Rucak ide na sterilizaciju

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » uto vel 22, 2011 9:54 am

Evo da ipak otvorimo temu, da ne spamamo uokolo i upadamo drugima u njihove teme.
Sutra ujutro u 8 idemo kod veterinara, tamo cemo dobiti sve upute i pustiti nasu veliku ljubav. Sterilizacija bi trebala biti oko 12ipo, 13. U transporter ide njezin najdrazi rucnik i njezin heklani zeko, da mi ne bude sama. ( Inace spava sa tim zekom..). U planu imamo poslusati sta nam Henri ( vet.) kaze i doma onda tako i pripremiti. Sve deke cu joj oprati, dezinficirati gajbicu, staviti joj pelenu na dno, pripremiti friske vode i hranu koju cemo joj ponuditi kada se pjobudi.
Za danas imam u planu oprati sve rucnike (koje jos nisam) i kupiti pelene, kupiti dvije bocice vode od pola litre, pocesljati je i malo urediti da ne ide neuredna kod veta ( kupili smo jucer furminator - 270kn! ufff skupo!!! ),
zatim cemo je pomaziti i igrati se s njom koliko god mozemo da nam bude hepi!.. Dobiti ce danas i grancice od jabuke sa sela..
Ona je trenutno u fazi zecoplesanja po cijelom dnevnom boravku, leti preko kauca, mene, stolica, pa ode pisati, pa ponovno preleti sve, pa si ode nesto pojesti i tako.
Ja sam u predinfarktnom stanju jer me jako jako strah, strah me da je necu znati cuvati i paziti na nju, da ce mi promaknuti nesto i da ce se sve zakomplicirati! Tako je malena i krhka, obozavam ju, pa zivot mi je promjenila na bolje i bila je tu kad mi je bilo najgore. Najvise me muci sta je moram ostaviti tamo u 8 ujutro i cekati tako dugo. Decko mi kaze da se dobro obucem jer mu se sve cini da cu ja prosjediti ispred ambulante dok me Henri ne nazove da je gotovo i da mozemo po nju. Razmisljam si da bi bilo pametno da Henri dragog zove a ne mene, jer ja se od straha nebi mogla javiti na telefon. Razmisljam si sada dok se mazimo nas dvije, zasto joj to radim? zasto je mucim? A znam da je to najbolje za nju.. Tesko je ovo.. :zeko4:
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la Fiffy » uto vel 22, 2011 11:29 am

znam kako ti je, i Fiffy ce ubrzo na kastraciju, i ja vec sad panicim...strah me anestezije, i cinjenice da kod nas nema strucnih veterinara kao u Zagrebu u Bubi.Ako mu se sta desi, ja bi poludila...tjesi me cinjenica, a i tebe treba, da je vecina zekana na forumu kastrirana/sterilizirana, i da je sve proslo ok...
Dogs have owners, cats have staff....bunnies have slaves :D
22 :rolleyes:
Avatar
Fiffy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1286
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 18:40 pm
Lokacija: Cazin-Sarajevo, BiH

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la zeko Simba » uto vel 22, 2011 13:43 pm

Nije lako zdravog zeku poslati pod nož, mnogo nas je bilo u toj dilemi, ali kada se sve zbroji i oduzme ipak je, dugoročno gledano, sterilizirati je i ne brinuti u budućnosti o nekim stvarima.
Budi smirena da joj ne preneseš nervozu :) oni to osjete.
Sretno
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la Anby » uto vel 22, 2011 14:45 pm

Uf, mogu misliti kako ti je...kad se Toby trebao kastrirati, ja sam bila kao na iglama cijelo vrijeme odkad je odabran datum kastracije, a jos ga nikad nisam bila uzivo vidjela... al sve je proslo super, tako se nadam da ce i tvom malom andjelu, Andja i Toby vam salju puuuuuuuuuno pozitivne vibre :)
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » uto vel 22, 2011 16:11 pm

Mene muce nedavna negativna iskustva sa ljudskim operacijama pa kao da imam traume od svega toga i strah me da ne moram sve opet prozivjeti s njom.. Ali ona se cini skroz opustena.. Stovise malo sam zabrinuta jer nikako da prestane silovati plisanog zeku.. non stop ga lize i naskakuje na njega..
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la kristinans » uto vel 22, 2011 17:00 pm

Drzim fige,bice sve u redu :zeko3: Ljubimo je...
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » sri vel 23, 2011 10:39 am

Evo mene.. Nisam nista spavala , bili smo budni do 2 ujutro i trckarali po dnevnom. Ruckica je naskakivala na plisanog zeku non stop.. Ujutro smo se probudili u 7 i spremili se.. Otisli smo kod veterinara.. Vet nam je rekao da postoje odredeni rizici, sve nam ljepo ispricao i rekao da hvala dragom bogu njemu niti jedna zivotinja nije ostala na stolu.. Tako da sam puuuno mirnija. Ruckica je samo kopala po transporteru i namjestala si rucnik. Sunceko maleno. Rekao nam je vet da ce ona biti gotova oko 17h ( pa do onda sam vec 10x na psihijatriji zbog zivcanog sloma ) ali da ce nas zvati mozda vec oko 12 da nam javi kako je proslo.. I tako smo otisli i ostavili Ruckicu u dobrim rukama. Ona ce se probuditi tamo kod njega, pa ce je pregledati da sve bude ok i da on bude siguran da je ona ok. Jako je dragi veterinar, najbolji! Tek sada smo dosli doma, od tuge sto kad dodemo doma nece biti malene loptice da nam se mota pod nogama smo se otisli prosetati malo da se smirimo. Sada sam joj oprala gajbicu, oprati cu cijelu sobu da joj ljepo mirise na doma kad dode, upalila sam grijanje na maksimum, (klima kaze da je 27 stupnjeva, ja u kratkim rukavima, valjda ce biti dovoljno toplo). Sada na ciscenje da ne pisem bzvz previse.. Javljati cu kako nam ide..
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la vini » sri vel 23, 2011 10:52 am

Biti će sve dobro :zeko1:
Šaljemo pozitivne vibracije
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la dHarma » sri vel 23, 2011 11:20 am

Opusti se, bice sve ok.. a i potrebnija ti je hladna glava :)

Uz vas smo :zeko3:

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la sanjita » sri vel 23, 2011 12:04 pm

Drzimo fige Ruckici! :zeko1:
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » sri vel 23, 2011 12:06 pm

Zvao je! :dragonn-ccc-e: :dragonn-ccc-e:
Rekao je da mozemo doci po zeku! Da je dobro! :zeko6: sretna sretna sretna! Jedva cekam da je vidim.. Znaci da se vec probudila! Javimo se kad se ugodno smjestimo doma!
__________________________________________________________________________
Evo nas doma, lezimo na suncu i disemo, termofor je u cvrstom zecozagrljaju, sunce grije, fen grije.. Da nam bude toplo toplo.. Veterinar nam je pokazao sta je izvadio, rekao je da je dobro da smo na vrijeme reagirali jer joj je jedan rog od maternice ostao nerazvijen, imala je jednu oooogromnu cistu, veliku kao sama maternica. Sve mi je to lijepo pokazao ( skoro sam se srusila ) i rekao je da je grijemo puno. Vodu i hranu moze tek kad se razbudi skroz.. Zamotana je kao sunkica, ima carapicu sa rupicama za sape, ima gazu, kao maleni paketic je umotana.. Svaka cast doktoru. Sutra cemo ici popodne na kontrolu i jos jednu inekciju. Idem dalje grijati Ruckicu.. Strasno kako nesto tako malo moze imati takve probleme. Nije niti cudo da su joj hormoni divljali, cista ju je sigurno boljela jako, pa ogromna je bila..

Pozdravici
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la ivana jožić » sri vel 23, 2011 14:20 pm

:zeko3: veliki ljubac malenoj hrabrici. drago mi je da je sve dobro prošlo! :luv:
ivana jožić
Zečić
Zečić
 
Postovi: 229
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 19:33 pm
Lokacija: Tordinci, Vinkovci

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la kristinans » sri vel 23, 2011 14:27 pm

Jejj super,jako mi je drago da je sve ok :zeko3: veliku pusu joj salje Peka :kekmig:
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la bunnyema » sri vel 23, 2011 14:43 pm

jos uvijek se grijemo, i lezimo i disemo, samo sto sada tu i tamo trepnemo okecom i zamljackamo..
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Rucak ide na sterilizaciju

PostPostao/la Marta » sri vel 23, 2011 15:13 pm

:thumbup: veliki pozdrav maloj hrabrici !!
Avatar
Marta
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 698
Pridružen/a: sub stu 06, 2010 22:33 pm
Lokacija: Novi Sad

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan