Prekomjerni okoti, proljev i ostali problemi

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Prekomjerni okoti, proljev i ostali problemi

PostPostao/la zeko Simba » čet srp 29, 2010 6:59 am

Napisala sam u temi tvoje sestre što bi trebalo, a ovdje ću nadopuniti. Kunići bi morali barem dva sata biti pušteni da trče slobodno po prostoru. Ne razumijem zašto netko ima životinje, a onda ih zatvori jer te iste prljaju. Naravno da prljaju, a mi ako smo se odlučili da imamo ljubimca onda smo dužni i brinuti se o njemu. Svi mi imamo obaveze, osobno radim 10-12 sati dnevno a svejedno im stignem očistiti jednom do dva puta dnevno sve, nahranit ih, promijeniti im vodu, dati još sijena koje moraju imati uvijek, pomaziti ih, dati im poneku poslasticu koju smiju...... Ostale obaveze nisu opravdanje za nemar, pogotovo vama školarcima koji ste slobodni preko cijelog ljeta.
Ako se ne možete brinuti o njima, možda bi bilo najbolje da razmislite o udomljavanju.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Prekomjerni okoti, proljev i ostali problemi

PostPostao/la tinka » čet srp 29, 2010 8:32 am

slažem se sa simbom...

pahuljice ti nisi više mala curica da ne znaš što znači biti odgovoran za dva živa bića... dovoljno si velika da možeš preuzeti brigu na sebe, ili kako kaže simba, uvjeriti roditelje da ih date na udomljavanje i da nađu nekoga tko će im pružiti sve što im treba... valjda si sama svjesna da uvjeti u kojima žive tvoji zečevi nisu humani i da oni pate... zamisli samo da netko tebe zatvori u tako mali prostor, ne hrani te pravilno, ne čisti za tobom kad obaviš nuždu itd... oni su ćiva bića kojima treba puno ljubavi, brige i pažnje... to je jako velika odgovornost i ako smatraš da nisi dorasla tome da se pravilno brineš u njima, možeš ih uvijek udomiti i na taj način ih usrećiti...
iako mislim da uz malo tvog truda i brige, te životinjice mogu biti sretne...

znači, dobro prouči pravila o prehrani i drži ih se, svako jutro im lijepo očisti kavez, ako ćeš redoviti čistiti vjeruj mi treba ti svega par minuta, samo promijeniš sadržaj wc-a, opereš wc, prebrišeš malo podlogu i to je to... i uvijek pazi da imaju sijena i svježe vode, pogotovo po ovim vrućinama... i obavezno, obavezno ih puštaj svaki dan da protegnu nogice... to kaj će ostaviti za sobom par kuglica, to ćeš baciti u smeće i to je to... svi to radimo za svojim kunićima i nije nam teško jer ih volimo....

sretno...
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: Prekomjerni okoti, proljev i ostali problemi

PostPostao/la altan » čet srp 29, 2010 15:25 pm

Jel muski sad kastriran? Da ne bi doslo opet do parenja kad ih pustite zajedno..ja imam sigurno puno vise posla od tebe..zbog mog faksa mi se znala dogadat da uopce ne spavam po par dana pa svojim kunicima cistim gajbu 2 puta dnevno! za ocistit 2 gajbe (cca 100x50) mi treba 20-30 min (pometem, promjenim wc-e, dam svjezu vodu, hranu i sijeno) i zbog toga se ustajem ranije tih pol sata i idem lec kasnije za tih pol sata. Tako da me ovi izgovori uzasno nerviraju..To da ce kunici kao i sva druga bica obavljat nuzdu je tvoja mama mogla znat i prije nego ih je nabavila..A i nije mi jasno zasto nitko ne moze pocistit za njima kad "zaprljaju" balkon..a i nije da tvoja mama boravi cjeli dan na balkonu pa joj smeta..ili poduzmite nesto ili poklonite kunice nekome kome oni nece bit problem jer drzat zivotinju zatvorenu cijelo vrijeme je NEHUMANO!
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Prekomjerni okoti, proljev i ostali problemi

PostPostao/la Alita » pet srp 30, 2010 0:06 am

Ne shvacam zasto bi kunici ista prljali? Kako? Nogicama? Kakanjem uokolo?
E pa da ih drzite na cistom, da ste napravili sve kako treba, naucili ih na wc, ne bi vam imali kako prljati. Okej, mozda bi bilo par kuglica na pocetku dok skroz ne nauce, ili bi im tu i tamo nesto 'izletilo', ali to i nije neki problem.
Moj zeko je otpocetka slobodan da ide kud hoce. Prvo se drzao moje sobe, a sad ima par mjesta po stanu gdje voli biti. Nikako nista ne prlja :mellow:
Avatar
Alita
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 270
Pridružen/a: čet stu 12, 2009 22:10 pm

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan