LAZNA TRUDNOCA

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la zekili » ned lis 14, 2007 23:28 pm

PhotoBoris


Pozdrav!

Moja Šefica počela je pokazivati čudne znakove... nosi sijeno u ustima i rasipa ga svuda po stanu... osim što radi puno smeća zanima me da li je to normalno i da li dugo traje?

Pretpostavljam da se tjera ili nešto slično. Neki dan je uhvatila onu perušku (za prašinu) i s njom se nabacivala i pretpostavljam da si je umislila kako je to jedan veliki zekonja...


Evo i slike:
slika

Može kakav prijedlog što da radim?

Pozdrav,
Boris.




Kalipsa


Tvoja Šefica si radi gnijezdo! ;D

Moja Carrie je znala po cijeli dan skupljati sijeno gdje god ga je mogla naći i onda ga je nosila u jedan kut u gajbici. To je počela raditi s nekih 10 mjeseci starosti.

Evo slikice:

slika






Lela

pruži joj podršku
nemoj joj kvariti gnijezdo, pusti je nek radi
kad odnese sijeno u gnijezdo,ponudi joj još
moja Zeka kad je radila gnijezdo (bila je zaista trudna no to nema veze) je nosila razne krpice, ručnike, toaletni papir, sve što je mogla ponijeti,
pa joj možeš ponuditi neke krpice il slično
inače nemam iskustvo s lažnom trudnoćom


Pseudopregnancy usually lasts 16-18 days, during which time the doe is unable to conceive





Kalipsa

Kod mene je lažna trudnoća prvi puta trajala 2 dana. Drugi i treći put po 1 dan. Ja sam joj tada znala i pokriti pola kaveza dekom da bude taj dio u mraku.





Lela

možda se ovo 16-18 dana odnosi na vrijeme u kojem se dešavaju promjene u organizmu tokom pseudotrudnoće
dok možda samo ponašanje(gradnja gnijezda...) traje različito dugo





ninocka

mucka je rasnosila sijeno i stvari posvuda, ali dugo nije imala neko određeno mjesto, samo ih je vukla po stanu.
onda je počupala krzno i gurala ga u rupu kraj kreveta.
pripremi se na malo veći nered.
možda će se jako ljutiti ako počneš čistiti. mucka je znala biti agresivna, gristi i jako je ljutiti ako bi netko nešto dirao. sve ovisi o zekici i njenoj naravi ;)





PhotoBoris

UPDATE: izgleda da se polako smiruje. Jučer je uspjela cijeli WC papir u roli odmotati i nagužvati iza kutije za posteljinu. Složila si je dugi hodnik sav umotan u wc papir i sijeno. I kako došlo tako i prošlo. Danas je mirna. Vidjet ćemo navečer.

Pozdrav,
Boris.





Evo me opet. Nije me bilo vec dugo. Update: Sefica se prestala tjerati, ali joj je gnjezdo jos uvijek jako drago i cesto tamo provodi vrijeme.

Crno je mamina čarapa, bijelo je WC papir, a sivo su njene (pretpostavljam) dlake... još nismo našli od čega bi drugog to bilo.

Evo sto sam usliknuo (isprike zbog ocajne kvalitete slike)
slika
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la Puffin » ned stu 18, 2007 13:13 pm

ova moja Zec se tjera već par tjedana i čini mi se da isto toliko traje i njeno pretjerano mokrenje. zapiški mi pola kuće :lud: čini mi se da sam negdje pročitala da je to nuspojava toga ali nisam sigurna, pa molim nekog da mi pomogne. mokraća je skoro prozirna
(\__/) (\__/)
(O.o ) (='.'=)
(")_(") (")_(")
Avatar
Puffin
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 348
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:44 pm
Lokacija: Zg

PostPostao/la moxa » uto stu 20, 2007 11:55 am

I ja imam umišljenu trudnicu, puna usta svega, nered za popi..., a ne smijem joj ni prici da malo pocistim! Siroce malo, bila mi je smijesna, ali nece pustit sve gluposti iz usta cak ni za hranu pa slabije jede ovih dana! Luda zvijerka!
moxa
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 872
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 16:37 pm
Lokacija: Zgb

PostPostao/la Roby » uto pro 04, 2007 14:55 pm

Ja sa Ruby nisam imao takvih stvari :( a baš su cakani sa time u ustima... nemogu vjerovati na prvoj slici koliko je sijena uhvatila tim malim ustekima :D
Roby
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 302
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:16 pm

PostPostao/la zekica_poopy » uto pro 04, 2007 15:25 pm

mislim da ova tema nije klasificirana za komentiranje ali slobodno modovi nek premjeste kasnije...ja bi samo dodala komentar na ovo "cakano"

vjeruj mi nije cakano niti malo :sad: i imas srece ako nema laznih trudnoca, pogotovo ne ucestalih, jer to je uzasan stres za njih. ja sam imala prilike do gledat i vjeruj mi srce mi se drapalo dok je ona to tak slagala i ljutila se i cekala i cupala se i tako unedogled...
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Puffin » uto pro 04, 2007 23:19 pm

mislim da bi nam trebalo biti dozvoljeno komentiranje i ovdje jer je sam topik sastavljen od iskustava forumaša :) inače, ja imam s velikom već mjesec dana paradu :lud: dva dana je čupkala dlaku i radila gnijezdo, a obično mi zbriše u podrum pa naslaguje one mrežaste vreće za krumpirek i naskakuje mi na ruku čim se približim. kad čučnem, odmah započne s gugutanjem, repić je stalno u zraku i povrh toga, kao što sam već rekla, puno piški, od jučer možda manje. još nikad to nije ovako dugo trajalo :huh:
(\__/) (\__/)
(O.o ) (='.'=)
(")_(") (")_(")
Avatar
Puffin
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 348
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:44 pm
Lokacija: Zg

PostPostao/la Barica » ned sij 13, 2008 13:58 pm

sad na kraju ne znam jel smijem postat ovdje, ali ja bih samo iznijela naš primjer.. mi ovih dana imamo poprilično tešku lažnu trudnoću, mislim da ćemo morat na infuziju sutra ako se nastavi.. a danas će možda biti i šprice u upotrebi.. :sad: :sad:

naime, ćupica je prekjučer doživjela svoju prvu lažnu trudnoću.. :rolleyes:
kak se počela tjerat večer prije, stavili smo ju u poseban kavez jer je onda raspašoj ako je s ostalima, i kako nemamo onaj kutni wc u tom kavezu, stavljamo onaj veliki za mačke koji nam je, inače između sjenalica..
ćupica se čupala cijela 24 sata i napravila ogromno gnijezdo preko cijelog wc-a..

nije jela više od 24 sata, sinoć je nešto malo pojela.. sijena uopće ne jede, samo ga trpa u gnijezdo.. smršavila je jako, bila je najdeblja, baš osjetno teža od ostalih, a sada je najmršavija.. :sad: :sad:

toliko se očerupala, da joj na nekim mjestima baš fali pramen.. i izgleda da je očerupala svu dlaku koju je mogla jer je kasnije išla oko ostalih, čerupala ih i nosila njihove dlake u gnijezdo.. :omg: (jurica koji nikad od nikog nije pobjegao, je počeo bježat svaki put kad je krenula prema njemu)

ne znam jel se sjećate snimke mubine ori kak maše repićem ko čegrtuša, ćupica svaki put kad je uskakivala u kavez je tak mahala njime..

i meni najčudnija stvar.. jučer nije dala sprdnji đuri da izađu iz gnijezda, bila je mirna kad su oni bili s njom.. a kad bi oni otišli, ona bi krenula za njima i naganjala ih dok se ne vrate u gnijezdo.. ne znam jel zato što je navikla bit s njima, pa joj je lakše kad su uz nju, ili je zabrijala da su joj oni bebaći?? :huh: :huh:

a stanje danas.. od jučer predvečer nije izašla iz gnijezda.. kunja u njemu ko kokoš..

i zaboravila sam još jednu stvar od jučer.. ja sam mislila da će uginut.. zavukla se u gnijezdo i počela se grčit kao da rađa.. pojma nisam imala da mogu toliko jako zabrijati..

baričine 2 lažne trudnoće su prošle tako da je napravila gnijezdo i malo se očerupala.. al normalno je jela, i nije trajalo toliko dugo..
Avatar
Barica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:27 pm
Lokacija: Sisak

PostPostao/la Ledolina » ned sij 13, 2008 14:05 pm

Ovo sve skupa zvuci nevjerojatno.. :omg:

Daj joj nekih vitamina, maltice..


A da joj stavis neku malu plisanu igracku u to gnijezdo? Pa neka se igra s tim kao da je beba..
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la Barica » ned sij 13, 2008 14:30 pm

Ledolina je napisao/la:
A da joj stavis neku malu plisanu igracku u to gnijezdo? Pa neka se igra s tim kao da je beba..


viš, tog se nisam sjetila..
a ne znam jel bi bila u komi jer nije živo da ne pomisli da su joj malci uginuli.. simba mi je rekla da ju pustim na miru dok ju ne prođe, malo se bojim eksperimentirat..
Avatar
Barica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:27 pm
Lokacija: Sisak

PostPostao/la Ledolina » ned sij 13, 2008 14:53 pm

Barica je napisao/la:
Ledolina je napisao/la:
A da joj stavis neku malu plisanu igracku u to gnijezdo? Pa neka se igra s tim kao da je beba..


viš, tog se nisam sjetila..
a ne znam jel bi bila u komi jer nije živo da ne pomisli da su joj malci uginuli.. simba mi je rekla da ju pustim na miru dok ju ne prođe, malo se bojim eksperimentirat..



Probaj pa ju promatraj.. ako vidis da ne stima onda izvadi.
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la ninocka » ned sij 13, 2008 15:22 pm

ja rađe ne bi niš stavljala, pa vadila.
ako se veže za nešto pa makneš opet je problem, a ti postaješ neprijatelj...
:blink:
plišanci su dobra ideja, ali se obično stavljaju uz male bebe kako bi dobili dojam da su s nekim svoje vrste, a ne odraslim životinjicama.

jadna zekica. ovo što si opisala s grčenjem nikad nisam vidla ni čula. grozno je kad zabriju tak jako :sad:

od kad imam beštije vrećice usisavača kraće traju
Avatar
ninocka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1888
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:44 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la zekica_poopy » ned sij 13, 2008 15:24 pm

ja mislim da bi je trebali sterilizirat, jer je to prevelika muka za nju :sad:
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Barica » ned sij 13, 2008 15:35 pm

sljedeći mjesec ide na sterilizaciju.. barica će sad morat na korekciju kutnjaka jer joj sijeno pada iz usta i teško žvače, pa ću vidjet s mariom da ju odmah steriliziramo ako se to može, tak da će ćupica doć na red tek sljedeći mjesec..
a za grčenje, nije se dugo grčila, samo jedamput, trajalo je sekundu - dvije, išla sam pogledat da nije piškila, ali nije.. kasnije nije bilo naznaka da ima upalu mjehura, pa sam to onda povezala s rađanjem.. ko zna šta je pokušavala..
Avatar
Barica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:27 pm
Lokacija: Sisak

PostPostao/la Barica » ned sij 13, 2008 15:39 pm

e da, zanima me zašto je baš za zečeve specifična ta lažna trudnoća?? jel zna itko uopće?? otkud ima ta tolika potreba?? mislim, znam da je od nekih hormona, ali kakvi su to onda hormoni da si zečica zabrije da je trudna.. pretpostavljam da su isti ko superplodna sperma još 6 tjedana nakon kastracije.. kak su to čudne životinjice!!
Avatar
Barica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:27 pm
Lokacija: Sisak

PostPostao/la zekica_poopy » ned sij 13, 2008 16:30 pm

zato sto su oni u prirodi "izlozeni" plijen i jedini nacin da opstanu je mnozenje. lazne trudnoce proizlaze iz "laznog" zivota, u prirodi sumnjam da ima laznih trudnoca, jer uvijek postoji muski zec u blizini :wink:
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan