Nesanica zbog zeke :(

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Lenny » čet vel 27, 2014 4:38 am

Eh ovako, odmah cu se ispričati na dugom tekstu. Jednostavno trebam malo potpore i recimo "druga mišljenja", ali i da mi se ukaze na greške ako ih je bilo.
Naime patuljastog sam kunića dobila po svojoj želji, nakon dugo razmišljanja i informiranja (najvise na ovoj stranici), prije 2 mjeseca. Kupljen je u pet shopu i rečeno mi je da ima 3 mjeseca. Sa zekom zaista nije bilo nikakvih problema, hranila sam ga sijenom i peletima, i sve je išlo super, sprijateljili smo se i brže nego sto sam mislila i duša mala i ja smo postali nerazdvojni :). Danas (tj jučer) oko 18 sati krenula sam ga izvaditi van iz kaveza(u kavezu je minimalno vremena, iako bih ja najradije da je stalno vani baja je u sekundi kad nisam gledala pregrizao punjac od mobitela pa vise od straha da se njemu nešto ne dogodi je tako), primijetila sam da nešto nije u redu. Krenula sam ga izvaditi i odmah mi se učinio nekako mlitav. Čim sam ga podigla vidjela sam da jadnicak nema snage mrdnuti i premrla sam odmah, svaka noga je bila na svoju stranu, ja podignem sapu ona padne. Krenula sam ga dozivati i sjela s njim na rukama a malac nije reagirao i počeo je sklapati oci!!! U narednih pet minuta smo bili u autu za Heinzelovu (najbliže je) i tamo je na hitnom prijemu uslijedio još veći šok:veterinar je rekao da je kronicno neuhranjen!!! Ostavili su ga tamo preko noći i rekli mi da dođem ujutro, ako preživi noć jer je strašno mrsav...ja stvarno ne mogu uopće shvatiti da se tako nešto dogodilo jer sam ga hranila redovno (samo peletima i sijenom, vise puta u danu, recimo po dvije sake peleta i sijena kroz dan hrpu, najčešće bih mu ostavila sijeno u vreći na podu pa da uzme koliko hoće), vode bi popio otprilike 2dL dnevno (jedna ona pojilica je bila dostatna) , i sve do jučer je bio normalan i sretan zec, barem se meni činilo tako, čak je bekrija prekjučer skočio na stol i igrao se normalno i mazio sa mnom i sve. Kuglice su normalne bile, a kod veterinara je izašlo par njih za koje je on rekao da izgledaju kao da je pelet prošao kroz njega? Sto bi to trebalo značiti?? Odmah kad sam primjetila da nešto nije u redu ponudila sam ga peletima i mislila da ih je pojeo, da bismo kod veterinara utvrdili da ih je samo zadržao u ustima i onda je uslijedilo vadenje komadica iz usta pincetom sto je meni bilo stresno koliko i njemu. Vet je rekao da su mu dali glukozu a da mu je krvna zila na sapici premala da bi kanilu stavio :( Jedino sto me koliko toliko utjesilo je da je bila i jedna studentica za koju se ispostavilo da također ima kunića i nije bila toliko kriticna kao vet, te me smirila koliko je mogla. Ja ne moram naglasavati da mi je to malo stvorenje užasno bitno i da mu nikad ne bih svjesno naudila, ako ikako jesam to je moje neznanje koje sam probala nadomjestiti svim mogućim izvorima, dotad nisam nikad zeca ni u ruci imala. Stvarno sam mu pružila sve sto sam mogla i ne znam kakve su mu šanse da izdrzi do sutra? Sutra ide na internu kod gde. Gabrijele xy, nisam zapamtila ne znam ni sad di mi je glava. Buni me to sto je sve bilo u najboljem redu zadnjih dana, a da je gladan sigurno ne bi trcao i osvajao nove vrhove? Ja neću moći sebi oprostiti ako taj malac ugine zbog moje nepaznje makar nenamjerne...ne znam, je li moguće da je nešto drugo? Umirem od straha da cu sutra otići u Heinzelovu i vratiti se sama :(
Lenny
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: čet vel 27, 2014 4:08 am

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Sendi » čet vel 27, 2014 10:25 am

Lenny Ja nisam bila u ovakvoj situaciji, ali znam koliko ti je tesko, moras biti jaka zbog malenog :zeko3: :zeko3: :zeko3: .Mozda mu nisi smela davati pelete, ja sam moju Masnicu hranila samo senom do 5 meseci starosti i nikada nisam imala problema, pitaj veterinara koliko moze kunic biti star mozda su ti u pet sopu rekli pogresno, objasni mu koliko si ga hranila na dan sve mu lepo kazi, i javi sta ti je vet rekao i kako je malisa. :zeko3: :zeko3:
slika
Avatar
Sendi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 60
Pridružen/a: uto vel 04, 2014 12:30 pm
Lokacija: Smederevo

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la altan » čet vel 27, 2014 12:28 pm

Odi u Bubu po drugo misljenje sto prije!
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Lenny » čet vel 27, 2014 12:38 pm

Evo da se javim...danas u pola devet stojim ja pred ambulantom i strah me ući. Ohrabrim se i uđem, vele zeko je dobro, iz sata u sat bio sve bolje i bolje :D ja ono super i sto sad, dali oni meni internu za dr. Jurkic. I nakon pregleda, rengena, kontrole secera i vadenja krvi evo upravo smo na infuziji. Zekan je čim me vidio počeo ići prema meni i ljubiti me, a ja sinoć strahovala i da ga ne sokira pas u boxu kraj njega. Veterinarka je fakat super, ili zna sto radi ili superodlicno laže :P rekla je da nije toliko mrsav te da su kuglice uredne, dapače savrsene, malcu nisu još ništa našli rengen je super a i na pregledu nisu našli ništa, temp 38.2, šećer 6, čak kaze da je on sve odlično podnio te da je pod manjim stresom od uobičajenog. Ono kaj je mene zabrinulo je sto je rekla da malac ima tek sad 3 mjeseca po njenoj procjeni O.o
Lenny
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: čet vel 27, 2014 4:08 am

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Sendi » čet vel 27, 2014 13:17 pm

Bitno je da je sada dobro malisa. :zeko3:
Koliko bi imao meseci sad po proceni iz pet sopa? :zeko3: :)
slika
Avatar
Sendi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 60
Pridružen/a: uto vel 04, 2014 12:30 pm
Lokacija: Smederevo

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Lenny » čet vel 27, 2014 13:43 pm

Ne želim se prebrzo veseliti ali mali luđak je upravo skakao po meni :D po pet shopu sada bi trebao imati pet mjeseci, ne moram govoriti sto ih čeka prve sekunde kad Lenny bude s nekim drugim :ljut: sad je ostalo još malo infuzije, 50 mL su mu dali, čekaju se nalazi krvi (koje je bilo ni mililitar :(), današnje kuglice idu na parazitologiju, a rekli su mi i da ih sutra donesem, ali evo sve nekako ide svojem kraju, bas je mali našao vrijeme, ja sam pred 3 tjedna završila u bolnici zbog mononukleoze, i još je imam, i onda danas s njim okolo naokolo, uf ne znam za sebe, ma najbitnije je da on bude onaj stari :)
Lenny
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: čet vel 27, 2014 4:08 am

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Charlie » čet vel 27, 2014 19:00 pm

jesu ti ga dali doma? dakle sad se normalno ponaša?

imaš pm
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Charlie » čet vel 27, 2014 19:03 pm

i je li jučer prije tog događaja normalno kakao, jeo...?
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Lenny » čet vel 27, 2014 20:50 pm

Evo mi smo doma od negdje 16, ja sam odmah zaspala pa se nisam javila. Lenny je imao uredan nalaz krvi, a vet se fascinirala njegovim kuglicama jer su presavrsene, a i bile su takve oduvijek, vitaminsku opcenito smo jednom vidjeli ali to barem znaci da je ima, valjda je jede iz guze pa nismo skuzili vise puta. Ostala mu je kanila u uheku, a sutra ujutro idemo opet, da se to izvadi i da predam još kuglica od danas. Malac normalno jede, dajem mu samo sijeno da mi se ne bi zagutio slučajno peletima kao jučer. Sve je ok, ponašanje normalno, samo kaj mi se za maltretiranje zahvalio lokvom na kauču :D
Lenny
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: čet vel 27, 2014 4:08 am

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la markiza » pet vel 28, 2014 22:50 pm

Nisam bila par dana na forumu pa sam citala ovu temu od pocetka i veruj mi da sam premrla od straha kad sam procitala tvoj prvi post kako su zeki padale sapice :sad: i plasila sam se da citam dalje ne bi li procitala nesto lose, ali sam ipak sa strahom citala dalje i odahnula sam kad sam procitala da je sve uredu :) kao da je moj zeko u pitanju :sad: tako sam se uplasila :sad: Dobro je da je sve ok :-) bas mi je drago i poljubi svog zeku umesto mene milion puta :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Lenny » sub ožu 01, 2014 11:08 am

Jučer sam predala kuglice na analizu pa čekamo 7 dana, ali klinac je opet onaj stari, tako da se nadam da nije ništa, možda se malo zagutio ili me zezao :D definitivno svaka preporuka gđi. Jurkić, makar je od neznalice poput mene :P ili je možda toliko favoriziram jer mi je Lennya nahvalila da nikad nije vidjela zekana kojem je pregled kod veterinara bio takav chill, u cekaonici mu je maltezer došao na 10 cm od glave a on ništa, ni drugog zeku koji se tamo našao nije uopće doživljavao :zeko6: možda da ga preimenujem u Flegma? :D
Lenny
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: čet vel 27, 2014 4:08 am

Re: Nesanica zbog zeke :(

PostPostao/la Lenny » sub ožu 01, 2014 11:17 am

Samo ono na sto svi doma umiremo od smijeha je da je počeo držati jedno uho spusteno, pa ispada da je krizanac ovnolikog i patuljastog haha :zekoo3:
Lenny
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: čet vel 27, 2014 4:08 am



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan