krasta na koži :/

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

krasta na koži :/

PostPostao/la MirtilicaBella » sub srp 26, 2014 15:28 pm

Bok svima :sad:,

primijetila sam prije dan-dva da moj kunić ima na leđima ispod vrata na malom području poput neke ranice, bilo je svijetlo roskasto i ko da se već formirala neka krastica bijela na tome, prije nekih 5 dana se uspjela zavuči ispod radijatora u kut jedan i kad je izlazila ispustila je neki zvuk onak i mislila sam da se ogrebala dok se izvlačila, svaki dan joj pregledavam i rana se ne širi ali jučer su kao otpale te bijele krastice i malo dlake s tog dijela, a danas je potamnilo i crveno je i ko da je malo nabubrilo i ne znam formira li joj se nova krastica i je li ona razdrapala ranicu dok se češkala ili je nekaj puno gorega,

ugl evo par slika (malo su lošije jer je mobom slikano)
[img]http://imageshack.com/f/idIG7mWCj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/661/IG7mWC.jpg[/img]

slika
slika

nadam se da se mogu vidjeti slike,
bilo kakvi savijeti su dobrodošli, ona je vesela ko i inace i ponasa se normalno.

Bella je inace stara godinu i tri mj, sterilizirana je i kod veterinara idemo u Bubu, trenutno smo u Zagorju preko ljeta pa nam je malo teže doći do tamo, al ako treba budemo se snašle nekako...

Molim vas samo nek neko pomogne s nekim savijetom :/
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: krasta na koži :/

PostPostao/la miyu » sub srp 26, 2014 16:31 pm

Mom Miyu se pojavljivale krastice tamo kud je dobijao injekcije pa je cesaoi sve se vise sirilo. Bilo je crveno i pustalo gnoj jer je cesao.
E sad je to uradio i na sapi i iza vrata. Ja sam mazala nekim melemom stosam dobila od veterinara,samotad moras bar 15ak minuta da ga pazis da ne lize ne bi li ista upilo.
Jasam se istouplasila da ga nije ujelo nesto,tipa komarac. Dzaba sam panicila.
Moj je imaobas veliku ranu na stomaku pa smomorali da ga uvijemo dok ne prodje. :)
Meni je receno da mogu i sa Pantenolom da namazem. :)
slika
Avatar
miyu
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto lip 24, 2014 16:02 pm
Lokacija: Pancevo

Re: krasta na koži :/

PostPostao/la MirtilicaBella » sub srp 26, 2014 20:04 pm

Hvala na odgovoru, ma ona nikad nije bila bubana pa nike dobila injekcije osim kad je dobivala pike kad je bila na sterilizaciji.

Nije nis da je gnojno, al me plasi malo da nije neka gljivica ili nekaj :-/
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: krasta na koži :/

PostPostao/la miyu » sub srp 26, 2014 20:50 pm

Ako je tacno iza glave,koliko ja znam i koliko sam vidjala po forumu to je od sterilizacije. Neko je bio izbacio post (sad se ne secam dalje na ovom forumu) bas tako iza glave da je izasla kunicu krastica od sterilizacije.
slika
Avatar
miyu
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto lip 24, 2014 16:02 pm
Lokacija: Pancevo

Re: krasta na koži :/

PostPostao/la miyu » sub srp 26, 2014 20:52 pm

slika
Avatar
miyu
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto lip 24, 2014 16:02 pm
Lokacija: Pancevo

Re: krasta na koži :/

PostPostao/la MirtilicaBella » sub srp 26, 2014 21:12 pm

Da to je to mjesto, iako ona je bila na sterilizaciji sad vec prije 8 mj, jel moguce uopce da joj se sad radi toga na tomjestu pojavila krastica? :-/
MirtilicaBella
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 1:24 am

Re: krasta na koži :/

PostPostao/la miyu » čet srp 31, 2014 9:23 am

izvini nisam bila online.. pa ne znam, vidi da kontaktiras osobu koja je otvorila onaj topic sto sam ti poslala.. moj nije odma napravio ranu, ali ne tako dugo kao tvoj, moj je nakon skoro mesec dana
slika
Avatar
miyu
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto lip 24, 2014 16:02 pm
Lokacija: Pancevo

Re: krasta na koži :/

PostPostao/la Lav » pet kol 22, 2014 22:23 pm

Moj je isto imao malu krasticu na vratu koja je bila crvenkaste boje i dosta sam se uspaničila. Htjela sam odma da ga vodim veterinaru ali me mama odgovorila i rekla da ga namažem melemom koji i sama koristim (labello). Tako je i bilo, namazala sam ga (stavila veću količinu) i sutradan kad sam pogledala ranica je otpala. Opet sam zatim uzela i namazala i kad sam pogledala sutradan nije bilo uopšte nikakvo crvenilo.

Možda sam imala sreće, ali da mu nije pomoglo odvela bi ga veterinaru.
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan