Parenje,trudnoća....

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la ja i moj debeli zec » ned sij 22, 2012 16:52 pm

mi planiramo imati dva kunica i psa i smatram da nije neizvedivo iz vise razloga:

1. teze bi trebalo biti socijalizirati macku i zeca nego zeca i psa jer domace macke su poznate da dave kunice...psi bas i ne

2. macka je ajmo reci sebicna zivotinja dok je vecini pasa glavna misao u glavi zadovoljiti vlasnika

3. pse je lakse istrenirati i socijalizirati nego macke

4. ako se pas upozna sa kunicem od malena sanse da ce mu nesto nazao napraviti kad odraste su gotovo nepostojece (ako je socijalizacija bila pravilna)

5. pse i kunice se nikad ne ostavlja zajedno same iz razloga sto pas moze u igri pretjerati a nema nikoga da mu kaze da se smiri na vrijeme

6. ako je pas pravilno dresiran, na vrijeme i pravilno socijaliziran, zna tko je voda copora ne bi trebalo biti problema

7. unatoc svemu ne preporucava se neka lovacka pasmina ili neki jako veliki pas (zbog moguce ozlijede u igri)

8. ako je covjek organiziran i uvijek ima nekog da mu uskoci u pomoc djeca i zivotinje i sve ostale obaveze mogu se obavljati

ALI:

1. prije donosenja jedne takve odluke potrebno je prvo provjeriti da postoji netko tko moze pomoci u slucaju pretrpavanja obaveza

2. prvo se mora dobro prouciti svaka pasmina i pronaci neku koja ce odgovarati vasem stilu zivota, sto ukljucuje i vase kunice (po mogucnosti neku pasminu koja ne laje cesto i nije jako velika)

3. morate imati dovoljno prostora za to da kunici imaju svoj mir kad im je potrebno, i svaki drugi clan vase obitelji jer je nemoguce zivjeti s tako puno zivotinja i ljudi u prostoru gdje se svi stalno susrecete

4. morate znati da ce vam za tako nesto trebati jako puno zivaca

5. i ne mozete se osloniti na vasu djecu da ce obavljati svoje obveze onako kako ste vi to zamislili jer sanse da hoce su vrlo malene pogotovo u toj dobi kad krece pubertet...

eto moje neko misljenje...
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la Marija123 » ned sij 22, 2012 18:04 pm

Ja se slažem sa prethodnim postom i uvijek dobro razmisli prije nego nešto učiniš,jer psi i kunići rijetko završe kao prijatelji,moraš za to odvojiti podosta vremena ili i psi i kunici trebaju biti bebe da bi se odmalena naucili biti prijatelji.no spomenula si da ce pas biti u dvoristu i da ce biti odvojen od kunica,tj.nece biti u dodiru uopce s njima tako da ih nema potrebe sprijateljiti.,
Bijelka - R.I.P. ljubavi
Avatar
Marija123
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 272
Pridružen/a: pet stu 04, 2011 20:19 pm
Lokacija: Zmijavci,Imotski

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la ars » ned sij 22, 2012 19:29 pm

Ma nije problem toliki naučiti dvije životinje da se slažu ako to ide od početka i ako jedna od njih dvije nije već od samog starta negativno nastrojena. Da je Dona poživjela, možda bi spavala sa Lolom u istom krevetu, jer je Lola bila indiferentna, pa bi se dalo raditi na tome.

Roflo bi s druge strane prije izginuo nego imao išta, ikakav i najmanji kontakt s Donom. Dok ti njemu objasniš da ona nije opasna, da je štoviše užasno dobroćudna, već i teško pokretna itd i sve i da hoće ne može mu ništa, on je već dobio srčani udar! Kad su se sreli prvi put zacvilio je tako da je cijelu kuću digao na noge, skočio na 2 metra visine kuhinjskog elementa kao da ga vrazi gone. I sad ti njemu idi objasniti da mu pas neće ništa. A Dona i ja obje :blink: Njoj nije jasno što mu je napravila, meni nije jasno da se toliko uplašio.

Kunići su plahi i vrlo često u startu odluče da im se nešto NE SVIĐA. Tako da ako se nabavlja pas ili bilo koja druga životinja, treba imati na umu da postoje šanse da to nikad neće upaliti. Možda upali, ali možda i ne. I ako se nema uvjete za slučaj da NE upali, to je kriva odluka u startu.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la ja i moj debeli zec » ned sij 22, 2012 20:09 pm

slazem se :)
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la altan » ned sij 22, 2012 20:13 pm

ma ovdje uopce nije u pitanju slaganje psa i kunica jer doticna psa misli drzat u dvoristu..i misli ga nabavit kao zamjenu svojoj djeci za bebe kunica koje se navodno odlucila nemat nakon sto su je ljudi uvjeravali na 4 stranice zasto to nije dobro..tako da ako hocete raspredat o slaganju kucnih ljubimaca ima tema za to
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la zekonje » ned sij 22, 2012 21:24 pm

altan ja sam otvorila forum za mišljenje o parenju i tražila odgovor na svoje pitanje....
moja djeca već duže vrijeme žele psa koji su dobri za svoju okolinu i druge životinje ako se neće slagat ah Bože moj sestra će ga uzet (takav je dogovor)
kuniće sam ja htjela i oni su moji... samo sam spomenula da ću nabaviti psa...
ovo su meni prvi kunići u životu i dosta sam čitala on njima prije kupnje i nabave kunića...
ne moraš me odmah nazvati dotičnom jer možda nisam tako iskusna o kunićima...

Svima hvala na savjetima i što ste me uvjerili da je porod prekritičan za kunicu...
Sivko sljedeći mjesec ide na kastraciju ona na sterilizaciju jer piše da tako se smanjuje mogućnost raka... Ne želim ih izgubiti i mislim da sam ispravno postupila (napokon ;D )


Sonja.
zekonje
Kunić
Kunić
 
Postovi: 39
Pridružen/a: čet sij 05, 2012 18:45 pm

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la altan » ned sij 22, 2012 22:06 pm

da te samo zanimalo misljenje onda se ne bi na 4 stranice natezala s ljudima i bilo bi ti cist dovoljno iskustvo vlasnice male Suri da doneses odluku o neparenju, ako vec ne hrpa drugih razloga..i da nisi brijala svoje ne bi izazvala takve reakcije..

zekonje je napisao/la:jednostavno nabaviti ću djeci psa (biti će u dvorištu) nekog miroljubivog Škotskog ovčara poznatog kao Lassie

ovo sigurno ne djeluje promisljeno kad se procita..ne mislis? inace ne znam kakvi su to nemiroljubivi psi? i netko tko moze napisat "oznatog kao Lassie" ne djeluje da ista zna o psima..ili nas mozda sve smatras neznalicama kao i kad su u pitanju kunici?
zekonje je napisao/la:Jeste vi možda profesionalci za kuniće??
Ako ja hoću uzgajati to je moja odluka nemorate se mješati!
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la Marija123 » pon sij 23, 2012 14:06 pm

mene netko neće shvatiti ozbiljno,netko možda hoće,obzirom da imam 14 godina,nije ni bitno,no ja mislim da ja bolje od većine drugih osoba na ovom forumu promišljam prije nego napravim nešto,(sada pričam isključivo o životinjama,ne o drugim stvarima,).
Na primjer,vidila sam puno tema,većinom su bile o parenju i trudnoći gdje su ljudi postavili pitanje a nisu prihvaćali odgovore drugih forumaša.
Tako i vi gospođo,ovo je tema od 5 stranica,i na svakoj stranici su vam ljudi ponovno i ponovno objašnjavali jedno te istu stvar.
Svakim svojim postom govorite koliko ste tvrdoglavi i nedokazni,odbijanjem odgovora.
U redu je,nakon četvrte stranice ste shvatili koliko je to parenje rizično,no sada ste započeli sa psom.
Iako ovo nije forum o psima,reći ću vam par stvari.
Vaša djeca znači žele tog psa i vi ste odlučili nabaviti ga.To je dobro .Djeci je oko 11 godina i smatrate da su oni dovoljno odgovorni hraniti ga 2-3 puta dnevno,svaki dan ići s njim u duge šetnje,kupati ga,češljati,prepoznati kada ga boli,čistiti mu kavez..
Znati će paziti na njega,a vi ćete to sve financirati.
Znači:
Prvo što će mu trebati (ono najosnovnije) : dvije zdjelice,znači jedna za vodu,druga za hranu i to ćete trebati prilagoditi pasmini,budući da govorimo o škotskom ovčaru,to će biti malo veća,jel.onda kućica također malo veća,četka,to je pas koji ima podužu dlaku i trebati će ga vaša djeca četkati.šampon,kada se izbrlja dobro će doći jedno kupanje.zatim kavez,to je nešto najosnovnije,budući da vi želite najbolje za svoje životinje nećete dopustiti da taj pesek bude zavezan na lancu od 1.5 metra i ondje cvili nadajući se da će doći netko da ga izbavi muke.taj kavez treba biti najmanje 3 metra širok.treba imati krov i mjesto gdje će pas obavljati nuždu..povodac,brnjica,ogrlica..
a vi ćete svake godine morati razmišljati o tome kako ćete isčupati neke novce za:
cijepljenje,ampulicu,kada tek dođe pas tu je i čip,onda hrana,vitamini,keksići kada bude dobar i poslušan,još neke nepredviđene troškove kada se ne daj Bože razboli...
uglavnom prije nabavke psa razmislite i shvatite:
To su djeca!
Ne kažem ni ja da sam JA savršena,ali znam neke stvari,prepoznam nekakve situacije i sagledam iz svih kutova situaciju kada donosim odluku.pitam kada ne znam,kada mi nije jasno.šutim kada nemam što pametno za reći i ne mješam se gdje mi nije mjesto.
Znam da nisam dovoljno pametna da sada sudjelujem u ovoj raspravi,amo tako nazvati,ali morala sam dati svoj glas.
Poštovana Sonja,shvatite.
Sva djeca,pa i ja,
svi mi smo nešto željeli i želimo.Tako sada vaša djeca žele tog psa,vi ste odlučili nabaviti ga.Ali pročitajte ovi post od prve do zadnje rečenice,razmislite jeste li spremni za tu životinju koja traži kao i malo djete,vi najbolje poznajete svoju djecu i najbolje znate hoće li njima taj pas nakon godinu-dvije dosaditi,ili će se baviti njime svih 10-15 godina (a možda i više) koliko on može živjet.
ja sam svoje rekla,a vi opet ponavljam,razmislite.
Sretno! :)
Bijelka - R.I.P. ljubavi
Avatar
Marija123
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 272
Pridružen/a: pet stu 04, 2011 20:19 pm
Lokacija: Zmijavci,Imotski

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la zekonje » pon sij 23, 2012 14:51 pm

Altan ponavljam moja obitelj ima uzgajivačnicu škotskih ovčara po iskustvu znam kako su to miroljubiva bića....
Ja se ne želim svađati...
Hvala Marija123
zekonje
Kunić
Kunić
 
Postovi: 39
Pridružen/a: čet sij 05, 2012 18:45 pm

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la Lorena207 » čet lip 28, 2012 16:54 pm

Imam nekoliko pitanja
Moji kunići su se parili 1.6.2012. Mislim da su bili premladi jer nam nije bilo u planu ih pariti, ali je mužjak izašao iz kaveza dok je ženka bila vani :dry: . (držali smo ih odvojeno jer su se napočetku tukli). :blink: Nisam sigurna dal je ženka trudna al po ovim simptomima bi trebala biti: pije više vode, više jede, lakše se umara, često leži, čupkala je dlakicu (al sada uopće više neće u kotilicu :blink:). Zanima dal je normalno
da više ne ulazi u kotilicu (gnijezdo ima, ali mislim da nije dovoljno dlakice :hm: ) i što se može dogoditi ako je bila premlada za parenje. :huh:
Lorena207
Kunić
Kunić
 
Postovi: 10
Pridružen/a: čet lip 28, 2012 16:28 pm

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la Zec Vice » čet lip 28, 2012 17:11 pm

ako niste spremni na male zečeve,ako ih ne želite, zečeve ste trebali zaštititi dok ih ne kastrirate,ali što je tu je. ja mislim da to nije nenormalno što ona radi,ali svejedno,kada se okote zečići premjestite ih u kotilicu. sada,netko će vam iskusniji reći nešto više,ali razloga za brigu nema.
opet ponavljam,što je tu je. brinite se za njih najbolje što možete,na forumu pronađite teme koje bi vam mogle pomoći i više ne parite zečeve.
Avatar
Zec Vice
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 638
Pridružen/a: ned sij 29, 2012 11:58 am

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la Lorena207 » čet lip 28, 2012 18:11 pm

Hvala, mi smo zapravo željeli male zečiće i imamo ih kome pokloniti, ali mislili smo ih pariti malo kasnije. :D
Lorena207
Kunić
Kunić
 
Postovi: 10
Pridružen/a: čet lip 28, 2012 16:28 pm

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la natalija » čet lip 28, 2012 22:41 pm

Pariti kunice????? :ljut: :ljut: :ljut: Lepo je gledati male, slatke i tek rodjene kunice... ali treba brinuti o njima kada porastu, zar nije bolje imati manji broj kunica i brinuti o njima na pravi nacin, a ne natrpavati velliki broj kunica samo da bi ih imali. Ako ste pravi ljubitelji kunica nemojte ih pariti!!!!!!!!
natalija
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: pon svi 07, 2012 19:00 pm

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la Lorena207 » pet lip 29, 2012 7:18 am

Već smo ih parili, ali ne namjerno. Ponavljam: mužjak je izašao iz kaveza( ima drveni kavez, pa je naglodao daskicu :dry: ) dok je ženka bila vani.
Lorena207
Kunić
Kunić
 
Postovi: 10
Pridružen/a: čet lip 28, 2012 16:28 pm

Re: Parenje,trudnoća....

PostPostao/la markiza » pet lip 29, 2012 7:21 am

A da Lorena nije mozda Mixazeko? :wink:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan