Sterilizacija

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Nuni » ned svi 23, 2010 22:42 pm

ja moram priznat da moja Masha nije baš ista u odnosu na prije sterilizacije..onda je imala stav i nije se dala ako joj nije pasalo, baš je bila ženska sa stavom... a sad je nekako uplašena i nezainteresirana, ne zanima ju pretjerano ništa van njene gajbe :hm:
slikaslikaslika 23
Avatar
Nuni
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: uto pro 16, 2008 0:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon svi 24, 2010 13:04 pm

zekili je napisao/la:
Zeko_Jurica je napisao/la:Leopold te je lijepo pitao i ne mora znati što si ti već o tome pisala - ne znam zašto to odmah okarakterizirati kao "suludo pitanje" - si možda na godišnjem? :P

pa ja sam mu i lijepo dgovorila, jer pitat bilo koga tko voli kunice i zeli za njih najbolje takvo pitanje je suludo ;)

pa mogla si mu onda jednostavno odgovoriti, da je dobro učiniti sterilizaciju za prevenciju raka, a ne davati pridjeve njegovom pitanju.


zekili je napisao/la:
Zeko_Jurica je napisao/la:Možda je nekom vlasniku "fora" gledati kako mu kunić stalno skače po nozi, ali je otvoreno pitanje da li je to i samom kuniću "fora"? Kunići ne govore našim jezikom, pa ćemo teško dobiti direktan odgovor što bi oni predložili da se njih pita, ali svatko može na nekoliko trenutaka zatvoriti oči i staviti se u kožu jednog kunića... imate taj njihov učestali seksualni nagon i stalno morate tražiti nogu nekog "vanzemaljca" po kojoj bi "skakali"... i sad... što je veća muka - taj nagon koji vas ne pušta - ili jedno uklanjanje "tvornice" spermija?

upravo tako ne govore nasim jezikom pa je suludo (divna rjecica :D) tvrditi da znas sto oni zele..to je i poanta ;)

ako pomnije pročitaš gornji citat vidjet ćeš da baš ništa ne tvrdim, već samo postavljam pitanje nad kojim se svatko za sebe treba zamisliti :)


zekili je napisao/la:najrade bih tebe sada pitala zasto sebi ne uklonis tvornicu spermija, no budem se suzdrzala.

da si se doista htjela suzdržat, onda ne bi ni pitala, jel? Bez brige, za mene nema suludih pitanja, sva su dozvoljena i na sva ću lijepo odgovoriti. Tvoj komentar se odnosi na moje pitanje: što je veća muka - taj nagon koji vas ne pušta - ili jedno uklanjanje "tvornice" spermija? Tu si odmah mogla i pronaći odgovor na svoje pitanje - imaš mogućnost A - ili B :rolleyes:


zekili je napisao/la:ne znam kakav odnos ti imas sa svojim ljubimcem no ja tvrdim da mene moj zeko sigurno ne dozivljava kao vanzemaljca ;)

opet ti karakteriziras odgovore kao konzervativne i moderne, iako si negdje gore zakljucio da ne znamo sto kunic uistinu zeli i kakva bi njegova odluka bila kada bi on odlucivao, da mozemo samo nagadati i pokusati shvatiti rjecnik njihovog tjela. ;)

hm, sad ti nešto tvrdiš i to još sa sigurno, iako kažeš da se oboje slažemo u tome da možemo samo nagađati što bi oni htjeli?! :huh: Karakterizirenje konzervativno/moderno s ovim nema nikakve veze :wink:


zekili je napisao/la:ne nisi doktor, no cesto se izrazavas koda jesi i koda izjave temeljis na znanstvenim cinjnicam ;) a mislim da to nije potrebno, reci zasto si za, ali nemoj molim te tvrditi da kunici zele kastraciju/sterilizaciju, a pogotovo nazivati nas koji smo protiv istih zahvata (osim zbog opravdanih cinjenica koje i potkrijepimo) konzervativnima ;)

Nisam doktor, ali sam magistar :P
i daj pliz pročitaj pažljivije post prije nego komentiraš - ponavljam, u njemu nije bilo baš nikakve tvrdnje već samo par pitanja za zamisliti se :)
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Sterilizacija

PostPostao/la zekili » pon svi 24, 2010 13:11 pm

pazljivo sam ja sve procitala ne brini ;)

ali vidim da ti nisi..posto mi nisi odgovorio na pitanje - kakve veze moj godisnji ima s icim?

pretpostavljam da si ti onda bio na vazektomiji kada si toliko moderan ;D

aha..onda je to bila navlaku da te pitam: pa sto li si ti magistriro? na kojem podrucju si zaradio magisterij? kastracija/sterilizacija kunica mozda? ;))
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon svi 24, 2010 13:31 pm

he, he, da jesi, onda mi nebi ponavljala kako nešto tvrdim što nigdje ne tvrdim. I pročitao sam pažljivo, samo nisam htio baš svaku rečenicu komentirat, iako sam danas i ja na godišnjem ;D

Jel ovo sad znači da ti sebe svrstaješ u konzervativne? :blink:

Ne, nije bila ta tema za magisterij, ali znam ja diskutirat i o temama koje nemaju veze s magisterijem ;D
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Sterilizacija

PostPostao/la zekili » pon svi 24, 2010 13:37 pm

ja sam nesvrstana :)

pa da ti onda cestitam..na godisnjem..i na magisteriju..gospon magistar ;D
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Becky » sri svi 26, 2010 19:56 pm

Nuni je napisao/la:ja moram priznat da moja Masha nije baš ista u odnosu na prije sterilizacije..onda je imala stav i nije se dala ako joj nije pasalo, baš je bila ženska sa stavom... a sad je nekako uplašena i nezainteresirana, ne zanima ju pretjerano ništa van njene gajbe :hm:


E, pa toga me strah! Koliko je prošlo od sterilizacije?
Avatar
Becky
Kunić
Kunić
 
Postovi: 29
Pridružen/a: pet svi 21, 2010 8:30 am

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Nuni » sri svi 26, 2010 21:40 pm

sterilizirana je 17.3.
a gle...doduše ja imam i mućkog koji nije kastriran pa kad njega pukne (a to nije stalno jer se naučio da mu ne da) onda ju zagnjavi i onda ona najrađe pobjegne u prvu rupu i ne izlazi... zato je to možda i s tim povezano... ne znam... vidjet ćemo kad i njega kastriram kak će bit opća situacija... :mellow:

jedino kaj se nije promijenilo je to da je ostala "štetočina" ;D i dalje grize sve kaj joj se nađe na putu :lud:
slikaslikaslika 23
Avatar
Nuni
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: uto pro 16, 2008 0:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la altan » čet svi 27, 2010 16:17 pm

Moze bit da je od njega malo istraumatizirana..zato sam ja njih drzala odvojeno dok Naira nisam kastrirala..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Sterilizacija

PostPostao/la bibika » pet svi 28, 2010 0:32 am

:hm: ak sam dobro shvatila, ako kastriraš/steriliziraš samo jednog člana, sprečavaš samo stvaranje legla. :blink: . za mir u kući potrebno je to učiniti s oboje ? :hm: . udomila sam dva dečka - oba kastrirana - super su. :rolleyes: . sami sebi dovoljni, smireni, ne vole se tući s drugima, a oni se super razumiju. :rolleyes:. ako k njima pustim nesteriliziranu curu, nastaje lom, jer mora biti glavna. ;D .
bibika
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 738
Pridružen/a: ned ožu 07, 2010 0:52 am
Lokacija: mokrice

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Nuni » pet svi 28, 2010 6:33 am

a kaj se Nairo sad smirio? jer si jednom prilikom rekla da ne pomaže puno to kaj si ga kastrirala jer i dalje gnjavi...
slikaslikaslika 23
Avatar
Nuni
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: uto pro 16, 2008 0:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la altan » pet svi 28, 2010 21:43 pm

Cini mi se da vise ne pokusava :)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Antonia » uto ruj 07, 2010 9:52 am

Evo smo i mi dogovorili sterilizaciju za Lili 17.09., držite fige da sve prođe dobro :zeko1: . Naime,došlo je vrijeme, jer su je hormoni počeli dobrano bubati.
Imam jedno pitanje... Slijedom slučaja dobili smo jednog malog zekana, neznamo koji je spol :zeko4: .

Prvo upoznavanje (još u ovom hormonalnom stanju) nije prošlo dobro, tako da sada maleni/a kojeg smo prozvali Lolipop (jer kad počne lizati to ne prestaje i ne prestaje) je odvojen u zasebnoj gajbi u sobi. Sušta je suprotnost od Lili koja je više zec samotnjak, ali tko zna možda postane maznija nakon sterilizacije.
Neznamo koliko Lolipop ima, ali kad je došao kod nas već je imao spuštene uši, a od njegovog dolaska ima evo već 10-tak dana, što bi moglo znaćiti da ima negdje između 2,5-3 mjeseca ili se varam!?
Evo malo slikica:

slika

slika

slika

Interesira me da li je prerano da se upoznaju s obzirom na razliku u "godinama" i da li je pametno momenat sterilizacije kada Lili bude malo nemoćna iskoristiti za upoznavanje?
Avatar
Antonia
Zečić
Zečić
 
Postovi: 153
Pridružen/a: čet ožu 25, 2010 14:26 pm
Lokacija: split

Re: Sterilizacija

PostPostao/la zeko Simba » uto ruj 07, 2010 10:26 am

Predivan je :)
Prerano nije i nema veze razlika u godinama. Ne znam koliko je dobro puštati ga blizu nje dok je omamljena od sterilizacije. Možeš probati, pa ako vidiš da ju smeta makni ga, ne treba joj dodatni stres u trenucima oporavka :)
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan