da li da ih razdvajamo?

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

da li da ih razdvajamo?

PostPostao/la arhont » pet srp 20, 2012 23:48 pm

Dakle Pupi je uporan i stalno naskakuje Mashu, to ga uhvati svaki drugi dan. Danas ju je poceo cupati ne bi li joj podignuo guzu da moze...ona samo bjezii bjezi

Sterilizirani su, Pupi jos ima hormona. I lupa nogom tu i tamo jer mu Masha ne da da naskakuje

Da li da ih odvojimo ogradicom, ili jedan u kavez a jedan izvan? Mashi se to ne svidja i guguce kad on krene.
24 i 27
arhont
Zečić
Zečić
 
Postovi: 93
Pridružen/a: sri lip 20, 2012 13:21 pm

Re: da li da ih razdvajamo?

PostPostao/la ars » sub srp 21, 2012 0:44 am

Naravno, to je mučenje ženke. Definitivno odvojiti. Meni su tvrdili dugo da ne treba, da je to normalno, ovo ono, pa sad imam problem. Štoviše upravo razmišljam kako da organiziram garsonjeru sa dva zeca koji će neko vrijeme morati provesti odvojeno. Da sam ih odvojila ranije, možda se to ne bi razmahalo kao što je.

Pitala sam jel on kastriran, sad vidim da je... uglavnom da, odvajanje, nema druge. Dok god ga ne prođe, a i nakon toga neko vrijeme, i zajedno pod nadzorom. Treba mu braniti, micati ga, galamiti, što god. Moj reagira na galamu ili pljeskanje (naravno ne pretjerivati, nije poanta da se uplaši nego da shvati zabranu), ali čim nisu pod nadzorom, drama.

Bilo bi idealno u dva kaveza, ali ako ne ide, može i neka druga opcija. Makar on će opsjedati gajbu, penjati se i sl. ako ona bude unutra. A s druge strane, nije ok da se nju "kažnjava" boravkom izvan gajbe. Ako ih mislite razdvajati samo kad su zatvoreni, po noći ili kako već, možete i u odvojenim prostorijama tako da nema penjanja po gajbi, griženja rešetki i sl.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: da li da ih razdvajamo?

PostPostao/la arhont » sub srp 21, 2012 6:18 am

ars je napisao/la:Naravno, to je mučenje ženke. Definitivno odvojiti. Meni su tvrdili dugo da ne treba, da je to normalno, ovo ono, pa sad imam problem. Štoviše upravo razmišljam kako da organiziram garsonjeru sa dva zeca koji će neko vrijeme morati provesti odvojeno. Da sam ih odvojila ranije, možda se to ne bi razmahalo kao što je.

Pitala sam jel on kastriran, sad vidim da je... uglavnom da, odvajanje, nema druge. Dok god ga ne prođe, a i nakon toga neko vrijeme, i zajedno pod nadzorom. Treba mu braniti, micati ga, galamiti, što god. Moj reagira na galamu ili pljeskanje (naravno ne pretjerivati, nije poanta da se uplaši nego da shvati zabranu), ali čim nisu pod nadzorom, drama.

Bilo bi idealno u dva kaveza, ali ako ne ide, može i neka druga opcija. Makar on će opsjedati gajbu, penjati se i sl. ako ona bude unutra. A s druge strane, nije ok da se nju "kažnjava" boravkom izvan gajbe. Ako ih mislite razdvajati samo kad su zatvoreni, po noći ili kako već, možete i u odvojenim prostorijama tako da nema penjanja po gajbi, griženja rešetki i sl.



Ma kad on krene, odma ga stavimo na kauč pa mazimo, pa se onda smiri i zaspe...
Bojim se da ju ne krene jače napadat :zeko10:

za sad budu pajali odvojeno dok ga ne prođe.

hvala na savjetima :zeko1:
24 i 27
arhont
Zečić
Zečić
 
Postovi: 93
Pridružen/a: sri lip 20, 2012 13:21 pm

Re: da li da ih razdvajamo?

PostPostao/la altan » pon srp 30, 2012 14:18 pm

Moji isto spavaju odvojeni..primjetila sam da Nairo naskakuje samo kada su zatvoreni zajedno..dok su pusteni sve je ok..sad smo vec tjedan dana na moru i oni su zajedno u ogradici (jer tu nemamo mjesta za 2 kaveza kao doma) i prvih par dana je pokusavao naskocit, ali vidim da ga je proslo..nije to nista strasno za njih da budu razdvojeni dok su zatvoreni :wink:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: da li da ih razdvajamo?

PostPostao/la Anby » pon srp 30, 2012 17:51 pm

slazem se za Pupija i Mashu, ali sta ima lose u tome ako povremeno naskoce jedni na druge? kak da se inace seksaju :D b

bitno je da nema cupanja, ugriza, tuče, krvi...

moj Toby je kao Pupi bio ovako "naporan" na pocetku kad je dosao kastriran, ali ga je brzo proslo... sada nekada navecer pokusa zajahati andju, ona neda, ili pobjegne na drugi kraj sobe i legne ili se okrene pa ga potjera, onda on odustane i to je to, to sve skupa traje 10 sekundi...

a andja isto ponekad njega zajase, e tada je ja potjeram... ali i to traje 5-6 sekundi... ali nikada nije bilo cupanja, ugriza, tuce, krvi...
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: da li da ih razdvajamo?

PostPostao/la altan » sri kol 01, 2012 11:11 am

Ima lose u tome sto obicno ova druga zivotinja panicno bjezi..ne okrenu se svi ko Anda otjerat..i sto to zna trajat puno vise od 10 sekundi..i bude i cupanja dlaka..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: da li da ih razdvajamo?

PostPostao/la Anby » sri kol 01, 2012 18:14 pm

altan je napisao/la:Ima lose u tome sto obicno ova druga zivotinja panicno bjezi..ne okrenu se svi ko Anda otjerat..i sto to zna trajat puno vise od 10 sekundi..i bude i cupanja dlaka..


to je gadno... :sad: hebiga, tad ih treba razdvojiti... moji to nisu nikada radili, dok nema cupanja, ugriza i krvi - ja se nemjesam, jer sve zavrsi i prije nego sto je pocelo... osim kad andja legne na tobija :rolleyes: tad je potjeram... ali i to je rijetko i obicno negdje u vrijeme PMS-a :D
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: da li da ih razdvajamo?

PostPostao/la arhont » pet kol 17, 2012 12:05 pm

Sad je Pupeka prošlo i nisam ga već par dana vidio da išta pokušava, valjda su mu hormoni skroz "izašli"... samo što su sad nemogući po noći, do prije 2 tjedna su pajali ko bubice, sad su skužili kak da pomaknu ogradicu i onda belaja po cijelom stanu... već pomišljam utiplat ogradicu u zid (to valjda ne bi mogli pomaknut) :rolleyes:

I Masha je glavna, slatkica mala, čim okreneš leđa počne nešto izvodit :-)
24 i 27
arhont
Zečić
Zečić
 
Postovi: 93
Pridružen/a: sri lip 20, 2012 13:21 pm



Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan