AKCIJA: Vlatka sa nasipa - UDOMLJENA :-)

Ovdje možete pronaći sve teme sa sretno udomljenim kunićima:)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

AKCIJA: Vlatka sa nasipa - UDOMLJENA :-)

PostPostao/la Lady Stardust » ned lis 14, 2007 16:10 pm

Napisao: Tajger Postano na: 05.06.07 u 23:02:11

Evo, kak naslov kaze, novi zekan na forumu je Vlatka. Nadjena je kak lunja oko nasipa jucer oko 22 h. SAkrila se pod auto jer ju je nagaljala maca...a s druge strane auti i cesta. Brat i cura su je mamili, i nekak ju uzeli.Dehidrirala, gladna, isprepadana... onaj laksi dio. Zubi su bili katastrofa. donja celjust je bila vani, zubi su bar centimetar virili preko gornje usne. I oko, krmeljavo, sva dlaka je bila u krastama, gnojno, o crvenilu da i ne govorim. Od svega toga, oko se nije ni vidjelo, stalno je zmirila. Drugo je bilo u redu. Mislim, nije bilo upaljeno, samo ima malu bijelu flekicu na sarenici.

Vrhunac price -Veterinarska stanica- Zg, Heinzelova. Ja mislim da je bolje toj veterinarki da se odrekne struke i da ju ne sretnem na cesti... (Sonja ili Sanja)
Ocistila je oko katasrofalno. Mislim da joj se vise nije dalo jer se Vlatka bacakala (zamisli cuda onak sav isprepadan).Maknula je malo gnoja, al je sve ostalo ljepljivo i sluzavo po dlaci. Uklonila je niti pola. MIslim si ja, ajde bumo to doma.Zubi- trebalo je rezat i gornje i doljnje. Sam prednje. E u to se ne kuzim, poslje sam tek stigla na forum.cvaknula ih je velkim skarama. Opet uz ritanje vlatke. Siroce malo.

Pikica: Vetoflok 5 % 0,40 ml
Vit. B-complex + Cotopina 0,50 ml
Kapi Sulfasol 3 x dnevno, jedna kap, ni slucajno vise
Da komedija bude veca cijena = 245 kn
(da me neko ne shvati krivo, nije bil problem lova, al s obzirom na kvalitetu posla, ne bi joj dala vise od 10 kn)

Danas u 10 odemo do Kozjana.Sad sam prvi put bila kod njega, imam jos dva zecova, fala Bogu nije nikad nis bilo strasno.Prvo su sve dobro ocistili oko oka, onda su ocistili oko, i to fest. POkazal mi je, kak da cistim doma, i kak se pomakne treci kapak. Sve je bilo gnojno.Onda su stavili Chloramphenicol, onak, kak spada, pod kapak. OPED morali cvikat zube.Bili su u koso i pre dugi. Bila sam ljuta ko pas.
Pikice: Vetoflok 5 % 1 ml
Depedin 1 ml
Vitamin AD3E 1 ml
Chloraphenicol 2 x dnevno, kapi Sulfasol 3x dnevno po 2-3 kapi

Mazemo sve po rasporedu, nisam uopce spavala. Sad bolje jede sa zubekima, sutra kupujemo Pro-digest (za sad su kugljice za izlozbu) . Malo mi se cini oko bolje, sutra kontrola i oped pikice. Aha, da sve je bilo 80 kn.

Mislim da ljude koji su je hitili na cestu nije vrijedno ni komentirati. A ni "veterinarku"

E ljudi da je vidite, totalna maza! hoda za mnom, Stisce mi se uz ruku, pa me skaklja sa onim klempavim uhima, ma totalni bombon! Flo i Tina su malo ljubomorni... a sva je flekava, bijela sa crnim ko kravica.Moji lude doma, neznam kud bumo s njom... Bumo vec nekaj zmislili.

Kaj je karakteristicno za ovnolike?Cula sam da su skloniji upali uha, jer im su dole.
Terapija mi se cini super.
Savjeti i prijedlozi dobrodosli... ( i utjeha)...


Napisao: Zeko_Jurica Postano na: 06.06.07 u 02:04:16

maza ...životinjice još uvijek imaju instinkte i osjete kad im netko pruža ljubav
Doista predivno to što si učinila, svaka ti čast

Ovnoliki si sami malo teže mogu čistit uheka, ali se u pravilu dozvole više dirat od ne-ovnolikih, pa će ti sigurno dozvolit da mu ti povremeno obrišeš uheka

... i stavi nam koju slikicu kad stigneš


Napisao: zeko Simba Postano na: 06.06.07 u 06:53:34

Sreća da je došla k vama u ruke lijepo od tebe da si joj toliko pomogla. Zna to i ona tako da ti vraća ljubav hodajući za tobom Neka Kozjan baci oko i na uha


Napisao: tarra Postano na: 06.06.07 u 08:18:40

Bravo

Evo prijedlog: ostane kod tebe


Napisao: zekica_poopy Postano na: 06.06.07 u 08:56:19

ma ne znam sto da kazem, svaka vam cast na trudu i velikom srcu! mislim da ce vam to ta nova zekanica itekako znat vratiti!!!!

a ta gamad sto ju je sirotu ostavila...ne ne znam sto bi rekla!!!!!


Napisao: t-i-n-a Postano na: 06.06.07 u 09:53:12

PREDIVNO!!!!!sva sam se raznjezila SVAKA ČAST!!!! ako imač uvijete zadrzati ju, bilo bi super.. ocekujemo slikice te slatkice.. VEEELIIIKKAA
p.s. ovi debili nisu zasluzili da ih uopce spomenem..


Napisao: Lady Stardust Postano na: 06.06.07 u 10:28:11

Jadna malicka, sreca da je naletila na vas.

Heinzelova je koma, to sam se vec puno puta uvjerila. Tam se ide samo ako NISTA DRUGO u gradu ne radi i ako je pitanje zivota i smrti (a u tom slicaju budim Lilo koja je 1000 puta strucnija i konstruktivnija, a i npr. Buba ima dezurnog veterinara koji dodje u ordinaciju kad god treba i kosta 180 kn s terapijom)

Micica mala, sreca da je sada na sigurnom!

Ako mozes zadrzi ju, a ako nikako ne mozes, bumo smislili. Nadam se da ce Vlatka konacno naci sigurnost!

Super joj je Kozjan dal terapiju, dobila je energetsku (Depedin) i vitaminsku (AD3E) bombu + antibiotik
A kod takvih teskih upala pali samo Chloranpfenicol mast + kapi


Napisao: Tajger Postano na: 06.06.07 u 11:53:23

Quote: Heinzelova je koma, to sam se vec puno puta uvjerila. Tam se ide samo ako NISTA DRUGO u gradu ne radi i ako je pitanje zivota i smrti

Tocno to! Ne bi htjela pljuvat, ima tam super veterinara, al ovo...
Bilo je hitno, nismo znali koliko je bila vani.A i dobro smo se snasli.Bez love, bez auta... Ja sam bila sa frendicama u gradu, pa smo trcali doma, kad je dosel buraz sa curom, pa je dosla jos jedna frendica, i na kraju nas je 100 islo kod vet!

Bolje jede, do jutra je pojela cijelu zdjelicu i sve je popila Znaci malo se razgibala celjust. A za smjestaj bumo vidli, prvo da ovo izljecimo... ja neznam kaj bum ak ovo ne prodje dobro

Idemo za sat-dva kod gosp. Kozjana oped na pikice i pregled, drzite fige


Napisao: Tajger Postano na: 06.06.07 u 12:29:49

Ovo je preko mobitela pa nisu nesto turbo dobre.Jos nemam kabel za fotic, za sad ovak. Jubav moja mala...

slikaslika

slikaslika

Ovo je gajbica koju smo dobili sa Tinom, jako je mala - 37 x 33 x 55 cm (u takvoj sam ja ko klinka imala hrcka) al barem nekaj.Otvorena je cijeli dan pa sam tu spava dok se ne snadjemo. JOs sam trebamo uhvatit kad se cisti i bacanje na bok (zalet, greb po podu, hopla na pod, ko pokosena za riknut)


Napisao: zekica_poopy Postano na: 06.06.07 u 12:33:23

a srecica predivna, viidi ju kako aja, pa kako netko moze tako nesto napustiti i to na tako okrutan nacin!!!

eto ja vam jos jednom cestitam, zbilja je divno kada netko ima tako dobru dusu
Napisao: Lady Stardust Postano na: 06.06.07 u 14:12:48
Prekrasna je

Sad je na sigurnom a sve se ostalo organizira

Zlato, malo, vidi se na fotkama da joj je laknulo kaj je na sigurnom


Ime je genijalno VLATKA


Napisao: zeko Simba Postano na: 06.06.07 u 19:32:15

Kako je lijepa, predivna je. Naprosto ne mogu vjerovati da netko napusti takvo milo stvorenje


Napisao: Tajger Postano na: 06.06.07 u 19:42:06

dana 06.06.07 u 14:12:48, Lady Stardust je napisao: Sad je na sigurnom a sve se ostalo organizira ...

...Ime je genijalno VLATKA



Da organizira, pod opsadnim stanjem! trazi se krletka, planira se konstrukcija, neki kosi toranj u Pizi cemo sklepat... nema sanse da je sad dam!

Da, Vlatka, nekak mi tak pase za nju... jer je slatka

I nije Vlatka Pokos! (veli tata da je to jedina Vlatka koja je smijela uzet svoju bundu kad su je hitili van)


Napisao: Tajger Postano na: 06.06.07 u 19:54:13

E da, Gosp. Kozjan veli da je oko puno bolje! Znaci ne haluciniram, dobro bu.
Dobili smo jos jednu pikicu antibiotika, a kak sutra ne rade dobila sam pikicu za doma, ja joj moram dat, pod kozu Jer u Heinzelovu bome neidem. Pokazali su mi sve, kratko traje, ne boli, a zavrsila sam medicinsku, covjeka mogu piknut zmirecki, valjda je nekaj ostalo u glavi

Jel neko vec daval?


Napisao: Elerrina Postano na: 06.06.07 u 19:57:00

svaka čast Tajger! rijetko se nađe takva brižna osoba! (kad smo već kod toga, na ovom forumu su sve nekakve brižne, empatične dušice... )

a malecka je jako lijepa, baš si dobro rekla, ko kravica je... šalji joj velike

ne želim vas plašit, ali postoji mogućnost da su ju možda izbacili iz kuće jer je ostala u drugom stanju

(baš sam komentirala dečku neki dan da bi trebao postojat tester za trudnoću za životinje u pet-shopovima...jer je on sad u neizvjesnosti u vezi mace)
Napisao: Barica i Jurica Postano na: 06.06.07 u 20:05:13
ja ipak mislim da su je izbacili jer se nisu znali nositi sa zdravstvenim problemima koji su ju zadesili!!
jer sve ovo nabrojano, nije moglo doć samo preko noći..
..a i ak je skotna i ak će bebe bit lijepe ko mama, brzo će se udomit!!


Napisao: Charlie Postano na: 06.06.07 u 20:47:36

Davala ja injekcije tjedan dana
totalni antitalent za sve sa rukama..ali ovo mi je išlo..kad moraš-moraš bez brige niš strašno
neka ti ju netko drži da bude lakše


Napisao: ninocka Postano na: 06.06.07 u 21:35:23


dobra fora

vlatkica je jako zgodna i pitam se nije li možda nekome pobjegla.
nekak mi je jako čista izgleda paženo
edit: tek sad sam pročitala u kakvom je stanju nađena


Napisao: mubi Postano na: 06.06.07 u 23:28:32

hvala bogu na divnim ljudima kad već toliko onih drugih mora biti
mala izgleda tako mekano i plišano


Napisao: Katrin i Kenji Postano na: 07.06.07 u 00:55:06

bravo

super je zekica, kako ona leži opušteno

dobro je da ide na bolje, zna kozjan kaj radi


Napisao: Piflar Power Postano na: 07.06.07 u 01:58:34

koji lijepi zeko..


Napisao: sirena Postano na: 07.06.07 u 09:39:30

Vlatkica je prepreslatka, bravo Tajger! Pusa tebi i maloj kravici



Napisao: annie Postano na: 07.06.07 u 11:11:43

sva sreca da si je nasla i da joj pruzas topli dom i puno ljubavi i jako lijepo od tebe da ces je ostaviti, treba ti dati medalju


Napisao: zekili Postano na: 07.06.07 u 14:59:36

eto. drago mi je da ima takvih ljudi poput tebe tajger

a ovakve price me uvijek iznova jednako jako sokiraju


Napisao: Tajger Postano na: 07.06.07 u 15:06:36


Cekam frendicu (isle smo skup u medicinsku ) pa cemo onda zajedno.. popit cu si konjak prije
Stvarno, za bebace mi nije palo na pamet! A prima sve te injekcije... .. bumo vidli, ma nek ih je 100 sam da bu dobro. Znam da bi mami isla bar dva, ja ih imam sad 3... 10 je tak ljepa okrugla brojkica (sad sam hrabra kad moji ovo ne citaju...
Pitala sam za caj (sljez i sl) al su rekli bolje ne, samo lagano obrisati prokuhanom vodom, pa nakapati/namazati.ako je gnojno (a je, dosta) sve maknuti... poslje imam osjecaj da sam joj rastegnula oko bar za 3 broja...siroce..Ima bijelo na oku, ko mrenu, i vjerovatno se nebu povuklo, nebu vidjela na njega.

Bilo bi super, ko zna di i kak, da se metnu slike otvorenog zdravog oka, treceg kapka i kak se on otvara te gdje se mora stavljat kremica i kapi da bi bilo efekta.Ak nema, bilo bi super.Na nadopunit PRVU POMOC-OCI KUNICA .Ak ima onda pardon..


Napisao: Tajger Postano na: 07.06.07 u 15:09:38

e da, hvala svima kaj nas tjese, pisu i salju puse, proslijedila sam na groficu, sva je slinava


Napisao: Kikica Lili Postano na: 07.06.07 u 15:13:51

a siroto malo, tajger svaka čast!!! malo je koji će tako nešto napraviti.

a za heinzlovu, išla si krivoj veterinarki...ako ćeš ići opet traži anu shek. ona ti je fakat dobra i jako se rauzmije u kuniće...

ajde ju još malo zaslini i za mene ...ljepotica mala!


Napisao: fleshettes Postano na: 07.06.07 u 16:57:51

znači ostaje kod vas! ajme predivno.
joą uvijek ne mogu vjerovati da je netko tako spremno pristao na Sve samo da spasi to lijepo stvorenje. svaka čast


Napisao: Tajger Postano na: 07.06.07 u 19:21:56

Ajd savjet pipl, ima malko meku stolicu, pije vec prodigest jer je na antibioticima, i sad bi napravila crni caj.Kolko se daje zekacima?1-2 vrecice na pol litre? i unutra bi stavila pro digest ak to dvoje moze skupa.naravno, sjena ima stalno na raspolaganju.

p.s. pikica je prosla super.mrvu se trznula, i sve je ok.


Napisao: zeko Simba Postano na: 07.06.07 u 19:23:57

Čaj se napravi lagani, jedna vrećica u šalicu, ne dugo da ne bude jak nego tek toliko da poprimi boju i okus. Mislim da prodigest moze u caj


Napisao: tarra Postano na: 07.06.07 u 20:35:32

i bilo bi dobro da imaš uz sebe probiotike,ako je na antibioticima i kao što vidiš malo osjetljiva na njih,te kapsule bi bilo ok imati pri ruci. Čak joj i dati.



Napisao: Lady Stardust Postano na: 07.06.07 u 21:33:44

Bitno da je nama Vlatkic ok

Ovi sitni problemcici ce se srediti


Napisao: Tajger Postano na: 08.06.07 u 00:39:26

Evo kuglice su u normali. Ak joj dam koncic da pojede, mogla bi napravit lancic kolko ih ima Imamo probiotike, sve dobiva, sam je za malticu malo pekmez... Al je pocela jest ko luda, ak ovak nastavimo brzo bumo natovarili kile.Pa cu morat kupovat i cd Renate Sopek

A uha su joj malo toplija, moze bit od upale?
A da je vidite, kak je ne bi uzeli...


Napisao: Oskar Postano na: 08.06.07 u 14:39:08

Tajger... svaka čast jako lijepo što ste ju zbrinuli!!
Vlatka je predivna, ajme koje šare...


Napisao: Tajger Postano na: 08.06.07 u 22:35:11

Evo nas agen.Hvala svima kaj su nas (me) nahvalili.Da ne ispadne da likujem, al mislim da bi to svi normalni ljudi napravili. Bar bi je izljecili ak je ne bi zadrzali, pa se dom nadje vec nekak kasnije. Meni se tak potrefilo da sam okruzena ljudima koji razumiju i da bi stvorili uvijete da ostane. Nazalost, nije imala srece prije, necu komentirat vlasnike al se lijepo sve poslozilo: da nisam otisla na more, da se brat bas tu vecer onuda setao, itd... i sad je guzi lijepo, sad je sve ok

A kaze frendica - sve kaj je prosla,a jos se da mazit, i daje mi puse kad me lize, i trpi inekcije, i voznju, i vrucine, i ciscenje oka i kapanje i mazanje kremom...nijedan put se nije trznula, naljutila a kamoli ogrebala il ugrizla... sam mirno lezi...jos mi zaspi na rukama... nemam rijeci.

Kome god je pocela biti teret-oni su na gubitku.

Ovo ti nemoze nitko zamijenit...


Napisao: zekica_poopy Postano na: 09.06.07 u 09:42:37

totalno si me raznjeznila sada

zbilja je cudesno kako ta mala bica znaju tko im zeli pomoc


Napisao: t-i-n-a Postano na: 09.06.07 u 09:47:44

pocet cu (opet) sa SVAKA ČAST!!!! malecka je prekrasna.. stvarno izgleda ko kravica vidim da ide nabolje.. puno pusica slatkisu


Napisao: Tajger Postano na: 11.06.07 u 12:15:34

evo nas od veterinara, zavrsili sa inekcijama, jos moramo kapat i mazat.Nije vise toliko gnojno, sluznica nije crvena i natecena, sad je roze boje. Malo je dlaka otpala, a suzice su malo mutne. Kontrola zuba i oka za najkasnije 20 dana.

Samo je stvar kaj ona ima kvrgu pod okom, na obrazu, na drugoj strani to nema. Reklii su da ce joj proc, da je od suznog kanala, al ne prolazi.

E da, kad bi ih mogla probat upoznat? Jel to uopce pametno? Navodno su sve 3 cure, jos cemo provjerit s obzirom da je Flo do nedavno bio on a sad je slagal gnjezdo. Ili da ih uopce ne upoznavam do sterilizacije?


Napisao: Tajger Postano na: 11.06.07 u 12:18:24

E da, i treca dilema- Vlatka uopce ne podnosi zelenjavu. Cim joj dam persin il mrkvu, dobije meksu stolicu.Rekli su da je stara 1-2 god, znaci trebala bi moc njupat normalno, vise nije beba....


Napisao: Lady Stardust Postano na: 11.06.07 u 12:53:32

Ocito joj je probava spetljana, najbolje da joj prolagodis prehranu za pocetak i onda vidi nakon nekog vremena kako ce reagirati


Napisao: Tajger Postano na: 11.06.07 u 13:27:41

kak da joj prilagodim?Neznam na koju hranu se prije navikla... Jede dosta sjena, i pije prodigest i vitamine za glodavce... pa nebumo stalno na crnom caju...


Napisao: Lady Stardust Postano na: 11.06.07 u 13:46:32

Stavi ju na puno sijena i na suhu hranu. Treba par dana da joj se to normalizira. Ostavi probiotik a makni vitamine, i oni mogu uzrokovati mekaniju stolicu. Kad su potrebni vitamini najbolja je depo injekcija AD3E i onda nije potrebno dodavati vitamine u prehranu. Vidim da je to dobila tak da ovi u prehrani nisu potrebni. Kozjan joj je dao odlicnu vitaminsko-energetsku bombu tak da ne trebas davati u vodu vitamine.

Znam da mi je jednom prilikom rekao kad sam pitala za vitamine u vodu da ne dajem jer ''bu joj to samo poremetilo probavu''


Napisao: Tajger Postano na: 11.06.07 u 14:18:32

Zadnje vitam. na inekciju je dobila prije 3 dana, pa sam joj zato metnula u vodu, mislila sam da ce pomoc.. ok, bumo onda maknuli... tnx


Napisao: Lady Stardust Postano na: 11.06.07 u 14:31:36

Ti vitamini u injekciji ti drze i po pol godine, a kad se radi o kunicu koji je jako iscrpljen onda se ide na svaka dva do tri mjeseca.


Napisao: Tajger Postano na: 11.06.07 u 15:31:06

Ozbiljno? MIslila sam da vitamini naprave sam vitaminsku kakicu, al ovo mi se nekak cini drukcije.NIsam fakat imala pojima, mislila sam da drzi taj dan inekcija, dok ne izmokri. A nis, onda voce i povrce van,i vitamine dok se ne sredi..tnx agen


Napisao: Lady Stardust Postano na: 11.06.07 u 15:52:33

To su depo inekcije (tzv. uljne mjesavine) koje otpustaju lagano bar tjedan dana dok djeluju bar pol godine kad je zeko normalnog zdravlja. Blixa je sa svojim specificnim ''imunitetom'' na vitaminskim injekcijama cca svaka 2.5 do 3 mjeseca


Napisao: Charlie Postano na: 11.06.07 u 15:54:22

Lady jel ta injekcija kod Kozjana košta cca 50 kn?

Grga je dobio tamo vitaminsku, ali ne znam jel to ta


Napisao: Lady Stardust Postano na: 11.06.07 u 15:59:20

Nemam pojma jer od svih 300 puta koliko sam bila kod Kozjana, s Blixom i svima ostalima, platila sam samo prvi put i to 70 kn - vjerojatno pregled i injekciju vitamina, tak da bi to moglo biti to.

Ak mu je Kozjan dal vitamine, onda je to sigurno AD3E


Napisao: Tajger Postano na: 11.07.07 u 17:04:52

Nije me dosta bilo... od kud da krenem... neznam dal da Dikana uopce spomenem, mislila sam... Dusica mala, stvarno mi je zao...

By the way, neki dan je brat (agen) nasao plavu tigricu (papigu, ne pravog tigra, prem da bi ga flo zasamarao... Oped-trcanje u pet shop, prijave na forume, surfanje, veterinari... imam dej ľa vu

Visi naglavce i papa jabuku, zecovi nemaju pojima da se nekaj dogadja...

A vlatkich je rijesila zubove (prem da brzo rastu ), ali oko nikak da do kraja rijesimo.. kad je zavrsila kapi/masti/inekcije terapija, nakon cca 7 dana oko oped katastrofa...

Pa je rekel Dr.Kozjan da su mikroorganizmi vjerovatno postali rezistentni, pa smo dobili Maxitrol. 7 dana kapanja, nista, sad cekamo 10 dana i ak se upala ponovo vrati morat ce ici operirat 3 kapak...

jel netko vec bio? jel to teska operacija?


Napisao: zeko Simba Postano na: 12.07.07 u 10:28:21

A buba mala. Nadam se da neće doći do toga.


Napisao: iko Postano na: 12.07.07 u 12:19:38

ej ja isto posjecujem papigice.net...samo se ne mogu registrirat....pa pomozi!!


Napisao: Kiara Postano na: 12.07.07 u 14:55:00

(vjerujte mi to sam napravila kada sam vidjela slikice)prekrasna je,koje mrljice,ma izljubi je u moje ime


Napisao: pufica Postano na: 23.07.07 u 14:06:17

svaka čast..prekrasna je..a još više je kul kaj je moja imanjakinja Vlatkica
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Natrag na Sretno udomljeni:)




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan