vrsta zeke?

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

Re: vrsta zeke?

PostPostao/la altan » pet ruj 26, 2014 10:47 am

ssnjoff je napisao/la:..naime, čak je i od malo peletića za bebe dobijao meku stolicu pa smo bili maknuli sve osim sijena...

Nije dovoljno zeku hraniti samo sijenom..negdje je već pisano da su zeke znale imati mekanu stolicu od junior hrane..kupi mu neku od preporučenih hrana za odrasle. Također bitno je da ne pobrkaš vitaminsku stolicu i mekanu stolicu.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: vrsta zeke?

PostPostao/la ssnjoff » sub ruj 27, 2014 7:54 am

Dobro jutro.
Dakle, moj je strah bio opravdan...orijaš (neki nikšić istog).
Inače, svježe izvagan(a)...2,5 kilice, cca 5,5 mjeseci...do koliko starosti zekeci rastu?

@altan - to bi bilo po par sati, dok se probava ne sredi...a i to smo riješili pred koji mjesec...mislim da je on imao manje od dva mjeseca kad je stigao i da je zato bio problem na početku.
Sad smo počeli uvoditi svježe...iman maslaca maslačka na terenu...i tako...

Inače, povukla sam ga u kuću...pojavila se lisica i jako mi ga prestrašila prekjučer...sunce moje debelo.
Sad muku mučim s pojilicom...sve je mokro, ista kaplje...i nemam pojma uspije li on išta popiti...pa mu dodam posudicu koju on onda mora prolit da bi imao čime lupat...i tako...baš nam je zabavno. Moja ga se 15godišnja sijamka boji i neće blizu...
Avanturaaaa... :blink:
Avatar
ssnjoff
Kunić
Kunić
 
Postovi: 17
Pridružen/a: pet kol 01, 2014 8:15 am

Re: vrsta zeke?

PostPostao/la altan » sri lis 01, 2014 10:56 am

ssnjoff je napisao/la:Sad muku mučim s pojilicom...sve je mokro, ista kaplje...i nemam pojma uspije li on išta popiti...pa mu dodam posudicu koju on onda mora prolit da bi imao čime lupat...i tako...baš nam je zabavno. :

Uzmi ovu pojilicu http://www.zoocity.hr/f-sippy-drinking- ... -52562-0-1 ta nece zastekati i uglavnom ne kapa.
ssnjoff je napisao/la:Dobro jutro.
Dakle, moj je strah bio opravdan...orijaš (neki nikšić istog).
Inače, svježe izvagan(a)...2,5 kilice, cca 5,5 mjeseci...do koliko starosti zekeci rastu?

Orijaši su fora :) pune ruke zeca :D Mislim da rastu tamo negdje do godine dana..
ssnjoff je napisao/la:@altan - to bi bilo po par sati, dok se probava ne sredi...a i to smo riješili pred koji mjesec...mislim da je on imao manje od dva mjeseca kad je stigao i da je zato bio problem na početku.
Sad smo počeli uvoditi svježe...iman maslaca maslačka na terenu...i tako...

Na par sati je uredu..ja sam mislila da ste skroz maknuli
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: vrsta zeke?

PostPostao/la ssnjoff » sub lis 04, 2014 10:57 am

altan je napisao/la:
ssnjoff je napisao/la:Sad muku mučim s pojilicom...sve je mokro, ista kaplje...i nemam pojma uspije li on išta popiti...pa mu dodam posudicu koju on onda mora prolit da bi imao čime lupat...i tako...baš nam je zabavno. :

Uzmi ovu pojilicu http://www.zoocity.hr/f-sippy-drinking- ... -52562-0-1 ta nece zastekati i uglavnom ne kapa.


uzeh neku ludu, super široki otvor pa ide hrpa vode van, šušta na loptici pa ne kaplje, ide gore bilo koja boca. savršeno?
ne. :mad:
hrvojica odbija pit iz pojilice.
mislim čak i da me zajebava...ja se polomila da pokažem kako ide voda van, a ona (sa sve većom vjerojatnosti koristim ovu zamjenicu) čeka da se dole skupi lokva pa policka s poda.
Avatar
ssnjoff
Kunić
Kunić
 
Postovi: 17
Pridružen/a: pet kol 01, 2014 8:15 am

Re: vrsta zeke?

PostPostao/la ivmaric12 » pet sij 16, 2015 10:22 am

Pozdrav, nova sam na forumu, naime sestri bi poklonila zecica.. Koju vrstu zeke bi mi preporucili, po mogucnosti da je za boravak unutar kuce. Hvala..
ivmaric12
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: pet sij 16, 2015 9:20 am

Re: vrsta zeke?

PostPostao/la zeko Simba » ned sij 25, 2015 10:55 am

Dobro došla,
bilo koji zeko može biti dobar kućni ljubimac. Da li si razmišljala možda o udomljavanju nekog kunića? Tako bi ostvarila svoj naum i usput njemu uljepšala život.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: vrsta zeke?

PostPostao/la ssnjoff » čet vel 19, 2015 8:49 am

wildflower je napisao/la:I ja mislim da će biti veliki. Definitivno, djeluje kao orijaš ili miks orijaša. Sigurnih 4 kg :)
Ali oni su tako predivni i mazni. Samo nemojte u veterinarsku na krku, bilo je dosta groznih slučajeva tamo. Rađe zapičite u Ri, barem vetovi imaju iskustva.


mislim da pomalo pristižemo navedenim kilama! velika guzica, peraje, a ne šape, lepeze, a ne uši!
i užasno strašna mazilica. :)
Avatar
ssnjoff
Kunić
Kunić
 
Postovi: 17
Pridružen/a: pet kol 01, 2014 8:15 am

Re: vrsta zeke?

PostPostao/la Nadja Momic » pon svi 16, 2016 6:11 am

Cao drugari,nova sam i neznam kako funkcionise forum ali savladacemo...zamolila bih vas za pomoc...kupili smo zekicu juce i mnogooo smo srecni ali sam se nacitala svega i bojim se da nam nisu uvalili obicnog a ne patuljastog zeku...ako mozete da vidite slikicu i da mi kazete...od toga bi prvo pocela hvalaaa...joooj kako sliku da stavim :(((
Nadja Momic
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: pon svi 16, 2016 5:59 am

Prethodna


Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan