I Nora na sterilizaciju..

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

I Nora na sterilizaciju..

PostPostao/la Šolina » pon stu 30, 2009 10:41 am

unaprid se ispricavan sta otvaram temu koja je vjerojatno vise puta procesljana, al internet mi je na poslu toliko spor da dok dodjem do zeko pomladak i eventualnih informacija prode mi cilo jutro.
bilo bi super ako bi mi neko predlozio tu na koju tocno temu da iden, odlucila sam konacno sterilizirat Noru i zanima me procedura prije same sterilizacije?
I jos jedno pitanje, pise da treba cekat da se hormoni smire.. na sta se to tocno odnosi? Nora je svaki dan,skoro cili dan malo napaljena, zuji, kruzi oko nogu, naskakuje.. Ili se misli konkretno na hormone tokom npr. lazne trudnoce (koju je imala 1x u trajanju par dana prije kojih mjesec dana)?
Kad je imala 4-8mj imala je one faze otudenosti, grebuckanja i "da me slucajno nisi ni probala dignit u ruke", sad zadnjih par miseci nema ni toga, cila je sretna (horny) i dobra, stalno je di i ja..
Sad ce oko Bozica imat godinu dana.
Merci :D
"Lots of people talk to animals, not very many listen though, that's the problem" B.Hoff
Avatar
Šolina
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 461
Pridružen/a: sri ožu 25, 2009 23:28 pm
Lokacija: Zagreb-Omiš

Re: I Nora na sterilizaciju..

PostPostao/la Foxy » pon stu 30, 2009 11:17 am

Evo link:
viewtopic.php?f=17&t=2742&hilit=sterilizacija
Po svemu napisanom, mislim da Nora sada nije najluđa... Što se dobi tiče, može na sterilizaciju.
Bitno je da ide provjerenom veterinaru, da je općenito dobrog zdravlja, da joj se daje sijeno i voda sve do pred zahvat i da je se dobro utopli poslije zahvata. U početku će jesti malo i najvjerojatnije povrće (lišće i mekše dijelove), a poslije i sve ostalo. Dobro bi bilo da na zahvat ide u petak tako da joj se možete posvetiti preko vikenda...
U navedenom linku naći ćete još informacija, a za sva pitanja, tu smo... :)
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: I Nora na sterilizaciju..

PostPostao/la Šolina » čet pro 03, 2009 11:28 am

Imamo datum, 10.12., trema ko nikad.. :zeko4:
"Lots of people talk to animals, not very many listen though, that's the problem" B.Hoff
Avatar
Šolina
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 461
Pridružen/a: sri ožu 25, 2009 23:28 pm
Lokacija: Zagreb-Omiš

Re: I Nora na sterilizaciju..

PostPostao/la altan » čet pro 03, 2009 21:05 pm

Bude to ok..
..meni je bio uzasan bed..bilo mi je strasno zao sto cu ju morat gledat svu jadnu u bolovima..ali vrlo me iznenadila..uopce nije bilo tako strasno kako sam ja to zamisljala..ona se ponasala prakticki normalno..samo prvi dan nije htjela nis jest al je izasla iz transportera u ogradicu da vidi sta ima..drugi dan je vec nesto prigrizla..a treci je bila vec toliko zlocesta da je ostala pustena prek noci jer ju nismo mogli ostavit u ogradici koliko je ona nabijala po njoj :lud: :D
Tako da bez panike :nowink:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: I Nora na sterilizaciju..

PostPostao/la Šolina » pet pro 11, 2009 16:13 pm

samo da javimo, nasa sterilizacija je dobro prosla, danas smo bili po antibiotik, primio nas dr.Tomislav mislim, divan. :D
Papali smo i pili cim smo jucer dosli doma, piskili takoder, ali kuglica ni za lijek! I onda danas 3 malo vece, mekse, kao vitaminske ali ne grozdaste?!
Upravo me dezurna ekipa zvala (ja sam na poslu) da ima 15tak kuglica, upola manjih od normalne kuglice i meksih... jel to napredak?
Sutra smo opet na pikicama... :cool:
"Lots of people talk to animals, not very many listen though, that's the problem" B.Hoff
Avatar
Šolina
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 461
Pridružen/a: sri ožu 25, 2009 23:28 pm
Lokacija: Zagreb-Omiš

Re: I Nora na sterilizaciju..

PostPostao/la Pero & Megi » pet pro 11, 2009 16:28 pm

Super da je sve doro prošlo....
Pozdrav Norici! :zeko8:
slika
Avatar
Pero & Megi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2379
Pridružen/a: ned stu 09, 2008 10:49 am
Lokacija: Zagreb

Re: I Nora na sterilizaciju..

PostPostao/la Charlie » pet pro 11, 2009 17:23 pm

super napredak za kuglice :thumb: :)
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: I Nora na sterilizaciju..

PostPostao/la tinka » pet pro 11, 2009 18:43 pm

joj, mene to čeka za 5 dana i to u doploj dozi! :D

drago mi je da je sve proplo super... :D
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete



Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan