Tochka

Podijelite s nama dogodovštine, slike i filmiće vašeg zeke:)

Moderatori/ce: zeko_peko, Lela

Tochka

PostPostao/la creborn » sub ožu 07, 2015 22:37 pm

Krenimo od pocetka. Taj zec je nesto prelijepo, premedeno, a istovremeno najfrustrirajuce stvorenje ikad. Dosla je k nama stara oko 2 mjeseca. Od prvog dana nije bila maza. Skrivala se pod krevet, bjezala...jela papir i kablove. Onda nakon sto sam izgubio svaku nadu za maznim zekom..pocela se tjerati. Pisati po kaucu, ali i maziti se nenormalno. Skakala je po meni kad bi legao..trcala ko pas po stanu kamo bi god krenuo. Divno jelda. Eeee, ali to pisanje po kaucu nije bilo za trpiti. Krenuli je uciti na wc. Zatvorio je u kavez..trpao kuglice u wc, zapisani papir isto. Cinjenica, taj papir bi svaki put pojela. Proslo je mozda 5 dana kako je zatvorena. Kavez je grizla prva dva dana. Danas joj otvorim..nece van. Zatvorim je opet. Malo kasnije opet otvorim, ona sramezljivo izadje i bris pod kauc i lupa nogama. Izadje van..dodje do ruke..pomazi se pola sekunde i bris. Tako par puta. Vrati se u kavez i ja je zatvorim. Par minuta kasnije, idem pokupiti kuglice na drugom kraju kaveza..a ona me napadne. Prestrasno. Stalno fuca i cviljuga. Sad kad sam joj ponudim mrkvice..skace na ruku i capama me samara da uzme mrkvu. Prije iz ruke jela. Kad je krenem maziti..opet fuca i cvili, ali se smiri i ne divlja po kavezu. Ne znam sto joj se mota po glavi...post rasplodno ludilo? Duri se na mene jer sam je zatvorio? Ne razumijem. Ima fino sijeno..zrnje jednom dnevno..svjeze vrbove grancice..cisti kavez..a ona fuca, grebe i cvili. Pa u gulas bi je bacio najradje. I da...mrzi se nositi. Kako god je primio..drzanje u zraku je borba, cak i u krilu miruje dok je drzim i mazim..cim maknem ruke odjuri pod kauc. A cesto capama lupa za svaku sitnicu..davanje hrane..ciscenje..mazenje..strasno. depresivna situacija. Kad ce se opet tjerat?
creborn
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: sub sij 24, 2015 19:53 pm

Re: Tochka

PostPostao/la creborn » ned ožu 08, 2015 8:23 am

slika
tek kad je dosla.....

slika
u novom kavezu

slika
faza tjeranja

slika
jos maza

slika
jedini put da sam je uspio prebaciti na ledja. nije bas bila mirna, pa sam je morao drzati. NAkon nekog vremena se smirila, ali cim sam je prestao maziti po glavi i usima.. skocila je i bris... nema sanse da upadne u "zeko trans"

evo sad je pod kaucom i grebe po laminatu....
creborn
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: sub sij 24, 2015 19:53 pm

Re: Tochka

PostPostao/la creborn » uto ožu 10, 2015 22:12 pm

Zivahan forum.

Opet smo si dobri. Mazna je. Ali ni pomisliti drzat u rukama...
creborn
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: sub sij 24, 2015 19:53 pm

Re: Tochka

PostPostao/la markiza » uto ožu 10, 2015 22:50 pm

Prelepa je zekica. Nisam mnogo strucna ali mislim da ce vam iskusni clanovi foruma preporuciti sterilizaciju. Dok cekate na odgovor otvorite joj temu na Slike,filmici,price.... i stavite jos mnogo njenih slika da mozemo svi da je gledamo i uzivamo u njoj :zeko3: :zeko3: :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Tochka

PostPostao/la creborn » sri ožu 11, 2015 5:10 am

Paaaa, ovonke tema slike, filmici i price....
creborn
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: sub sij 24, 2015 19:53 pm

Re: Tochka

PostPostao/la altan » pet ožu 13, 2015 22:48 pm

Vjerojatno se furi na tebe jer si je zatvorio. S kunicima treba imati puno strpljenja, a tvoja je sada u pubertetu. Vecina kunica se ne da nositi. Moja zekanica je ista tvoja, samo što sam ju ja udomila kada je imala godinu dana od jedne obitelji s djecom gdje je i postala takva divlja. Nemoj ju neko vrijeme dizati i drzati u krilu na silu pa ce sama doci. Ignoriraj ju i cekaj da se dode maziti i pusti da ode kada hoce. Kada se malo smiri i navikne polako ju pocni uciti na nosenje.
Sto se wc-a tice..vjerojatno zapisava jer je pubertetu pa ju peru hormoni. Pricekaj da napuni godinu dana i onda je daj sterilizirati.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Tochka

PostPostao/la markiza » sub ožu 14, 2015 9:43 am

Izvini nisam videla temu :blush: super za Tochkicu da ima temu, paaaa cekamo na slikice :wink:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Tochka

PostPostao/la creborn » uto tra 07, 2015 20:40 pm

mrzim tog zeca
creborn
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: sub sij 24, 2015 19:53 pm

Re: Tochka

PostPostao/la malotince » čet svi 21, 2015 23:28 pm

creborn je napisao/la:mrzim tog zeca


ne sjećam se kada me nešto zadnji put ovako nasmijalo ;D

ali ne laži samog sebe, da mrziš tog zeca nebi ga još uvijek imao doma :cool:
Avatar
malotince
Kunić
Kunić
 
Postovi: 22
Pridružen/a: čet ožu 05, 2015 22:36 pm

Re: Tochka

PostPostao/la creborn » pet svi 22, 2015 4:57 am

Zec je poklonjen, kavez prodan, steta u kuci popravljena.
creborn
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: sub sij 24, 2015 19:53 pm



Natrag na Slike, filmići, priče...




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan