Buve!!!!!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Buve!!!!!

PostPostao/la kristykika » čet kol 07, 2014 21:05 pm

Kod kunica sam pronasla crne i braon bube...kazu da su to buve i kupili smo mu advantage ampulicu. Kazu da to najbolje ubija buvice..neeego mene interesuje da li ove kapi mogu da ubiju jaja buvica koja izgledaju kao perut crne tackice...a ima ih jako puno na zeki :( Probala sam cesljem da ih skidam ali nemoguce je...sve mu dlakicu pocupam.. HEEELPPP.. Inace zeka nema svoj kavez, ima slobodu po celom stanu!
I da li ove kapi ubijaju buve ili ih rasteruje sa njega (vidim da ispadaju ali su i dalje zive?!
kristykika
Kunić
Kunić
 
Postovi: 12
Pridružen/a: čet lip 02, 2011 17:59 pm

Re: Buve!!!!!

PostPostao/la nikola » sub kol 09, 2014 3:08 am

kristykika je napisao/la:Kod kunica sam pronasla crne i braon bube...kazu da su to buve i kupili smo mu advantage ampulicu. Kazu da to najbolje ubija buvice..neeego mene interesuje da li ove kapi mogu da ubiju jaja buvica koja izgledaju kao perut crne tackice...a ima ih jako puno na zeki :( Probala sam cesljem da ih skidam ali nemoguce je...sve mu dlakicu pocupam.. HEEELPPP.. Inace zeka nema svoj kavez, ima slobodu po celom stanu!
I da li ove kapi ubijaju buve ili ih rasteruje sa njega (vidim da ispadaju ali su i dalje zive?!


Bitno je da na kuniću ne koristiš Frontline ili Advantix jer su jako opasni za njih.

viewtopic.php?t=1661
viewtopic.php?f=7&t=4374

Smiju se koristiti Advantage i Stronghold (ti si uzela ovo prvo).

http://bayer-veterina.hr/scripts/pages/ ... antage.php

Iako to ne piše izravno u gornjoj uputi mislim da trebaš ponoviti tretiranje Advantageom nakon nekoliko tjedana.
Avatar
nikola
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 260
Pridružen/a: uto svi 06, 2008 19:17 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Buve!!!!!

PostPostao/la kristykika » sub kol 09, 2014 14:28 pm

Da, da..iscedila sam mu celu ampulicu na vratu..pocele su da ispadaju buvice..samo ne znam da li ce i ove mrvice da izumru.. Cetkam ga cesljicem... ali najstrasnije mi je to sto je tepih pun tih mrvica :(
Hvala vam puuno na informacijama ;)
kristykika
Kunić
Kunić
 
Postovi: 12
Pridružen/a: čet lip 02, 2011 17:59 pm

Re: Buve!!!!!

PostPostao/la nikola » sub kol 09, 2014 20:09 pm

kristykika je napisao/la:Da, da..iscedila sam mu celu ampulicu na vratu..pocele su da ispadaju buvice..samo ne znam da li ce i ove mrvice da izumru.. Cetkam ga cesljicem... ali najstrasnije mi je to sto je tepih pun tih mrvica :(
Hvala vam puuno na informacijama ;)


Pobiće i te mrvice. Bitno je da usisačem posišeš dobro tepih i cijeli stan, ponovi to nekoliko puta i nakon što sa njega sve 'popada'.
Avatar
nikola
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 260
Pridružen/a: uto svi 06, 2008 19:17 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Buve!!!!!

PostPostao/la kristykika » pon kol 11, 2014 22:55 pm

Drugari, moram podeliti ovo sa vama.. Nasla sam recept protiv buva na netu...moram priznati da sam primetila da ih manje ima i da ih ubija jabukovo sirce..mada vise puta treba ponavljati. Jeste da smrducka ali brzo vetri ;)

Mozda jos nekome pomogne ;)

http://dudaluda.blogspot.com/2011/07/pr ... -koja.html
kristykika
Kunić
Kunić
 
Postovi: 12
Pridružen/a: čet lip 02, 2011 17:59 pm

Re: Buve!!!!!

PostPostao/la sanjita » pet ruj 26, 2014 8:05 am

Pozdrav,

imamo mali problemcic doma.
Naime,Mia nam je pokupila buhe od macaka,nasli smo jednu buhicu i na njoj....
Zvala sam veterinare i preporucili su mi Stronghold,kao sto vidim pise i tu. On ide na recept?

Pitanje za Biokill,kada pospricamo po sobi,koliko bi dugo bilo pametno da Mia bude van te sobe? Da se sve provjetri i bude kako treba,neznam dali joj Biokill moze naskodit.
Imali smo taj problem vec prije dva mjeseca sa mackama i preventivno smo tada i na Miu stavili Advantage.
Medjutim nismo spricali Biokillom,samo smo oprali sve i valjda zato opet imamo problem.
Dali onda na Miu moze nakon nesto malo manje od dva mjeseca opet novi preparat za buhe? Nece joj to biti previse za organizam ili da pricekamo?

Zahvaljujem na odgovorima. :zeko3:
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Buve!!!!!

PostPostao/la wildflower » sub ruj 27, 2014 19:49 pm

Ne morate koristiti biokill. Rađe kupite od canine bioshocker. Ima ga za kupiti kod veterinara a i u pet centru http://www.fressnapf.de/shop/petvital-b ... ct-shocker

Kompletno je neškodljiv za ljude i životinje, baziran je na kokosovoj vodi i ugodno miriši. Meni je pomogao, i vratila sam kunića nakon 15 min u prostor.
A za biokill mislim da su neki govorili da bi nakon 2 dana vraćali kuniće u prostor.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan