LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la pudding » pon svi 17, 2010 17:00 pm

al nekako mi zvuči da ako ima odvojeni dio samo za bebe,kao da to i potičemo...
a opet se slažem s tim da ne idu u oglase ostale,nego da imaju svoj zasebni dio...
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la zekili » pon svi 17, 2010 18:31 pm

lady nema smisla da se nerviras..od tebe niko ne smije ocekivati (kao predsjednika udruge) da rjesis sve probleme, nezeljene kunice i udomljavanja..svatko tko to ocekuje rekla bih nije normalan..udruga je napravila veliki posao sa kucicom i prihvatilistem i svakom normalnom je jasno da ima ogranicene kapacitete..i jasno je svima da ce tamo ici onima kojima je u tom trenutku najpotrebnija pomoc..kako stvare stoje popunit ce se jako brzo i svima kojima je stalo do kunica moraju potpomagat kod udomljavanja..poanta je zapravo da mi ne mozemo niti necemo rijesiti problem ljudi koji misle da su najpametniji, ono sto mozemo je educirati, a mislim da to i veoma kvalitetno odradujemo. vjerujem da ce se svi sloziti da su na zecovima saznali svasta novog i svasta bitnog i da je ipak velika vecina onih kojih se preporuka i drze..ljudi koji za sebe misle da pametniji od drugih tj pisanih iskustava mnostva ljudi ce uvijek raditi po svome i vjerojatno nikada nece niti imati misljenje da su pogrijesili..to je tako..na zalost sa podizanjem brojem kunica kao kucnih ljubimaca dize se i broj onih koji su izbaceni na cestu, nezeljenih..jednako kao i kod drugih zivotinja slatki su kad su mali..a kad narastu..uf

ali to je tako..svijet je pun svakojakih ljudi i usudila bih se reci da je mini vjerojatnost da cemo to uspjeti promijeniti :)
zato je bitno skoncentrirati se na ono sto se moze, tko koliko moze i to je to :)

i da..gdje god da stavimo bebe - oni koji zele bas bebe ce i pronaci taj oglas..tako da mislim da je pametnije rjesenje da se bebe oglase tek onda kada je i minimalni rok za udomljavanje - nakon 8-og tjedna (i nakon 10-og ako se mene pita)..jbg ja ne vidim trenutno neko pametnije rjesenje..ako neko ima ideju..
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la tinka » uto svi 18, 2010 8:07 am

Zeko_Jurica je napisao/la:Ako problem promatrate malo dalje od trenutne sadašnjosti, vidjet ćete, da će nas olako preuzimanje tuđe odgovornosti vrlo brzo dovesti do prepunjenosti naših kapaciteta (čak i kad bi svi ovdje - a ne samo par pojedinaca - primili kuniće na "privremeno" udomljavanje). A onda ćemo biti prisiljeni ostavljati kuniće na ulici.

Što se događa u azilima za pse - kapacitet je ograničen, pa one starije moraju eutanizirati jer stalno dolaze mlađi. Ako će ljudi ovim tempom stvarati bebe (bez da prije parenja sami pronađu udomitelje), vrlo brzo ćemo doći u sličnu situaciju kao u azilima za pse. A molim - tko od vas želi biti taj, koji će donijeti odluku kojeg to kunića treba uspavati (zbog ograničenih kapaciteta)? Ja tu odgovornost ne želim preuzeti - i rado bih ju ostavio kod onoga tko je ovako pario svoje kuniće, pa neka taj odlučuje koga treba uspavati. Tada će nešto naučiti, jer onda će to biti na njegovoj savijesti. Preuzimanjem odgovornosti od drugog, oduzimate mogućnost da taj drugi nešto nauči.

Zbog toga, ako se mene pita:
- Bebe koje su rezultat namjernog parenja, trebaju ići u obične oglase (za 1000 ili za 0 kuna, svejedno). Promatrano iz ugla onoga tko ih je pario, njih nije potrebno - niti spašavati - niti izvoditi neke akcije, već se za njih jednostavno traži novi vlasnik, isto onako kao što se za kuniće u dućanu traži novi vlasnik (ja tu zbilja ne vidim nikakvu razliku).

- Oni kunići koji se spašavaju s "ulice", iz neprimjernih uvijeta, zbog kojih se izvode neke akcije ili zato što im vlasnik mora u bolnicu i slično, takvi oglasi idu u dio spašavanje i akcije udomljavanja.


A o genetskim posljedicama, kao još jednom bitnom faktoru protiv ovakvog parenja, diskutirali smo ovdje:
viewtopic.php?f=17&t=3987


potpis na ovaj post! :zeko1:
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la bibika » ned svi 23, 2010 23:18 pm

:omg: žao mi je ako je moj komentar pogrešno protumačen :sad: . htjela sam dati podršku strpljenju s kojim radite u Udruzi. :zmirko: . iznimno poštujem život, u bilo kom obliku i jako me žaloste neodgovorni postupci ljudi. (ali oni stvarno neznaju drugačije i zato moraju postojati pravila) :sad: .bez obzira koji oblik života bio - uvijek se zapitam: što da sam to ja ? ( i netko me može spasiti jednom slamkom.... ). :sad: . u Puli, u šinteraju za deset dana uspavati će jednog psa jer se nitko nije javio da ga udomi :sad:, (spominjem jer se radi o - životu) pas, zec, mačka, zmija (fuuj), čovjek - svima nam je život drag. tu želju ja respektiram :) . imam osjećaj da sam se dosta istrošila (ne mislim materijalno) u raznim dobrotvornim djelovanjima i nemam više energije kao nekad :nowink:. u slijedećem smo se , Lady, složile : na žalost, ne možemo ispraviti sve nepravde svijeta. :huh: mislim da je odgovor na dilemu (trilemu) : postaviti pravila. :blush:
bibika
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 738
Pridružen/a: ned ožu 07, 2010 0:52 am
Lokacija: mokrice

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la bibika » uto svi 25, 2010 0:25 am

:rolleyes: potpis Zeki-Jurici :rolleyes:
bibika
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 738
Pridružen/a: ned ožu 07, 2010 0:52 am
Lokacija: mokrice

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la *tina* » pon lip 07, 2010 23:23 pm

ja tu nisam dugo pa možda nije baš najspretniji potez da tu solim pamet ali htjela bih reći da se slažem s lady. kakva edukacija.većini su kunići samo još jedna igračka za djete.oću mama peseka oću oću.mam veli ajde rađe zeku on je manji, biće manj brige, manje posla, manje vremen koje moraju biti s njima i to je to.znam hrpu takvih slučajeva.ne možda s kunićima ali mace, hrčci, zamorci, i svi oni prođu pod igračku u 80% slučajeva. ili ima onih o kojima je pričala bibika.kao kupili budemo maloga zeca a kad ojača...svi znamo što takvi ljudi misle o njima.ili oni drugi kojima je to igračka. na njuškalu i sličnim oglasima uglavnom kupuju ili udomljuju takvi ljudi(svaka čast iznimkama koji i od tamo spašavaju).nažalost mislim da rješenja nema. vi se stvarno trudite pomoći maksimalno.koliko puta ste meni pomogli i budete ( :P ) a i drugima. ali mislim da je ovo bar zasad ipak iznad vas. jer koliko god to zvučalo grubo ljude nije briga.jednostavno ih nije briga. i koliko god se vi trudili oni će preletjeti forumom tek da vide osnovno da im ne ugine zeko odma. a kad je neko sranje onda uspavati ili udomiti ili prodati i ovakvi postevi i puno drugih ih se neće uopće dojmiti.svako malo mogu čuti ajuuuj kako je sladak i nakon toga ma to je samo životinja.
*tina*
Zečić
Zečić
 
Postovi: 100
Pridružen/a: sub svi 01, 2010 20:38 pm

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Zlata » uto lip 15, 2010 17:59 pm

pozdrav svima!
ja sam se tek danas uključila na ovaj forum baš zato što želim udomiti naše bebe.
nisam htjela staviti oglas na njuškalo, već negdje gdje mislim da ćemo naći prave vlasnike pune ljubavi.
i sad se osjećam totalno jadno, i imam potrebu nešto napisati.
da, naša zlata je rodila 2 legla u mjesec dana.
i ne, nismo neodgovorni tinejdžeri, nismo roditelji koji su kupili djeci igračke, već smo obitelj koja je silno željela zekane i jako im se veselimo i jako ih volimo.
ali kupili smo 2 ženke. bar smo tako mislili, dok jedna nije rodila. i odmah smo ih nakon poroda odvojili, ali ona je očito već bila opet trudna.
užasno užasno sam se brinula, i presretna sam što je na kraju sve dobro ispalo. zeko je sad kastriran. ne znam, možda smo trebali ranije skužiti da je trudna, možda smo trebali bolje provjeriti spol, ne znam više što smo mogli i trebali.
ali teško mi je što se ne temelju činjenice da imamo tako brzo 2 legla odmah zaključuje da smo neodgovorni sebični ljudi koji ne gledaju dalje od svog nosa.
u svakom slučaju, radije bih da moderatori maknu moj topik u kojem poklanjam zekonje, nego da se po nama pljuje.
Avatar
Zlata
Kunić
Kunić
 
Postovi: 37
Pridružen/a: pon lip 14, 2010 14:39 pm
Lokacija: Samobor

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Lady Stardust » uto lip 15, 2010 18:06 pm

Nemojte se uzrujavati, napravili ste najbolje s informacijama koje ste imali i kad ste shvatili da je cura decko vec se dogodilov sto je (a događalo se i punoooo iskusniujim vlasnicima)

Sad je bitno da je sve dobro ispalo, da je deckec kastriran, da bu ljubav cvijetala kad se ponovo spoje a bebe bum o udomli.

Nije lako prokuziti da je zekica trudna, pogotovo ako nemas iskustva. Dugo im se ne vidi a onda izgledaju kao da su se zdebljale. Mogu malo promijeniti ponasanje ali neiskusniji vlasnik koji misli da ima dvije cure ne mora primjetiti suptilne promjene.

Zato, dobrodosli na forum i nastavite se druziti s nama :)
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la *tina* » uto lip 15, 2010 21:12 pm

evo samo da se nebi zlata slučajno našla u mojem postu.ja sam konkretno mislila na one koji uzmu kunića ko igračku za dijete i slično što sam već napisala.a ova vaša situacija.lady je sve rekla ja tu mogu samo reć da ni ja nisam sigurna kojeg je spola moj kunić (ne znam baš 100%) ali imam jednog/jednu pa to nije problem. i ako ih volite a vidi se da ih volite onda ni nije problem ovo jer ćete slušati savjete ovih ovdje iskusnih ljudi a na kraju krajeva čini mi se da je to jedna od važnijih stvari koje treba radit
*tina*
Zečić
Zečić
 
Postovi: 100
Pridružen/a: sub svi 01, 2010 20:38 pm

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Zlata » uto lip 15, 2010 21:51 pm

hvala na dobrodošlici, puno mi znači jer sam se već navukla na ovaj forum :)
i pliz, nemojte mi govoriti vi, nisam na to navikla LOL
Avatar
Zlata
Kunić
Kunić
 
Postovi: 37
Pridružen/a: pon lip 14, 2010 14:39 pm
Lokacija: Samobor

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Zeko_Jurica » uto lip 15, 2010 23:01 pm

Bok Zlata :)
kap koja je prelila čašu i dovela do otvaranja ove teme o leglima, potpuno se razlikuje od ovog tvog "slučaja", pa stoga ne vidim razloga da bi bilo tko "pljuvao" po tebi.
Dobrodošla :)
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la zeka srecko » ned lis 31, 2010 21:31 pm

Ovde sam nova :) u kojoj bi temi mogla napisati da bi udomila jednu (po mogucstvu)sterilisanu zenku za mog Srecka? Ne mogu pronaci a ne snalazim se bas naj bolje... Hvala unapred
zeka srecko
 

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Fiffy » ned lis 31, 2010 21:38 pm

Dogs have owners, cats have staff....bunnies have slaves :D
22 :rolleyes:
Avatar
Fiffy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1286
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 18:40 pm
Lokacija: Cazin-Sarajevo, BiH

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la zeka srecko » ned lis 31, 2010 21:42 pm

Jao super havala :) (klikcem na ostali smajlici i nece da otvori :( . ) smem li ja naposati ako ima neko iz ns ili okoline da bi udomio zeku ili da cekam nove oglase jer vidim svi su stariji ... (sorry bas sam dosadna)
zeka srecko
 

Re: LEGLA, planirana i neplanirana i udomljavanje na Forumu!!!

PostPostao/la Fiffy » ned lis 31, 2010 21:44 pm

napisi odakle si, da si voljna udomiti, bla bla...uvjete ako ih imas...neko ce te kontaktirati :zeko8:
Dogs have owners, cats have staff....bunnies have slaves :D
22 :rolleyes:
Avatar
Fiffy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1286
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 18:40 pm
Lokacija: Cazin-Sarajevo, BiH

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan