Rodila kunica - preeeesretni smo!

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

PostPostao/la jolanda » pet ruj 11, 2009 15:15 pm

hocemo slikiceee :blush:
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

PostPostao/la Gagonja » pet ruj 11, 2009 20:42 pm

Dobro dobro narode, biti će, hehehehe.... Ne mogu vam opisati kako je lijep ovaj kojeg sam vidio kad sam provjeravao gnijezdo. Ima kremkastu glavu, vrat mu je bijeli a ostalo je smeđe. Vjerujte mi i ja jedva čekam da izađu. Mislim da ću ih promatrat 24 h na dan.
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la Gagonja » uto ruj 15, 2009 21:52 pm

Pozdrav javljam se svima sa novostima o bebama, sutra ce navrsiti 14 dana. Već prije 2 dana majka ih više nije zatrpavala skroz do kraja i sada ih često vidim kako unutra hodaju. Čak povremeno izađu na vrata kućice i gledaju okolo ali još se ne usude izaći van kućice. 3 bebe su skroz progledale. A ostala 2 su još na pola. Savršeno napreduju. Najveći je već počeo oštriti zube grižuci drvene vrata od kotilice odnosno kućice. Čini mi se da sam vidio jednoga kako već jede malo sjena. Kako sada da se dalje ponašam? Je li ih smijem uskoro primiti u ruku i je li normalno da su već počeli izlaziti? Molim savjete kako dalje s njima. Hvala.
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la pudding » uto ruj 15, 2009 21:55 pm

dok skroz ne iziđu van,progledaju ,nemoj ih dirati.. ona će ih idalje dojit,a kad primjetiš da svi jedu sijeno povećaj malo količinu radi njih..
pogledaj kako je potrebno mamu hranit,jer njoj dok doji treba više energije...
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la Gagonja » pet ruj 18, 2009 8:11 am

Ljudi moji ne mozete vjerovati sto se jucer dogodilo (znaci 15 dana nakon poroda). Troje beba je već počelo izlaziti van, izvoditi zecoples i jesti pelete i malo sijena. Napravili bi krug po gajbici i natrag u kućicu na spavanje. To je bio piš. Pola ih već redovno oštri zube o kućicu. Je li to normalno već nakon 15 dana?

P.S. Ustanovili smo takoder jucer da ih je je čak 6. Hehehe.
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la Anek » pet ruj 18, 2009 8:15 am

Vaaau pa to je super! mora da su preslatki!!!
sad sjedi do gajbe i kada izadu brzo nam ih uslikaj da se i mi mozemo diviti hehe ;D ;D :wub:
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Gagonja » ned ruj 20, 2009 12:38 pm

Zbog higijene moram očistiti danas gajbu, vidio sam par malih muha i bojim se parazita, nadam se da se majka neće ljutiti. Mali dosta vremena provode van kučice (gnijezda), već polako pokusavaju jesti sijeno i piti vodu, tako da će izdržati valjda tih pola sata dok očistim gajbicu. Nadam se da ih majka neće odbaciti ali nema druge, ipak ih držim u kući i nebi bilo pametno da mi se pojave buhe.

Da vas samo pitam u vezi prehrane majke, ona dobije 3 x hranu, znači punu zdijelu i cijelo vrijeme ima sijena koliko hoce. Ali stalno je gladna i traži još, još, još. Skače i gleda me tužno svojim velikim okicama pa joj dam još malo. Je li ona zaista gladna ili je to normalno poslije trudnoće da ne može dobiti dovoljno. Je li to pravilno kako radim ili bi trebao nešto povečati ili umanjiti.
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la Lilo » ned ruj 20, 2009 12:42 pm

Oćisti kućicu,stavi ćistu stelju u nju jer bebice pišaju i piškat će sve više!Normalno je da bebe u toj fazi izađu i poćinju piti i jesti!Bilo bi dobro da mama dobije papati koliko želi!Doji 6 mladunaca-iscrpljena je!Ponudi joj kvalitetnog zelenila,ali nemoj da maleni jedu!Sad bi svih 6 trebalo gledati.Daji im stalno novog sijena,oni poćinju papati.Pojilicu spusti niže da i bebe mogu piti ili stavi dvije,jednu mami drugu bebama! :P
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

PostPostao/la Raul » ned ruj 20, 2009 14:36 pm

Zasto nesmiju malci zeleno ako jos sisaju? Sta nije da ako od malena jedu zeleno da ne treba cekat do 6.og mjeseca?
Avatar
Raul
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1323
Pridružen/a: ned vel 22, 2009 14:25 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la Lilo » ned ruj 20, 2009 15:36 pm

pa neće valjda sa 15 dana pocet sa zelenim.....?zeleno se bebama uz majku uvodi također postepeno ali u vrijeme kad još uvijek traje laktacija! prvo moraju svladati papanje suhe hrane i sijena uz dojenje da bi onda krenuli i sa zelenim!zelenu prehranu se može zapoćeti oko starosti od mjesec dana,znači 4.tj...lagano i postepeno mladunce navikavati na zeleni obrok! u dobi sa osam tjedana bilo bi dovoljno da od zelenila jedu maslačak,radić,mješanu travu !Ako se nemože osigurati kvalitatno zelenilo(prirodno ili vrt)najbolje je hranidbu povrćem sa tržnica ostaviti za kasniju dob!
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

PostPostao/la Gagonja » pon ruj 21, 2009 19:04 pm

Što se tiče pojilice ja koristim zdjelicu iz koje kunica pije vodu i s njom dobro ide, vidim da su i mali počeli piti iz zdjelice tako da bi to trebalo biti ok.

Što se tiče hrane kunice, je li dobro i kvalitetno hranim za sada:

Trenutno joj dajem:

3-4 puta dnevno šaku hrane (žitarice i sjemenke)
1 puta dnevno maslačka odnosno lista radića - 10tak listova
svaki drugi-treći dan joj dam malo mrkve
3-4 puta dnevno dobije sviježe sijeno.

Bebe:

Pored kućice imaju svježu vodu i sijeno
Povremeno im ubacim žitarica (peleta).
Danas sam im dao 1 list radića.

Je li sve radim po pravilu?

Što bi kunici mogao dati još zelenoga.

Kako da se u budućnosti ponašam sto se tice prehrana s mamom i bebama?

Hvala!!!!
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la Lilo » pon ruj 21, 2009 19:25 pm

kojom suhom hranom hraniš kunicu?Zalenog tj.svježeg je jako malo!Premalo!Kunica koja doji 6.mladunaca treba dnevno uz taj radić još bar jednu mrkvu,četvrt jabuke,mješane trave,stolisnika,trputca itd! za suhu hranu neznam jel dovoljno i kvalitetno jer žitarice ne podržavam! što se tiće vode higijenski je da bebe piju iz pojilice!
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

PostPostao/la Gagonja » pon ruj 21, 2009 20:01 pm

Hranim ju cuni indoor žitaricama.

Znači da to smanjim možda na 2 puta dnevno zauvijek, a da povečam zelenilo tj povrce i voce.

Lilo ma gle zbunjen sam, imam osjecaj da ti sad mislis kako ja njoj ne želim dati zelenog. Nije do toga, pitam ovoga veli mi ovo, pitam ovoga veli mi ovo. Tako da sam se odlucio dati oboje ali umjereno. Kome sada da vjerujem, pitaš deset ljudi, svako veli nesto drugo. Netko kaže nemoj zeleno, netko žitarice.

Vjerujem da si ti iskusnija od nekog balavca u pet centru. Ajde mi napravite konkretan plan ako imate vremena što sve da joj dam a što malima? I tijekom dojenja i poslije kad mali odrastu.
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la Raul » pon ruj 21, 2009 20:23 pm

Cuni indoor je odlican. Slobodno joj sad daj dok doji kolko god zeli toga. I povrca ponudi kolko god zeli. Svega smije kolko joj je zelja.
Kad prestane dojit i kad se malo nakon toga oporavi smanji joj cuni indoor na 2-3 zlice dnevno od jednom. Povrca mozes dat jedan tanjuric za kolace skroz nakrcan. Recimo ja dajem trenutno odprilike (ovisi cega kad ima) listic kelja velicine dlana, 5 grancica mrkve, jednu vecu grancicu celera, kolerabe kao dlan, 2-3 lista crvenog radica, 5 listica cikorije, 2 listica brokule i slicno. Uglavnom to izgleda na tanjuru jako puno ali ona to sve pojede tokom dana plus 2 zlice cunija nevecer i ima konstantnu tezinu. Naravno sijena cijeli dan mora imat ponudeno. Znam da je obaj popis povrca vecini ljudi preopsiran, vjerojatno daju po 2-3 vrste koje trenutno imaju ali mi idemo na placu skoro pa samo radi nje i onda kupimo za tjedan dana :D Volim da ima raznoliko, ali i ako nije toliko i dalje je dobro.
Avatar
Raul
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1323
Pridružen/a: ned vel 22, 2009 14:25 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la Lilo » pon ruj 21, 2009 20:33 pm

Niš ja ne mislim...ti krivo pišeš!Cuni indoor nature nisu žitarice...To je ok hrana i nastavi sa njo hraniti kao i do sada!Što se tiće ovoga što je Raul napisao za zelenu prehranu to je ok kad ženka nema bebe!Ženke u dojenju se izbjegavaju hraniti zelenilom koje napuhava ili je jako zaćinsko i aromatićno bilje! zelenu hranidbu napravi kao što sam ti napisala!Suha je ok!...Možeš pitati još deset ljudi al ja smatram da ipak treba uspješno i othraniti nekoliko legla da bi se moglo drugima savjete dijeliti...ok? ;D
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan