Mia- sterilizacija

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Mia- sterilizacija

PostPostao/la dHarma » pon vel 14, 2011 16:03 pm

kakili smoo!!!! :micika:
I to puuno! jeli smo seno sami :)
Pojeli smo puno radica, persuna i sena i iskakili smo pun kavez ;D
To se sve nocas desilo, te kuglice koje je izbacila su bile male i nikakve, ali vec od jutros ima skoro kao stare i moj zvrk vec jede kao mecava :) :D :)

bunnyema: ne brini se, sad cu ja kao i mnogi.. da sam znala da je ovako ne bih se toliko brinula!
Samo pripremi sto vise zelenog, puuno peskira, obavezno nesto da je grejes jos kod veta i na putu kuci (najbolje je u donjem delu transportera) i kuci nastavi sa grejanjem (ja sam je utopljavala skoro 24h nakon operacije, cinilo mi se da joj hladno :wub: ) cim se probudi pocni sa nutkanjem, prvo voda pa onda zelenis.. I da meni Mia nije htela da pije na pojilicu (nije imala snage) tako da smo vodu pili iz kasicice :)
Cek danas je pon, mislis sledeci pon? :)

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Mia- sterilizacija

PostPostao/la bunnyema » pon vel 14, 2011 18:58 pm

sljedeci ponedjeljak da.. to nas je na prepad ulovio veterinar.. da nema guzvu on bi to odmah sutra.. srce mi je stalo skoro kad je rekao ponedjeljak.. to je tako brzo.. paziti cemo je dan i noc.. na rate decko i ja.. imati ce mrkvice i celera spremnog sa strane, suhe hrane koliko hoce i sijena koliko hoce.. nuditi cemo joj non stop.. dobro da si mi rekla za rucnike.. ja sam mislila sve pustiti kako je, puno informacija mi jos treba ocito.. onda znaci da cu morati gajbicu pocistiti ljepo dok je ona kod veta, i staviti cisti rucnik unutra.. (sugaman - kako mi istriani kazemo, ili sugamanko kako ja zovem sugaman od ruckice)..

Ima jos sta da pazim? I da, da je malo pocesljam sa trimerom? ( opet se linja.. )
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Mia- sterilizacija

PostPostao/la dHarma » pon vel 14, 2011 19:49 pm

Ja sam miji drzala peskir pa preko cebence i na njega sam stavila pelene za stence, u slucaju da se popiski da ne moram da sve da menjam nego pelena lepo upije i ne moram da se brinem da li je na mokrom, isto sam to stavila u transporter jer je u njemu bila dok se budila i tu je piskila 2 puta dok je jos uvek bila pospana i mamurna..
Skloni joj wc i neka ima samo peskire unutra ili cebence da bi joj bilo mekano zbog rane i da se ne bi inficirala od prasine i puuno je grej.. pripremi flasice pa samo s' vremena na vreme gledaj da li se ohladila i dodaj novu vrelu vodu..
ocetkaj slobodno, miu sam cetkala mada se sad opet malo linja, valjda od stresa sto je prosla.. ali nije nista strasno :)

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Mia- sterilizacija

PostPostao/la bunnyema » pon vel 14, 2011 19:57 pm

kod nas je u stanu konstantno 24-25 stupnjeva, mozemo je povisiti ako treba.. zbog klima je kod nas kao da je ljeto.. da joj termofor stavim u kavez? napunim vrelom vodom i prekrijem rucnikom?

Kako je Mia?
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Mia- sterilizacija

PostPostao/la Klio » pon vel 14, 2011 20:40 pm

Dodatno grejanje sa flasama ili termoforom potrebno je samo dok se zeka skroz ne probudi iz anestezije. Nema potrebe posle grejati, bitno je samo da je u toploj prostoriji.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Mia- sterilizacija

PostPostao/la dHarma » pon vel 14, 2011 20:42 pm

Nema veze sto je u prostoriji toplo kad ce njoj biti hladno i kod mene kuci je oko 25, 26 stepeni i u kolima je bio pakao, a ona se smrzavala.. tako je generalno nakon anestezije..
Znaci moras da je grejes cim je dobijes od veta, ceo put do kuce i kuci.. uzmi termofor i par flasica za svaki slucaj i grej je onako sa strane.. Mi smo za miu drzali flasice odmah do nje jer joj je bas bilo hladno, znaci nismo prvo u peskir pa kod nje nego direktno.. moras tako jer postoji opasnost da upadne u hipotermiju nakon anestezije..

Mia je super! :)
Ja sam presrecna kako je ovo hrabro podnela.. ogradila sam jedan deo u pustila je da se malo proseta.. sva je srecna, hiperaktivna kao i pre.. kao da nista nije bilo.. da je ne znam ne bih ni rekla da je u petak bila na sterilizaciji :)

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Mia- sterilizacija

PostPostao/la bunnyema » uto vel 15, 2011 11:12 am

Ah.. mi cemo morati na sterilizaciju tek u sljedecu srijedu.. Ne mozemo zbog ispita u ponedjeljak..

Kada ce Mia ici na skidanje savova? Kako to izgleda? kako je danas malena?
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Mia- sterilizacija

PostPostao/la ivana jožić » uto vel 15, 2011 12:52 pm

drago mi je da se hrabra curica dobro oporavlja i da je operacija prošla uredu. Veliki :luv: curici
ivana jožić
Zečić
Zečić
 
Postovi: 229
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 19:33 pm
Lokacija: Tordinci, Vinkovci

Re: Mia- sterilizacija

PostPostao/la dHarma » uto vel 15, 2011 16:52 pm

[quote="bunnyema"

Kada ce Mia ici na skidanje savova? Kako to izgleda? kako je danas malena?[/quote]

Ide za 3 dana.. rana joj izgleda ok, nije je cackala (nekim cudom :rolleyes: ) ec je krenula dlakica da joj raste tu.. najzanimljivije mi je to kako je sama ocistila sve oko rane onako temeljno da se sve beli kao sneg.. jeste da joj je trebalo oko 2, 3 sata ali vredelo je..
Sad se samo buni kad uzmem da joj dezinficiram ranu sa rivanolom ali ok je..
Danas je super, jede sve.. nocas je pojela puunu senilicu i celu posudu hrane.. kuglica ima kao i ranije.. sve u svemu kao da nista nije bilo :)

ivana jožić: :zeko3:

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan