KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la markiza » uto ožu 26, 2013 22:58 pm

Joj micko mali samo kad je dobro :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: puno mi ga izljubi pogotovo u onaj prelepi nosic i predivnu frizuricu :P :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :srce: :srce: :srce: :srce: :srce: :srce: :srce: :srce: :srce: :srce:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Pahuljica_Ri » uto ožu 26, 2013 23:00 pm

Hoću markiza, uzvraćamo :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko8:
Avatar
Pahuljica_Ri
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 525
Pridružen/a: sub srp 21, 2012 23:24 pm
Lokacija: Rijeka

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Simbica » čet srp 04, 2013 16:49 pm

Pomozite malkice s kronologijom postupaka.

Naime, imamo kuica starog 3-4 mjeseca i sve se cini da ce 'biti zensko' :) Htjeli bi joj u dogledno vrijeme nabaviti drustvo i sad... Citam da je najbolje nabaviti im drustvo dok su jos bebe, znaci starosti 3-5 mjeseci. Medutim, u to vrijeme postaju i spolno zreli, pa ne smiju biti zajedno. Treba ih kastrirati i opet 6 tjedana drzati odvojeno.

Kada se onda te bebe kunici uspiju 'zdruziti', kada se odmah po upoznavanju trebaju razdvojiti zbog nezeljenog legla i naknadne sterilizacije, koja se pak preporuca tek nakon 6.mjeseca starosti kunica.

Nadalje, kad i kupujem mladog (novog kunica) opet ne znam kojeg je spola do odredenih mjeseci, da bih znala da li kupujem druga ili druzicu :rolleyes:

Kako ste svi vi koji imate parove, pobogu, uspjeli sve to uskladiti?! :blink:
Simbica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 36
Pridružen/a: ned svi 19, 2013 9:59 am

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Pahuljica_Ri » čet srp 04, 2013 17:00 pm

Kada kupuješ kunića nikad ne možeš biti 100% sigurna kojeg je spola, a to je i teško odrediti kada su tako mali. Zato je bolje udomiti nekog kunića za kojeg ćeš sigurno znati kojeg je spola i vjerojatno će biti i kastriran. Jedino bi se prije trebala uvijeriti u spol svojeg kunića, da se ne zezneš. Po meni ti je najbolje pričekati dok ne navrši 6 mjeseci, kastriraš/steriliziraš ga i udomiš mu društvo. :)
Avatar
Pahuljica_Ri
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 525
Pridružen/a: sub srp 21, 2012 23:24 pm
Lokacija: Rijeka

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Simbica » čet srp 04, 2013 22:14 pm

Da, sve mi se cini da ce tako nekako i ici :happy:

Nego... svi uglavnom pricaju o vetovima u Zgbu i Rijeci. Je li netko mozda u meduvremenu skupio koje iskusvo na juznom dijelu Istre? Kojem se vetu ovdje obratiti? Ima li netko iz nasih krajeva?
Simbica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 36
Pridružen/a: ned svi 19, 2013 9:59 am

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Lilo » čet srp 04, 2013 23:57 pm

ima i od tamo članova pa vjerovatno i preporuka za veta! potraži u preporukama! kuniću se spol može odrediti sa sigurnošću u jako ranoj tj.maloj dobi! vec sa dva do tri tjedna! ustanovi prvo što imaš doma! potraži jajceka prvo,ljevo i desno od analnog otvora!.kad pritisneš spolovilo izade mala cjevcica,sad već kod dećki i glista! :zeko6: curicama izade kraca cjevcica sa prorezom!
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la markiza » pet srp 05, 2013 5:54 am

Lilo je napisao/la:.kad pritisneš spolovilo izade mala cjevcica,sad već kod dećki i glista! :zeko6:


:zeko7: Lilo bas si slatka :wink:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Simbica » pet srp 05, 2013 13:13 pm

Lilo je napisao/la:ima i od tamo članova pa vjerovatno i preporuka za veta! potraži u preporukama!!


Citala sam taj topic. Nema nekih konkretnih iskustava, a i pisani su prilicno davno, pa sam zato pitala da li ima tko s novijim iskustvima. :)
Simbica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 36
Pridružen/a: ned svi 19, 2013 9:59 am

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la altan » pet srp 05, 2013 15:22 pm

S Istrom smo opcenito slabi po svim pitanjima..ljetujem u Istri i uvijek sam si sve morala donjet iz Zagreba
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Lilo » pet srp 05, 2013 19:52 pm

znaći nemamo nikog tamo...bio davno netko u puli ak se sječam dobro
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Simbica » pet srp 05, 2013 20:08 pm

Citam vas vec prilicno dugo, jos kad smo bili 'samo u planiranju kunica', ali nisam uspjela uloviti nikoga tko je iz Pule (a bas sam to jednim okom pratila)
Btw. Isprobavala sam onu tvoju tehniku danas i sve sam sigurnija da je cura s nama :zeko8:
Simbica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 36
Pridružen/a: ned svi 19, 2013 9:59 am

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Zečica Miffy » sub srp 06, 2013 7:00 am

Miffy je počela zujati kao muha :nowink: jel to znak da je u pubertetu?! Da sad krenem planirati sterilizaciju?
I još jedno pitanje... Sestra ima zekana, i već neko vrijeme razmišljam uzeti ga k sebi, ali ni on nije kastriran, pa me zanima bi li njima dvoje taj cijeli postupak pomogao da se lakše i brže upoznaju ili da sve to odgodimo dok operacije ne prođu?!
Avatar
Zečica Miffy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 118
Pridružen/a: pet vel 08, 2013 14:52 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la wildflower » sub srp 06, 2013 13:46 pm

Definitivno dok to sve ne prođe.
Ne preporučuje ih se inače 6 tj poslije operacije spajati jer još uvijek postoji mogućnost da muškić oplodi ženku.

Jedino da nju prvu riješiš, daš još neko vrijeme da se oporavi jer zahvat za curice je ipak teži pa onda njega uzet. Malo će joj biti naporan dok i njega ne capnete.
A i tu je vrijeme upoznavanja i prilabodbe tako da moj savijet je definitivno kada sve to obavite :)
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Zečica Miffy » ned srp 07, 2013 7:46 am

Mislila sam ih oboje odvesti isti dan, pa ih držati odvojeno u kavezima dok se ne oporave :hm: pa krenuti s pravim upoznavanjem :cool:
A totalno sam zaboravila na 6 tjedana, pa bi najbolje bilo da to ostavim poslije ljeta...
Avatar
Zečica Miffy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 118
Pridružen/a: pet vel 08, 2013 14:52 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la altan » ned srp 07, 2013 20:46 pm

Rade jednog po jednog..i s jednim ces imati brige..a u ostalom uvijek mozes udomiti vec kastriranog decka :wink:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan
cron