Prijedlog za sistematski (by Pinky)

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

PostPostao/la tarra » uto stu 27, 2007 8:23 am

Nije niti bila riječ o ničem (poput pregleda zubiju) osim o mikrobiološkim i inim pretragama. Sve piše u prvom postu.

I s time se očito ne slažemo .
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la Lady Stardust » uto stu 27, 2007 9:36 am

Kikica Lili je napisao/la:
Sistematski je potreban, ali maltretirat kunića sa brisevima nosa, vađenjem krvi itd. nije potrebno.



Pa o tome si i prica cijelo vrijeme
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

PostPostao/la Kikica Lili » uto stu 27, 2007 11:46 am

tarra je napisao/la:Nije niti bila riječ o ničem (poput pregleda zubiju) osim o mikrobiološkim i inim pretragama. Sve piše u prvom postu.

I s time se očito ne slažemo .


Ne pišem u prvom, al onda se moglo napisati u drugom...zar ne?
(jer nitko se na tri stranice rasprave nije sjetio napisati da je OBAVEZAN redoviti sistematski pregled na zubima, noseku, ušima, guzi, noktićima...)
Avatar
Kikica Lili
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 262
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:23 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tarra » uto stu 27, 2007 12:36 pm

to je već za neku drugu temu :zmirko:

Naslov teme je glasio VAŽNO JAKO uz dotičan post(naknadno je naslov promjenjen da se početnici na zecovima ne bi zbunili) i mi smo smatrali da to što je napisano NIJE važno iz niza razloga.


Daljnje rasprave su nepotrebne :zmirko:
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la Kikica Lili » uto stu 27, 2007 12:52 pm

Pa mogo se ostaviti naslov JAKO VAŽNO i onda uz prvotni post u drugom objasniti zašto nije važno to što pinky piše, a što JE jako važno...

(htjedoh samo reć da je sprdanje novog člana bilo nepotrebno, bez obzira što su neki imali "okršaje" s njim, ovo ipak nije offtopik) :tsnd:

uglavnom, imaš pravo...daljnje rasprave su nepotrebene
Zadnja izmjena: Kikica Lili; uto stu 27, 2007 13:05 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Kikica Lili
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 262
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:23 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Lady Stardust » uto stu 27, 2007 13:04 pm

Joj dobro, ti isto sad cjepidlacis!
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

PostPostao/la zekili » uto stu 27, 2007 13:12 pm

Kikica Lili je napisao/la:Pa mogo se ostaviti naslov JAKO VAŽNO i onda uz prvotni post u drugom objasniti zašto nije važno to što pinky piše, a što JE jako važno...

(htjedoh samo reć da je sprdanje novog člana bilo nepotrebno, bez obzira što su neki imali "okršaje" s njim, ovo ipak nije offtopik) :tsnd:

uglavnom, imaš pravo...daljnje rasprave su nepotrebene


Tko ga je sprdao? Ja jos uvjek cekam da napise kakve pretrage su radene njegovom kunicu, mozda da mi pojasni neke vrijednosti krvi (to me zanima jako) i objasni koje sve briseve su uzimali i na koji nacin..i jos gdje je sve to skupa tako jeftino, jer ako se zbroje sve pretrage koje je navodno on dao napraviti i cjena isplati se putovati iz Zagreba u Rijeku :DDDD
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la Kikica Lili » uto stu 27, 2007 13:15 pm

Evo ga opet, al aj dobro...neću cjepdilačit!
Avatar
Kikica Lili
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 262
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:23 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zekili » uto stu 27, 2007 13:16 pm

Kikica Lili je napisao/la:Evo ga opet, al aj dobro...neću cjepdilačit!


sta opet? nisam dobila odgovore na pitanja..iako ti mislis da je sve sprdnja, mene zanimaju vrijednosti krvi kod kunica..zanteresirala sam se za to dok smo se Lela i ja mucile dva dana da prevedemo o krvi
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la tarra » uto stu 27, 2007 13:56 pm

Ovo je zanimljivo doživjeti: raspravljamo na temi kad se iz vedra neba pojavi netko i govori što smo trebali napraviti umjesto da pohvali što jesmo,i što smo iznjeli realna objašnjenja i pitanja o dotičnom postu da se NETKO NE BI ZEZNUO MISLEĆI DA SU OVE STVARI POTREBNE no to se naziva sprdnjom . Spominje se nepostojanje objašnjenja pokretaču teme o rezanju noktića i zubićima i sl

usprkos postojećim temama
http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=69
http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=3
za koje pinky još u prvom postu kaže da je proučio (ukoliko to obuhvaća izjavu da je prekopao cijeli forum- pa hajdemo zaključiti da je taj dio i vidio i zato se nigdje ne spominje)

i uspros tome što sam za sebe kaže da mnogo zna o kunićima (za tu bi izjavu trebali znati oni koji pomno prate tko se s kim zakačio )


Kuc kuc? Mislim jesam li ja luda ili šta?

Pretpostavljam da je zaključno iz svega,jasno, ovdje se priča o poptunom drukčijem pregledu i mi smo dali svoje odgovore :)

a curke držim vam fige da uspijete napisati i/ili prevesti taj tekst jer bi i mene jako zanimao da ga pročitam :) :luv:
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la zekili » uto stu 27, 2007 14:02 pm

tarra je napisao/la:a curke držim vam fige da uspijete napisati i/ili prevesti taj tekst jer bi i mene jako zanimao da ga pročitam :) :luv:



HEMATOLOGIJA

UZIMANJE UZORKA KRVI KOD KUNIĆA

BIOKEMIJSKE VRIJEDNOSTI KRVI

DUŠIK UREJA U KRVI (blood urea nitrogen, BUN)

ANEMIJA KOD KUNIĆA


prevele smo to, samo kazem da smo se mucile, i da bi bilo dobro da on sa svojeg nalaza (ako postoji) prepise rezultate da usporedimo :D
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la tarra » uto stu 27, 2007 14:05 pm

Mislila sam da je nešto novo na čem radite ;D

edit: sad sam se stavila u vašu kožu,svaka čast :blink:
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la Pinky and D`brain » čet stu 29, 2007 22:15 pm

cijela nauka od sitnice.

naime, pojasnit cu vam malo situaciju, ocito je potrebno.


moj kunic nije normalan, on lagano naginje alkoholizmu, obozava crno vino naprosto, najprije sam mislio da voli bambus, da mu je fora jer je slatko od kole, al kad sam vidio da izmedu bambusa(crno vino+kola) bira cisto crno vino bilo mi je sve jasno. pivu, bjelo vino i viski ne smeka dva i pol posto. e i sad pored toga sto, ponavljam, naginje alkoholizmu moj ludi kunic je jos i samoubojica. ludak skace sa metar, metar i pol visine ne razmisljajuci 2 puta, stolovi su za njega sitna igrica. vrhunac mu je bio kad mi je s ramena skocio na pod a ja sam bio na nogama a hvala bogu imam nekih metar i devedeset. e i sad kako je on mala kamikazica, jos dok je sitan mali bio radio je lludorije svakakve sam sa sobom, e i tako si u tim svojim igricama malo malo sitno orusao sapicu, nastala je mala mala sitna krastica na sapici. mi onda naravno nismo znali da je kunic totalno nabrijan i zestok i da je ta krastica zadobivena mehanickom ozlijedom u igri, pa smo se zabrinuli i raspitali se kod veterirana u rijeci, preporucen je tu sa foruma, tamo kod nekih stuba se nalazi. e i on nas je savjetovao da mu prvo napravimo doticne pretrage u VETERINARSKOM ZAVODU u rijeci takoder. zvali smo telefonski i rekli su nam da rade 3 tipa pretraga, tocno u rijec se ne sijecam pa necu ni govorit da me ne razapnete odmah. ugl, sve tri pretrage dodu nesto manje od 300kn ja mislim. ugl, stavio sam kunica u transporter dopeljali smo ga tamo, cura ga je drzala u krilu cijelo vrijeme, veterinar je uzeo stapic kao za usi, proso mu je lagano unutar uha, po njuskici, te je isto s jednom kao zlicicom postrugao lagano sapicu oko krastice da malo dlakice i kozice ispadne u na stakalce koje se gleda pod mikroskopom, e i kako je postrugao oko krastice ona je otpala malo i u sput je uzeo drugi stapic i samo ga prislonio da uzme pol kapi krvi, koja nije curila ni nis nego je bilo slicno kao kad se covjeku krastica napravi pa je cesete bez veze pa vam je ispod ona kozica i eventualno malo krvi. stvarno totalno bezazleni pregled. totalno. kunic ni u jednom trenutku nije napustao krilo od cure normalno je davao sapicu nije trzao ni nis. straha si s.
sad mi tocno nije pri ruci papir od nalaza al ugl nista zakomplicirano i radilo se o pretragama koje bi pokazale dali su kod kunica prisutni paraziti, bakterije ili virusi kojima nije tu mjesto. nalazi su bili NEGATIVNI.
i taj preged nas je kostao oko 200kn, ne sjecam se tocno al sam siguran 1000 posto da nije vise od 250. sto posto.

takoder mu je pregledao zlijezde preporucio kako i sa cime da ih mozemo tu i tamo ocistiti itd.

e i napisao sam to, jer nije da ne vjerujem nekakvim uzgajivacima, nego ne vjerujem nikome, tj., u pet centru sam uzeo kunica, u pet centar se moze doc sa svojim ljubimcima, na dan pored njega prode tko zna kolko macaka i pasa, oko njega su hrčci, misevi, ptice, zamorci degui i ostale svakakve zivotinje. bakterija ima svugdje pa i u vasoj kuhinji(pogledajte reklamu za domestos e) a kamoli u pet centrima i inim mjestima. a isto tako sam procitao na forumu da se kunici kupuju i na placi i sl.

i samo sam mislio rec da mi se te pretrage cine ful korisne iz prostog razloga sto nisu uopce jako skupe, poprilicno sirok spektar sta kunicu moze smetat se ispita te cisto prevencije i prakticnosti radi covijek zna na cemu je i da mu je kunic zdrav. i ako za mjesec dana dobi neke napasnike tipa neke usi, sugarce i slicno covjek zna da je najvjerojatnije problem kod njega doma a ne da misli tko zna sta je kunic pokupio prije nego je dosao kod njega.

i dobro je receno da, kunic moze umret od soka dok mu se vadi krv isto kao sto se covijeku moze amputirati noga dok mu se vadi slijepo crijevo.

i samo da kazem da ja svog kunica stavim u transporter, vozim ga u autu, otpeljam kod sestricne u stan, pa kod staraca u stan, sve to u istom danu, on najprije 15 min upija atmosferu, a kad ga pustim trci skace, plese zecji ples i lize kao lud. i bas mi je drago jer ocito da uziva i ja u svom tom transportu voznju autom i slicnom ne vidim ni s od soka.
a po nekim komentarima mi se cini da ga ne bi smio vadit iz staklenog zvona.
Avatar
Pinky and D`brain
Zečić
Zečić
 
Postovi: 237
Pridružen/a: pon stu 19, 2007 13:26 pm

PostPostao/la zekili » čet stu 29, 2007 22:42 pm

drago mi je da smo rascistili da tvom zeki nisu vadili krv :) jer po ovom sto si opisao ocito nisu :).."jako vazno" tema se napokon pokazala opravdano, i mislim da je bitno uputiti ljude na komunikaciju sa veterinarom(znaci da se raspitaju sto, kako, zasto) jer vidim iz tvojeg gornjeg posta da ni ne znas na sto su tvog zeku testirali :(

svaki zeko je individua, i ljepo da je tvoj sretan i uziva u voznji (iako to zakljucujem po tome sto je sretan nakon voznja?), no isto tako vecina zekaca koje osobno ili po prici poznajem to ne voli :/..no moras znati svaka promjena za zekaca je stres, jer razmisli i zakljuci, oni nejdu van, ne upaznaju druge zivotinje (kao psi,npr.) i jednostavno zive jedan drugaciji zivot..i normalno je da je svaka promjena stres..znaci po mom zakljucku ili totalni kuler od zeca ili neki koji je naviknut na ceste voznje i izlaske nema posljedica od posjeta doktoru :)
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Prethodna


Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan