Priča o Cuckici

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Priča o Cuckici

PostPostao/la Zecovi.Net » uto stu 06, 2007 13:13 pm

cucka:

Pozdrav svim zecovima :)

Moja Cuckica se danas okotila! Toliko sam uzbuđena da uopce ne znam otkud bih pocela. :o
Oko 3h popodne je jako pocela cupati svoju dlakicu i pospremati kotilicu, i odjednom se zavukla unutra i nije izlazila 15-ak minuta. Izasla je sasvim ok, uopce se ne bi reklo da se upravo porodila. Ali, na žalost, izvukla je jedno mrtvo mladučne i počela ga lizati, i tek tada mi je bilo jasno što se dogodilo. Jako sam bila tužna kad sam vidjela mrtvo tijelo malog zečica:(( Morala sam ga skloniti od nje...
Popodne me nije bilo doma, i sad kada sam dosla, ohrabrila sam se i zavirila u gnijezdo i vidjela da ispod sve one silne dlake i sijena nesto diše i to me jako jako razveselilo :-* :) :-*
E sad, jako me strah uopće išta dirati, a opet moram provjeriti što se ustvari dešava unutra, i ima li još mrtvih.

Da li ja smijem ujutro dirati gnijezdo, razgrnuti svu tu dlaku i provjeriti mlade??? Joj, strah me da ih ne povrijedim.
I da li trebam provjeravat Cuckino mlijeko, tj. da li ga ima?
Trebam li obratit pažnju na njezinu prehranu? U subotu mi je veterinarka preporucila Muvisel kao dodatak koji se stavi u vodu, i time joj nadoknađuje vitamine. Da li je to dovoljno?
Joj, trebam savjete!!!!




Tajcy:


Bebiceeeeeeeee
ČESTITAMO-znamo kakva je to sreca,.... :D :D :D :D :D

Moram ici na posao ali dok Lady ne dodje evo par savjeta...
Žao mi je bebice koje vise nema,ali moras provjeriti gnijezdo.
Prvo sve bebice moraju biti na istom mjestu.Nesmije se dogoditi da su dvije na jednoj strani a treca ili cetvrta negdje sama.
Neka netko zabavi mamu dok ti provjeravas bebe da je nebi uzrujala.Uzmes kuhacu i sa donjim dijelom oprezno pomaknes dlake po cijeloj kotilici.Pogledas ih dali disu i dali su im busice okrugle.To sve mozes bez diranja beba.
Ako slucajno nisu sve bebe na jednom mjestu(kod mene je to bio slucaj) moras dobro oprati ruke u slanoj vodi i utrljati u maminu dlaku.Nakon toga uzmes bebu i stavis je drugim bebama.Moze se dogoditi da se beba nedaj Boze smrzne ili da je mama iznese na prsima,tak da si to odmah provjeri.
Ako bebe imaju smezurane trbuscice znaci da ih mama ne hrani ili nesto drugo ali onda nije dobro.
Jos provjeri da nije ostala posteljica od poroda bebica.To onda moras odmah maknuti jer se usmrdi i nesmije biti kod beba.Kada sve provjeris vrati im sve kak je bilo,pokrij ih dlakom.Nemoj provjeravati gnijezdo precesto da nebi nepotrebno uzrujavala mamu,i nemoj precesto boraviti kod njih jer ih mama nece dojiti kada je netko u blizini.
Sada je mami potrebno puno,puno vitamina.Tak da joj davaj dosta zelenoga i stavljaj joj obavezno u vodu vitamine.Sada joj je imunitet koma i treba ga dici ;)
Eto nadam se da sam pomogla i zelim ti puno lijepih trenutaka sa malim bebicama,a vjeruj mi imat ces ih :D :D :D :D

Znaci
-provjerit dal bebe disu
-trbuscice-dal papaju
-dal su sve na jednom mjestu-ako nisu odmah ih staviti
-dal je ostala posteljica-mozda ju je pojela

pusa cijeloj obitelji :-* :-* :-* :-*





cucka:

Evo mene s prvim vijestima:)

Sad sam otvorila gnijezdo i vidjela sam 4 mala preslatka, ali jako krhka stvorenja:) :-* :-*
Ali oni su tako živahni, pa to je fenomenalno. Dva zečića koja mi izgledaju najbolje, jako su aktivna i već se pomalo dižu na nogice, nisam mogla vjerovat!
Inače, svi su na jednom mjestu, ali zabrinjava me četvrti, koji je ispod njih i jako je plav, nisam sigurna je li živ :( jer ga niti ne mogu vidjeti cijelog, kad su ga ostala trojica prekrila?! Što da radim s njim??
Trbušćiće sam više onako od oka provjerila, jer vidim da su skroz aktivni i izgledaju mi veselo i zdravo!
I rado bih im veceras dodala još malo sijena, ali ne znam smijem li? Naravno ja bih samo stavila sa strane da im mama to može fino pospremiti kako njoj paše.

Što se tiče fotkica, ja bih rado pričekala još malo, jer me za sada strah slikati ih i uznemiravati, jer imam osjećaj da ću im poremetiti gnijezdo i mir i time ih ugroziti.

Njezinu sam posteljicu potražila, ali nema je, i uopće nema tragova krvi, što znači da se ona za sve fino već pobrinula ;)

Joj, totalno sam u oblacima, još se sve to dešava u mojoj spavaćoj sobi hehe :D




Lady Stardust:


Divno cestitam :-) :D :D :D :D :D

Evo Trajci ti je sve napisala.
Bitno da mama ima mir i da nakon prve provjere ne buljis previse unutra (znam da je tesko, sa sam jedva izdrzala).
Sto se tice cetvrte bebe ona moze biti plava jer ce kasnije imati tamnu dlakicu i sve je ok, ili ju mama jednostavno prirodnom selekcijom ne hrani. Nemres nis, tuzno je ali fokusiraj se na zdrave bebe. ovo je slika bebe od jednog dana koja ima tamnu dlakicu.

slika

Pogledaj trbuscic od cetvrte bebe ako je okrugli znaci da ga mama hrani.

Drzim fige i javljaj nam novosti :-)




cucka:

Evo nas opet :D

Večeras sam provjerila gnijezdo, i sva 4 zečića mi izgledaju super i totalno su živahni :D :-* :D
Dva su dosta tamna, a dva su skroz svijetla.
Nisam mogla odolit i slikala sam ih, a vi me pliz malo podsjetite kako se ono stavljaju slike na forum i ja ću ih odmah staviti.

Btw, nevjerojatno kako su ovi mali vražići živahni. Kada sam tek zavirila unutra, 2 su bila zajedno a 2 su bila razdvojena. Ali kada sam ih posmatrala par sekundi shvatila sam i zašto je tako - pa oni se toliko jako mrdaju i skakuću da nije ni čudo da nisu na jednom mjestu. Kada sam ih vidjela razdvojene (što ćete primjetiti na jednoj od slika) skupila sam ih sve zajedno i to ne direktno mojom rukom, nego više onako njezinom dlakom, za svaki slučaj!

Joj, jedva čekam da prođe par dana pa da malo ojačaju, jer sam ja još uvijek napeta i sumnjičava da će sve proći u potpunom redu.

Ali kako su me ti vražići razveselili, pa ja nemam riječi :)

Uglavnom, svima vam puno hvala na korisnim savjetima, stvarno ste mi puno pomogli i olakšali zadnja 24h.




Lady Stardust:


Sad je bitno da ih previse ne uznemiravas i da ih ne diras osim u krajnjoj nuzdi. Dovoljno je da dva puta dnevno skicnes i provjeris da li je sve ok :-)
Mama mora imati mir i tisinu prvih tjedan obavezno :-)

Ako joj je guzva onda ce ''braniti'' leglo i nece ulaziti kod beba, tako da mora imati duze periodre kad je sama u prostoru da ih moze podojiti u miru.

Da li znas sto ces s bebama? Jako je bitno na vrijeme naci primjerene udomitelje. Bebe se odvajaju s min 5 tjedana i to jedna po jedna svakih 2-3 dana da mama postepeno smanji proizvodnju mlijeka da joj se poslije ne skomplicira.





cucka:


slika




tarra:

Za ubuduće ako se jedna od beba ne vidi a ne usudiš se razgrnuti da vidiš jel sve ok,u gnijezdo lagano puhni (onak,toplim dahom). To je moja metoda ako ih zbilja ne želim uznemiravati. Obično svi reagiraju. Naravno nisu oni baloni pa se to puhanje radi rijetko. Ili,druga metoda,ako znaš kako se bebe glasaju dok papaju majčino mlijeko,imitiraj taj zvuk. Sve zdrave bebe reagiraju na njega i dižu glavice pa znaš da je sve u redu. Ako su previše uznemirene na taj zvuk a čini ti se da su podhranjene-pripazi,možda ih mama ne hrani dovoljno ili uopće. Ako su manje uznemirene na taj zvuk =mirne,vjerovatno su upravo nahranjene tj.site a to se vidi i po oblim trbušćićima.




cucka:

Danas smo navršili 3 dana, počela nam je rasti dlakica i jako smo živahni :D :D Izgleda da nas mamica dobro pazi :)
I još nešto: mnogooooo smo slađi uživo 8) ;)
Puno pusa svim forumašima :-* :-* :-*
slika



Mamica
slika


Tata Bubu
slika




Zar nismo preslatki? :D :D :D
Danas smo stari 4 dana, i već smo svi veeeliki i prava ekipa!
Zato vam i mašemo :)
slika

slika

slika
Zecovi.Net
Zecovi.Net webmaster
 
Postovi: 199
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 19:04 pm

PostPostao/la max » sri stu 07, 2007 14:48 pm

a ljubice male :luv:
Avatar
max
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 380
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 13:19 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ...beba... » sri stu 07, 2007 17:20 pm

Jao, čestitam... Zbilja su slatki. Ja nažalost mislim da nikada neću imati priliku vidjeti tek izlegnute zečeve... Možda kad se odselim od svojih, ali prije sigurno ne... :sad: :sad: :sad:
Avatar
...beba...
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 425
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 10:31 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » sri stu 07, 2007 17:37 pm

Sa ovim bebama je dobro prošlo, i nadam se da su zdrave, ali ne smiju se križati ovnoliki i obični (sa uspravnim ušima) kunići!!!!

Pogotovo ako je mužjak ovnoliki, jer su oni veći od običnih - moguće komplikacije kod okota - prevelike bebe (ženka može uginuti!), a poslije za bebe mogu imati probleme sa ušima - predugačke uši koje se nisu spustile
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Kiara » pet stu 09, 2007 15:25 pm

kako su zlatni...fenomenalno..pogledaj dlaku kako se samo sjaji :kisoo:a mama i tata...pu$4ek :kisoo:
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica



Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan