Ogrebotine oka

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Ogrebotine oka

PostPostao/la wannue » pon lip 16, 2014 16:59 pm

Zdravo, treba mi pomoć.
Imam patuljastog kunića starog 8 mjeseci, mužijak. Danas tokom igre došlo je do male nezgode. Kunić je ogrebao oko. Na rožnjači se vidi mala ogrebotina i pored toga, nema nikakvih drugih znakova oštećenosti. Čula sam da je čaj vidac dobar za to, kada se oko ispira sa tim. Ali me zanima da li je to opasno, ogrebotina je vrlo mala. Šta da radim, help molim vas :( :hm: :zeko10: :ohhh:
wannue
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pon lip 16, 2014 16:39 pm

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la wannue » pon lip 16, 2014 18:29 pm

hitno odgovorite molim vas :( :(
wannue
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pon lip 16, 2014 16:39 pm

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la wildflower » pon lip 16, 2014 18:59 pm

Prati kako će oko reagirati ali za svaki slučaj možeš mu okeco isprat čajem. Neće odmoć.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la wannue » pon lip 16, 2014 20:44 pm

wildflower je napisao/la:Prati kako će oko reagirati ali za svaki slučaj možeš mu okeco isprat čajem. Neće odmoć.

hvala ti punooo :zeko8:
wannue
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pon lip 16, 2014 16:39 pm

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la Guigi » pon lip 16, 2014 21:23 pm

Odi za svaki slučaj kod veterina da pregleda to oko, zato što se ako je takva povredica u pitanju, to zna upaliti i stvarati sekret itd.
Kad je mom kuniću bilo tako nešto, veterinar je dao kapi, Tobrex 5ml.

Nikako nemoj ispirati oko čajem od kamilice. Vidac čaj je dobar, iako su nama Tobrex kapi više pomogle - ali to samo nakon pregleda.
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la wannue » pon lip 16, 2014 22:59 pm

Guigi je napisao/la:Odi za svaki slučaj kod veterina da pregleda to oko, zato što se ako je takva povredica u pitanju, to zna upaliti i stvarati sekret itd.
Kad je mom kuniću bilo tako nešto, veterinar je dao kapi, Tobrex 5ml.

Nikako nemoj ispirati oko čajem od kamilice. Vidac čaj je dobar, iako su nama Tobrex kapi više pomogle - ali to samo nakon pregleda.


ispiram mu vidac čajem, znam za kamilicu. ako se stanje ne popravi otici cu veterinaru hvala mnogo :D
wannue
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pon lip 16, 2014 16:39 pm

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la altan » uto lip 17, 2014 10:17 am

Kada se postavlja pitanje u Zdravstvene rasprave onda se napiše odakle si tako da ti ljudi mogu preporučiti što dalje. Sigurno ti ne mogu dati isti savjet ako si iz Zagreba ili iz neke zabiti :rolleyes: Ako si iz gradova koji imaju preporučene veterinare na ovoj stranici odi veterinaru.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la Guigi » uto lip 17, 2014 10:54 am

Svakako. Altan je u pravu - te kapi koje sam ja navela su preporučene od zagrebačkog veterinara, možda je sastav kapi isti, ali se negdje vodi pod drukčijim imenom. Svakako uvijek reci odakle si, pa onda znamo bolje pomoći - no moj savjet i dalje stoji, nemoj na svoju ruku to s obzirom da se ipak radi o oku, najbolje veterinar to da pogleda - ne boli ništa, a ipak dobiješ neko stručno mišljenje. U najgorem slučaju daju ti kapi, a u najboljem samo bace pogled na stanje i kažu da pratiš dalji razvoj situacije. Tako u svakom slučaju imaš barem jedno mišljenje, pa se prema tome ravnaš u smislu da je netko to vidio sad, ako krene na gore, imaš to mišljenje od prije ili ako krene na bolje - odlično. Time se ja vodim.
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la wannue » uto lip 17, 2014 14:01 pm

iz sarajeva sam, vodila sam ga veterinaru i samo je rekao da nastavim ispirati čajem vidac :)
wannue
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pon lip 16, 2014 16:39 pm

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la altan » uto lip 17, 2014 14:24 pm

Ima tema tu na forumu negdje o mehaničkom oštećenju oka pa ne bi bilo loše da ju potražiš. Nisam sigurna da je vidac dovoljan za takvu vrstu oštečenja oka. U svakom slučaju vidac neće odmoći. Imaš mislim na forumu i preporuku za veterinara u Sarajevu, pa ako to nije taj kod kojega si bila možda ne bi bilo loše da potražiš drugo mišljenje.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la wannue » uto lip 17, 2014 18:18 pm

Ogrebotina je zarasla :D pored tog caja, cistila sam mu i fizioloskim rastvorom koji mi je prepisao veterinar :D
wannue
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pon lip 16, 2014 16:39 pm

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la Guigi » uto lip 17, 2014 19:29 pm

wannue je napisao/la:Ogrebotina je zarasla :D pored tog caja, cistila sam mu i fizioloskim rastvorom koji mi je prepisao veterinar :D


U la la! Pa to je super :zeko1:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ogrebotine oka

PostPostao/la wannue » sri lip 18, 2014 20:36 pm

ne mogu biti sretnija, haha :zeko3:
wannue
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pon lip 16, 2014 16:39 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan