Selidba zekice u drugi stan!!

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

PostPostao/la zeko Simba » pon lis 27, 2008 9:30 am

Ne samo da je lijepa nego je i pametna :)
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la Marina » pon lis 27, 2008 10:56 am

:wub:

I ja mislim da je ljubav bitnija....sigurno bude jako zbunjena u početku...
Ljubica recimo nije nikada ušla u bratovu sobu.....ne znam zašto i kako...ima svoju rutu po stanu koju obidje i to je to...

Ma meni je najbitnije da je ona samnom..da je "pratim"...najviše zbog bolesti...roditelji neće sigurno primijetiti ako se nešto dogadja s njom...a ja odmah skužim bilo kakvu promjenu..

stan je podstanarski...nismo još pitali vlasnika....namještaj je recimo loš....cvijeća nemam puno, po policama je....

ali činujenica je da je kod roditelja lijepše..puno lijepše.."toplija" atmosfera...

A bubica moja ..kaj radimo s njom !! :hm:
Marina
Zečić
Zečić
 
Postovi: 194
Pridružen/a: sub sij 12, 2008 13:15 pm

PostPostao/la Bubica » pon lis 27, 2008 21:35 pm

Ma nosi je sa sobom, nemoj se uopce predomisljati! A sto se tice gazde, moja gazdarica 4 godine nije znala da imam zeca u stanu. :P

zeko Simba je napisao/la:Ne samo da je lijepa nego je i pametna :)

:D :D :D
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Selidba zekice u drugi stan!!

PostPostao/la UnknownGirl » čet srp 09, 2015 10:40 am

Dobar dan. Putem Gugla sam nasla ovaj forum i ovu temu koja je najbliza mom problemcicu.

Naime, imam kunica od oko godinu i po. Kad je bila oko mesec i po dana stara doveli smo je iz Novog Sada i smestili u sobu koju smo moj brat i ja delili. Pod sobe je bio laminat a na njemu su bile krpare- stazice od tepiha. Sve je bilo ok dok moj dragi brat nije zatrazio svoju sobu. Sredili mi meni sobu i nas dve (Tina i ja) preselile u drugu sobu pre dva dana. Da bih lakse odrzavala pod sobe na kojem je itison u njezin kavez sam joj stavila umesto piljevine parce itisona i plastican wc za kunice sa peskom za mace. Na prvi pogled izgledalo je da je prihvatila wc ali sam jutros primetila smedju fleku na itisonu u sobi a pre nekih sat vremena sam je primetila da piski kod vrata. Mama mi je rekla da joj wc premestim tamo gde je fleka ali ne znam da li da joj u njega stavim poljevinu ili pesak za mace i da li ce ga koristiti.
Takodje sam primetila da je pod stresom- brzo pomera nosicem i ima meksu ali oblikovanu stolicu.
Moje pitanje je da li ce to proci i kako mogu da joj pomognem?
UnknownGirl
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: čet srp 09, 2015 10:19 am
Lokacija: Vojvodina, Srbija

Re: Selidba zekice u drugi stan!!

PostPostao/la Bubica » čet srp 09, 2015 15:09 pm

Daj joj malo vremena da se navikne na novi prostor. Zato i piski, mora obiljeziti teritorij. Ako ne prestane uskoro, probaj s premjestanjem WCa, cak joj mozes staviti i jedan dodatni. Do tad mozes cistiti sodom bikarbonom i alkoholnim octom, to najbolje neutralizira mirise, a njima ne skodi.
U wc je najbolje staviti drvene pelete (one za potpalu), imas ih u ducanima tipa Bauhaus (vrece od 15 kg), a cak se nadju i u DMu (5 kg, pise da je za macke). Piljevina je najlosiji izbor, a pijesak za macke se bas i ne preporuca zbog gline koju sadrzi, a moze im ostetiti disne puteve.
A mrdanje nosica i stolica mogu biti od stresa zbog selidbe, pa joj daj malo vremena da se prilagodi.
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Selidba zekice u drugi stan!!

PostPostao/la UnknownGirl » čet srp 09, 2015 18:38 pm

Bubica je napisao/la:Daj joj malo vremena da se navikne na novi prostor. Zato i piski, mora obiljeziti teritorij. Ako ne prestane uskoro, probaj s premjestanjem WCa, cak joj mozes staviti i jedan dodatni. Do tad mozes cistiti sodom bikarbonom i alkoholnim octom, to najbolje neutralizira mirise, a njima ne skodi.
U wc je najbolje staviti drvene pelete (one za potpalu), imas ih u ducanima tipa Bauhaus (vrece od 15 kg), a cak se nadju i u DMu (5 kg, pise da je za macke). Piljevina je najlosiji izbor, a pijesak za macke se bas i ne preporuca zbog gline koju sadrzi, a moze im ostetiti disne puteve.
A mrdanje nosica i stolica mogu biti od stresa zbog selidbe, pa joj daj malo vremena da se prilagodi.

Hvala mnogo kupicu jos jedan wc cim dobiju u pet shopu. Drveni peleti su oni valjcici od drveta? Mislite na DM drogeriju? Vidim da u Srbiji nema Bauhaus tako da od tog nista.
Hvala za savet u vezi ciscenja :).
UnknownGirl
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: čet srp 09, 2015 10:19 am
Lokacija: Vojvodina, Srbija

Prethodna


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan