Da li je moguće...

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Da li je moguće...

PostPostao/la Mala Mica » uto lis 19, 2010 20:05 pm

Danas je 6 nedelja kako je Nero kastriran, no on se i dalje ponaša kao da nije ni video veterinara. Da nisam prisustvovala kastraciji pomislila bih da zahvat nije odrađen, ovako...
Dve nedelje posle kastracije je prestao da zašpricava, ali je ostavljao lokvice i dalje po "teritoriji". Od pre 4 dana je ponovo počeo da zašpricava i to muža. I inače se prema njemu ponaša kao prema konkurenciji, grize ga, napada, grize njegove papuče i cipele, a ispod stolice na kojoj sedi pod obavezno se upiški po nekoliko puta za par sati i ostavi gomilu kuglica.
Da li je neko imao slično iskustvo? Ne znam šta raditi. Sve i nekako, ali ovo zašpricavanje je stvarno katastrofa. To je i bio glavni razlog kastraciji. Inače je i dalje jako teritorijalan, kuglice se ne smeju dirnuti ni po cenu života. Ustvari ništa što se nalazi na podu se ne sme pipnuti u njegovom prisustvu.
Obzirom da je imao 5,5 meseci kada je kastriran, "pada mi na pamet" da li je moguće da mu se jajašca nisu spustila u skrotum? Pretpostavljam da bi to vet video.
Molim, ako neko ima ideju, da mi pomogne šta uraditi.
Mala Mica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: sri svi 05, 2010 9:42 am

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la Klio » uto lis 19, 2010 20:46 pm

Zaboravila si da napises i da tvog muza juri i ujeda kao da mu je smrtni neprijatelj :P :D
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la Zeko_Jurica » uto lis 19, 2010 21:53 pm

Da je s 5,5 godina kastriran, razumio bih da teško mijenja navike, ali s 5,5 mjeseci :hm:
Doista neznam da li je ova teorija sa ne-spuštanjem jajašca moguća. U pravilu su 5,5 mj. već debeli pubertet i spolna zrelost. Da li je on neka statistička iznimka koja eventualno kasni... ali opet, ako su postojale kesice, pa nisu se napravile da bi bile prazne? :blink:
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la Klio » uto lis 19, 2010 21:56 pm

Kesice su bile pune, licno videla! Da li je moguce da se ultrazvukom utvrdi moguce postojanje neke anomalije iliti postojanja treceg jajasca koje se nije spustilo... Znam da lupam svasta, ali mi stvarno nije jasno sta se sa njim desava, sto se tako ponasa.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la Zeko_Jurica » uto lis 19, 2010 22:02 pm

zbilja neznam... možda najbolje, dati mu još malo vremena da se hormoni "pročiste"
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la Mala Mica » uto lis 19, 2010 22:15 pm

Hvala Zeko Jurice!
Brojala sam dane do ovih 6 nedelja, ali uzalud sam se nadala! :blush:
I nemam drugu mogućnost nego se nadati da će se vremenom smiriti!
Mala Mica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: sri svi 05, 2010 9:42 am

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la dHarma » sri lis 20, 2010 13:44 pm

Meni se Spajk skroz smirio tek nakon mesec dana, pod tim mislim da je tih mesec dana nastavio da zapisava mene, posteljinu, decka.. kuglice je ostavljao na sve strane, gugutao..
Grickao i nije nikad, ali je obozavao da "siluje" ruke sto je prestalo nakon nedelju dana..
Ja sam tu njegovu potrebu da i dalje sve obelezava prepisala tome sto sam ga kastrirala kad je bio pun hormona pa sam smatrala da mu treba vise vremena da se sve to procisti i nestane..
Mozda je to i kod tebe slucaj.. :)

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la kristinans » sri lis 20, 2010 13:56 pm

Izvinjavam se ali nigde nisam mogla naci kod nekastriranog zeca koliko ce trajati pubertet?Kod mog malise vec traje nekoliko meseci a tek sada ima 8meseci.znam da je to normalno ali me interesuje da li ce to trajati tokom cele godine ili kako? Ne zelim ga kastrirati jedino ako bas moram kada dodje zenka sterilisana...Hvala puno unapred...
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la Zeko_Jurica » čet lis 21, 2010 10:54 am

Pubertet kad počne, nikada ne prestane! To je tako kod kunića :)
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la kristinans » čet lis 21, 2010 20:33 pm

Ijaoooooo :D znaci moram da trpim kada me ponekad u prolazu gricne inace naskace nasta stigne :P nece jos dugo biti sam... U svakom slucaju hvala mislila sam da ce se smiriti ali to ce biti stalno.....A zato ima ona izreka....... da je nepisem sada.....Hehehehehehehehe :D
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la vedi08 » čet lis 21, 2010 22:36 pm

koliko nakon kastracije im "nestane" spolni nagon? informacije radi :D
Molly slika i Đuro slika <3
Avatar
vedi08
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1548
Pridružen/a: čet svi 06, 2010 16:11 pm
Lokacija: rijeka

Re: Da li je moguće...

PostPostao/la zeko Simba » sub lis 23, 2010 10:38 am

Kada im se isčiste hormoni iz organizma, nije kod svakog jednako. A naskakivanje ostaje zauvijek
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija



Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan