Bijele fleke

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

Re: Bijele fleke

PostPostao/la ars » sri srp 27, 2011 23:57 pm

Magnetika de la Jazz je napisao/la:Povrće sam mu tek nedavno počela uvoditi jer je bio mali. Čitala sam malo po internetu i čini mi se da je za sada sve sasvim normalno. Hm... od sada definitivno pratim situaciju ;) Hvala vam svima na pomoći ovo mi je prvi zeko pa još učim :zeko3:


Mislim da ova fleka nije opasna, ne izgleda mi kao mulj. Trag iza njihove mokraće uvijek ostane, nekad bijeli, nekad žuti. Opasno je samo kad se može skupiti prstima ili sastrugati onako. Kao što je netko rekao oni kalcij izbacuju kroz mokraću i kad ga ima najmanje, tako da nije sve opasnost. Ali s vremenom ćeš naučiti paziti na te neke stvari instinktivno, kod njih je prevencija SVE.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Bijele fleke

PostPostao/la ja i moj debeli zec » pet srp 29, 2011 16:54 pm

sanjita je napisao/la: Zbilja,brokula ima kalcija puno?? ja sam svojoj davala malo vise brokule jer sam izbacila ove neke druge stvari za koje znam sa puno kalcija....pa sta da joj dajem onda :sad: ....zivjet ce na mrkvi,komoracu i tu i tamo komadicu korabe i lisca :sad: ...od sveg drugog odma mi piski talog nakon par dana...doduse od korabe nije bilo pijeska,neznam....na sto muka sam sa tom hranom sada i sa tim kalcijem :sad: ...i onda kad joj se ne jede recimo taj dan mrkva ili komorac,ostane gladna i zdere sijeno samo jer joj nis drugo ne smijem dat.


koraba ti ima malo kalcija (24 mg na 100 g) i crveni radič ima jako malo (19 mg na 100 g, a ima i ostalih minerala i vitamina po malo i malo proteina tako da je dosta zdrav, a zekaci ga navodno obozavaju :) ) za razliku od brokule koja npr ima 42 mg...inace to i nije tako puno kalcija ali ovisi koliko je zeko osjetljiv, manje od brokule ti jos imaju i endivija (26 mg), matovilac (38 mg, a on im je jako zdrav jer je izvor vlakana i proteina i sadrži dosta vitamina i minerala, ako zeki nece smetati Ca jel :wink: ), mrkva (30 mg), rukola (32 mg)...jako puno kalcija imaju maslacak, cikorija (180 mg, iako je i ona nazalost jako zdrava jer je izvor vlakana kojima oni neutraliziraju visak ugljikohidrata i odrzavaju probavu zdravom...), paradajiz, peršin (78 mg)...inace mi smo biggie-u sad dali malo lisca od kukuruza, tj. u 2 dana je pojeo list i pol heh jer ga tek ucimo na voce i povrce i probava mu se cak poboljsala (imao je puno previse vitaminskih) a sa mokracom nema problema, napuhavanja nije bilo...jedino s tim ne bi pretjerivala jer je vjerovatno dosta kaloricno s obzirom da potjece od kukuruza...
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Prethodna


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan