Nađen mali zec u polju, hitno trebam pomoć

Pravilna ishrana vašeg zekića.

Moderatori/ce: Lady Stardust, Lela

Re: Nađen mali zec u polju, hitno trebam pomoć

PostPostao/la oktopod » pon kol 05, 2013 15:28 pm

Brine me samo to sa nogicama da nije rahitis neki, poštovali smo sve što se tiče ishrane (mleko, probiotik, bactrim) i nije se povređivao nekim padovima sa visine i slično...

Sutra verovatno još neka fotka sledi, sad je kod mojih roditelja jer je sad sestra na moru pa će ga ona opet uzeti, nije mu bilo vreme obroka kad sam ih posetio a nisam hteo da ga uznemiravam radi fotkanja, gledamo da odolimo želji da ga mazimo, da ostane što više divlji, malo ga puste po stanu koliko da protegne noge, inače je u jednoj velikoj pletenoj korpi sa igračkama i peškirom pod koji se krije, a dno je pokriveno suvom travom :)
Avatar
oktopod
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: pon stu 05, 2012 10:04 am

Re: Nađen mali zec u polju, hitno trebam pomoć

PostPostao/la markiza » pon kol 05, 2013 17:28 pm

Pa ja kad sam imala tog mog malog jadnog divljeg zeku :sad: na sajtu udruge sam citala da ako se pogresnim mlekom hrani da moze da se tako nesto desi sa kostima, e sad ne zelim da te plasim, ali ja kad sam tamo citala je bilo, da treba se hraniti zamenskim macijim mlekom koje je najbolje ako ga nema onda za male kuce. Ja sam mog hranila tim macijim mlekom al' sam mu izgleda davala vise nego sto je on mogao podneti i uginuo mi je :kmeee: valjda nisam mogla zamisliti da je za malog zeku potrebno i jako malo hrane :cry: :cry: :cry: Tebi zelim srecu da ga othranis i pustis u njegovu divljinu :zeko1:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Nađen mali zec u polju, hitno trebam pomoć

PostPostao/la oktopod » pon kol 05, 2013 18:58 pm

Time ga i hranim, držim se uputa sa sajta...
Avatar
oktopod
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: pon stu 05, 2012 10:04 am

Re: Nađen mali zec u polju, hitno trebam pomoć

PostPostao/la oktopod » uto kol 06, 2013 10:04 am

Na žalost drugari, ali imam onu najgoru vest :kmeee:

Ne znam zašto i šta se desilo, držali smo se ama svih uputa do tančina, dobijao je na kilaži, imao je 50 grama kad smo ga uzeli a juče posle znači ni mesec dana je imao oko 300 grama, nije pokazivao neke znake da mu je loše, kaže mi mama jutros da su ga tako zatekli a da je sinoć i preksinoć pokazivao jake znake uznemirenosti, uveče umesto da spava kao obično, skakao je non stop i pokušavao da izađe iz kutije, nije hteo da se smiri, samo je skakao i skakao i skakao...i možda se na kraju povredio ili mu srce nije izdržalo napor i stres :zeko4: pitanje i kakva mu je bila genetika, oni se pare međusobno brat i sestra...

Pre dva dana smo zatekli još jednog malog ali malo većeg na placu na drugom mestu, nismo ga dirali, malo kasnije mu videli i majku, a sutradan ujutru našli trećeg, odraslog, preminulog u ćošku placa. Ne znam kakva je to najezda odjednom i što je taj veliki preminuo, imao je bistre oči, nije imao znake povrede, ležao je na strani kao da je na mestu umrao :zeko4:
Avatar
oktopod
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: pon stu 05, 2012 10:04 am

Re: Nađen mali zec u polju, hitno trebam pomoć

PostPostao/la markiza » sri kol 07, 2013 22:15 pm

Jako mi je zao a bas sam verovala da cete uspeti :cry: :cry: :cry: ali mozda je imao neku bolest tj. oni valjda imaju u sebi neke bakterije koje mogu nositi sa sobom samo ako imaju dobar imunitet a to znaci da ih majka doji. S obzirom da je on ranije odvojen od majke manje su sanse bile da prezivi ja mislim da je to razlog ne mogu da tvrdim najbolje je da pitate udrugu oni to bolje znaju. Drzi se :sad:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Nađen mali zec u polju, hitno trebam pomoć

PostPostao/la oktopod » čet kol 08, 2013 7:08 am

Ma znam, razloga mogućih je puno, mi smo se držali uputa al eto nije mu bilo suđeno, ipak je majčino mleko nezamenljivo a možda je imao i lošu genetiku ili neku bolest...šta je tu je, ubuduće znam da ih ne diram..
Avatar
oktopod
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: pon stu 05, 2012 10:04 am

Re: Nađen mali zec u polju, hitno trebam pomoć

PostPostao/la inlovewithrabbits » uto svi 12, 2015 22:14 pm

Ljudi, ja imam malog zeku star 2 meseca, i vec je dijangoziran rahitisom, svuda po google-u sam trazio, na nasem i engleskom jeziku, nista nisam uspeo da pronadjem, osim klasicnog Promotola L, i suncanja.
Dakle, ne znam sta da radim, ne zelim da budem pesimistican, imam jako vedrog i uvek srecnog zeku koji ima volju za zivot, ali ne moze da hoda, ako treba poslacu i slike. Nije od rodjenja takav, vec od prestanka dojenja.
Veterinar nam je rekao da mu dajemo Promotol L, i da ga exponiramo suncu, sto smo i uradili, nakon toga nam je dao jos neke vitamine u kapima, koje mu dajemo takodje, jer smo prestali saPromotolom L, posle nam je jedan veterinar preporucioo AD3 mleko i rekao da se ono daje rahitcnim zivotinjam, trenutno mu dajemo to mleko 2 puta dnevno na spric.
Da li je ovo lose ili ne?
Voleo bih da nadlezni ljudi koji su odgovorni za ovaj sajt, da mi odgovore ili daju neku bilo kakvu sugestiju u vezi problema.
Jako sam emotivno vezan za svog zeku, i ne pristajem na ono ''ne postoji nista drugo sto moze da se uradi' zeka mi je borac koji se trudi da trce, skacka, i hoda u svakom trenutku, kako ja da odustanem, ako se on bori?
Ovo zaista nije fer.
molim nekoga da mi pomogne, ako je cuo/video neki lek za rahitis kod zeceva
ne mogu vise da ga posmatram kako se muci da hoda.
Zecevi su aktivne zivotinje koje uzivaju u trcanju, dok moj bukvalno puzi i vuce svoje nogice
Nekad ni to.
Zao mi je zbog vasih slucaja, totalno vas razumem jer sam i sam izgubio zecicu, koja je bila skotna, i ne zelim ponavljanje istorije! :/
Pozdrav<3
inlovewithrabbits
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: uto svi 12, 2015 21:51 pm

Prethodna


Natrag na Prehrana kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan