pomoc ~!!!!!!!hitno!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la Pingi » ned ožu 23, 2014 22:17 pm

Cao.. treba mi savjet od nekog hitno.. Moj Zeko ima problem sa ocima.. prije par mjeseci mu je pocela dlaka da opada oko lijevog oka i pocelo je da se zatvara. kad sam mu otvorila oko bilo je gnoja u njemu .Cese oko i uho stalno. Tada sam uzela da mu ispiram oko sa fizioloskim rastvorom i stavljala mu mast HLORAMFENIKOL (preporuka od prijatelja koji zna dosta o zivotinjama). Tada se umirilo sve. Prije par dana se desila ista situacija samo sto je na oba oka sad i cini mi se da je gore :lud: . Pokusavala sam da nabavim caj od Vidaca al ga kod nas nema (iz Podgorice sam) Vodila sam ga kod vet al mu je on dao samo neke vitAMine i rekao da nastavim sa ovim sto vec radim. Zec mi je u kuci vec par dana namjerno sam ga prebacila jer sam posumnjala da nije mozda od prasine,,sijena jer je boravio napolju u kavezu. Treba mi hitno vas savjet sta da radim ?? Zaboravila sam jos da napisem da je zeko star 5 godina.Hvala unaprijed! Veliki poz!
Pingi
Kunić
Kunić
 
Postovi: 10
Pridružen/a: čet tra 11, 2013 22:06 pm

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la altan » pon ožu 24, 2014 16:21 pm

Evo kontaktirala sam korisnicu Lilo, buduci da ne znam sto bih ti savjetovala osim da odes iskusnom veterinaru kojeg ocito nema kod tebe, pa mozda ona bude znala sto i kako..jer nekako sumnjam da je problem u samom oku..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la mojazvoncica1 » uto ožu 25, 2014 14:18 pm

jesi probala čistiti sa čajem od kamilice?
mojazvoncica1
Kunić
Kunić
 
Postovi: 12
Pridružen/a: pet ožu 21, 2014 12:37 pm

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la Lady Stardust » uto ožu 25, 2014 15:50 pm

NIKADA caj od kamilice! Nije dobar za oci kunica!

Ovdje ti cajevi nece pomoci, potrebna je kombinirana terapija antibiotskim kapima i masti koju koristis - mazes ujutro i na vecer u oko pod kapak i razmrljas , a kapas 3x dnevno, oci jednom dnevno dobro ocistiti - fizioloska
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la Pingi » uto ožu 25, 2014 17:17 pm

Hvala puno !!! Ocu. Vec sam pocela sa tim. Opet cu pitat u apotekama da li ima Vidac caja.. Nisam kamilicu jer sam citala na vasem forumu da se ne smije sa njom ispirati. Hvala jos jedno.. Nadam se da ce mu bit bolje :wub: . Veliki pozdrav iz Podgorice :) !
Pingi
Kunić
Kunić
 
Postovi: 10
Pridružen/a: čet tra 11, 2013 22:06 pm

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la mojazvoncica1 » uto ožu 25, 2014 18:54 pm

Meni je veterinar rekao čaj od kamilice kod prvog zeke i pomoglo mu je u roku 3 dana...al on nije imao gnojne oči nego suzave
mojazvoncica1
Kunić
Kunić
 
Postovi: 12
Pridružen/a: pet ožu 21, 2014 12:37 pm

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la altan » sri ožu 26, 2014 13:36 pm

mojazvoncica1 je napisao/la:Meni je veterinar rekao čaj od kamilice kod prvog zeke i pomoglo mu je u roku 3 dana...al on nije imao gnojne oči nego suzave

Pa krivo ti je rekao..kamilica ne smije u oko..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la mojazvoncica1 » sri ožu 26, 2014 21:40 pm

altan je napisao/la:
mojazvoncica1 je napisao/la:Meni je veterinar rekao čaj od kamilice kod prvog zeke i pomoglo mu je u roku 3 dana...al on nije imao gnojne oči nego suzave

Pa krivo ti je rekao..kamilica ne smije u oko..




Moguće.
No njemu je pomoglo tada, a to mi je najbitnije...poživio je još 7 godina nakon tog bez ikakvih problema.

Uvodničarko jesi uspjela što riješit?
mojazvoncica1
Kunić
Kunić
 
Postovi: 12
Pridružen/a: pet ožu 21, 2014 12:37 pm

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la Pingi » čet ožu 27, 2014 13:20 pm

Bolje mu je :). Hvala :wink: !
Pingi
Kunić
Kunić
 
Postovi: 10
Pridružen/a: čet tra 11, 2013 22:06 pm

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la altan » pet ožu 28, 2014 14:25 pm

mojazvoncica1 je napisao/la:
altan je napisao/la:
mojazvoncica1 je napisao/la:Meni je veterinar rekao čaj od kamilice kod prvog zeke i pomoglo mu je u roku 3 dana...al on nije imao gnojne oči nego suzave

Pa krivo ti je rekao..kamilica ne smije u oko..




Moguće.
No njemu je pomoglo tada, a to mi je najbitnije...poživio je još 7 godina nakon tog bez ikakvih problema.


Ne "moguce" nego ne smije. I zato te molim da to ne preporucujes dalje ili barem na ovom forumu.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la mojazvoncica1 » sub ožu 29, 2014 22:26 pm

altan je napisao/la:
Ne "moguce" nego ne smije. I zato te molim da to ne preporucujes dalje ili barem na ovom forumu.



preporučat ću ono što je pomoglo...hvala na brizi, ali mi nitko neće reć što ću i kako pisat!!!!

...pozzz
mojazvoncica1
Kunić
Kunić
 
Postovi: 12
Pridružen/a: pet ožu 21, 2014 12:37 pm

Re: pomoc ~!!!!!!!hitno!

PostPostao/la altan » uto tra 01, 2014 11:30 am

mojazvoncica1 je napisao/la:
altan je napisao/la:
Ne "moguce" nego ne smije. I zato te molim da to ne preporucujes dalje ili barem na ovom forumu.



preporučat ću ono što je pomoglo...hvala na brizi, ali mi nitko neće reć što ću i kako pisat!!!!

...pozzz


Pa nećeš..barem ne na ovom forumu jer ću kontaktirati admina..u privatnom životu si radi što hoćeš, tamo te nažalost ne mogu spriječiti
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan