko Simba » sub pro 07, 2013 11:00 am

Otkuda si Beban? Moraju znati što s očima, pregled je isti kao i kod psa ili mačke. Ako je tako jako crvenilo i ako ga češe toliko da se raskrvari znači da je ili nešto mehanički u oko što mu smeta jer se to dešava samo na jednom oku ili je, po meni manje vjerojatno neka bakterija koja to uzrokuje, ali onda bi oba oka bila zaražena.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » sub pro 07, 2013 13:00 pm

zeko Simba je napisao/la:Otkuda si Beban? Moraju znati što s očima, pregled je isti kao i kod psa ili mačke. Ako je tako jako crvenilo i ako ga češe toliko da se raskrvari znači da je ili nešto mehanički u oko što mu smeta jer se to dešava samo na jednom oku ili je, po meni manje vjerojatno neka bakterija koja to uzrokuje, ali onda bi oba oka bila zaražena.


Kod Nisam sam.. Pa to i njih buni zato sto je samo jedno oko u pitanju.. Ali evo, jutros ga gledam i mislim da ide na bolje od ove masti i caja... Gubi se ovo belo sto je stajalo u oku..ali crvenilo i dalje ima.. Nastavljamo da koristimo ovu terapiju..
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la zeko Simba » sub pro 07, 2013 13:08 pm

Opet ponavljam, ovo što je bijelo u oku ga ne smeta, to se zna desiti kod kunića. To što je CRVENO nije dobro!!!!! Ako mu je nešto u oku, a vjerojatno je, mast mu neće pomoći tj hoće na način da ublaži svrbež i slično. Kod kojeg veterinara ideš?
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » sub pro 07, 2013 13:28 pm

zeko Simba je napisao/la:Opet ponavljam, ovo što je bijelo u oku ga ne smeta, to se zna desiti kod kunića. To što je CRVENO nije dobro!!!!! Ako mu je nešto u oku, a vjerojatno je, mast mu neće pomoći tj hoće na način da ublaži svrbež i slično. Kod kojeg veterinara ideš?



U PetGood... Najbolji su od svih.. Aham, ok, pominjem belu tackicu ispod kapka koju je imao do juce, zato sto je vet to i zabrinulo...jer nisu mogli tuferom da je skinu..sto znaci da nije krmeljce vec ne znam sta.. kako sam ja njih shvatila.. ALi kapiram vas.. :) Puno mi znaci vase misljenje i hvala vam jos jednom sto odvajate vreme da mi pomognete koliko mozete :)
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la markiza » ned pro 08, 2013 0:34 am

Javi kako je zeko? :zeko10:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » ned pro 08, 2013 18:16 pm

markiza je napisao/la:Javi kako je zeko? :zeko10:


On je ovako oodlicno..blentav kao i uvek..veseljak mali.. Bogu hvala pa nema nijednu promenu u ponasanju, ali Jos uvek mu je crveno oko oka...ali maalo manje nego pre par dana..
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Re: Problem sa okom

PostPostao/la zeko Simba » uto pro 10, 2013 15:14 pm

Dobro da li je jedno ili su oba oka u pitanju. Iskreno, nervira me što moram izvlačiti informacije iz tebe. Pitaš savjet, a opet i dalje radiš po svom. Ako je veterinare zabrinulo to bijelo na oku onda i nisu neki veterinari. To swe zna desiti i u većini slučajeva samo nestane ili se nečim tretira, ali to nije ništa opasno. Opasno je tako jako CRVENILO koje očito zanemerujete i ti i veterinari. Da li si bio ili bila kod veterinara ponovo za kunićem da joj pod svjetlom dobro pogledaju oko. Ako je crvenilo na oba oka onda je nekakva infekcija u pitanju, ali do sada je bila riječ o jednom oku, a na kraju spominješ dva. Mislim ako tražiš pomoć onda te molim malo više interakcije po tom pitanju
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Problem sa okom

PostPostao/la Beban » sri pro 11, 2013 0:50 am

zeko Simba je napisao/la:Dobro da li je jedno ili su oba oka u pitanju. Iskreno, nervira me što moram izvlačiti informacije iz tebe. Pitaš savjet, a opet i dalje radiš po svom. Ako je veterinare zabrinulo to bijelo na oku onda i nisu neki veterinari. To swe zna desiti i u većini slučajeva samo nestane ili se nečim tretira, ali to nije ništa opasno. Opasno je tako jako CRVENILO koje očito zanemerujete i ti i veterinari. Da li si bio ili bila kod veterinara ponovo za kunićem da joj pod svjetlom dobro pogledaju oko. Ako je crvenilo na oba oka onda je nekakva infekcija u pitanju, ali do sada je bila riječ o jednom oku, a na kraju spominješ dva. Mislim ako tražiš pomoć onda te molim malo više interakcije po tom pitanju


Vec sam rekla da je jedno oko u pitanju.. cak sam napmenula da to i buni veterinara sto je samo jedno oko. I ne zanemarujem ja nista, vec raidm kako mi kazete.... A svi govore da je ovaj najbolji i tu ga i vodim... Ostali veterinari nisu imali lepih iskustva sa kunicima i necu da rizikujem da ga vodim na druga mesta, mada i ja sam se uverila kakvi su, zato sam i trazila pomoc ovde..nekakve informacije.. A gledali su oko i pod svetlom. I ne znam sta da vam kazem kad ni oni meni nista novo nisu rekli sem toga da ne znaju sta moze da bude, ali da ih brine oko, eto to su mi samo rekli i da za sad mazem ovu mast ENBECIN. Zato se i raspitujem ovde u vezi toga jer necu mirno da sedim i naslucujem sa njima sta moze da bude. Ali da je ocigledno, jeste to da se ovde kod nas niko ne razume u kunice! Inace, jos uvek mu je crvenkasto oko oka, i na trenutke mu se kao uveca oko pa splasne...
Avatar
Beban
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: pet stu 16, 2012 13:58 pm

Prethodna


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan