Nadam se da ovaj sajt jos uvek radi :)

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

Nadam se da ovaj sajt jos uvek radi :)

PostPostao/la Cokica » sub sij 30, 2016 17:49 pm

[b]Cao, meni podhitno treba misljenje nekoga ko se razume u kunice, jer ja i da pitam veterinara za sterilizaciju, logicno da ce mi reci da je sterilisem, da bi dobio pare. :dragonn-ccc-e:
Imam kunica po imeni Flafi i kod mene je 9 meseci. Kupila sam je u Beogradu, kod nas u navodno najboljem petshopu. Nije imala nikakve
zdravstene probleme do sad, ali poslednja dva, tri meseca je postala divlja. :sad:
Sa jedne strane, priznajem, malo sam je zapostavila, jer sam pocela da radim po ceo dan i plus imam decka, pa sam retko kad kod kuce. Dodjem tako svaki drugi dan i tada joj se maksimalno posvetim, ali to ne pomaze. Ranije je bila divna, dolazila je kod svakog u kuci da se mazi, kad joj date hranu iz ruke, doletela bi, itd...
U kavezu je, koji je veci, od uobicajenih, tako da nije da nema mesta da skace kad nema ko da je pusti da skakuce po sobi. Moji je redovno hrane, redovno ima vode, znaci nikad joj nista od toga ne fali. Cak je i moja mama cesto mazi, tako da iako ja nisam non stop kod kuce, ne fali joj neznosti.
Ali od kad je presla sesti mesec, postala je divlja. Kad pruzite bilo sta ka njoj, ona naskoci na to, kao da udari, ne da ugrize. Nekad i kao da rezi malo. Nocu je nenormalno aktivna, tako da i tad kad sam kod kuce, nemoguce je spavati pored nje. Kad god ima pri ruci karton ili musemu, ona to izgrize i nabaci na gomilicu. :zeko4: Ja sam pitala jednu zenu, ona je rekla da trebam da je sterilisem, jer tako kao pravi neko gnezdo i divljaju joj hormoni. Ja stvarno ne znam sta da radim... ja bih je pre parila, ako ce je to smiriti, pa da dam u zooloski vrt kunice ili neki petshop ili na usvajanje, nego da je sterilisem, meni je to prava steta da se radi bilo kojoj zivotinji. Ali eto, ako je neophodno, uradicu tako... pa vas molim za savet... :huh: Hvala unapred :zeko3:
Cokica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: sub sij 30, 2016 17:22 pm

Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan