Neuspjela kastracija ili nešto drugo ?

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Neuspjela kastracija ili nešto drugo ?

PostPostao/la s@ki » ned sij 20, 2013 9:57 am

alo u zezanciji napisan naslov ali opet s razlogom.
Kako smo u drugoj temi napisali, udomili smo zečicu. Obzirom da su i ona i bugsy kastrirani, odprilike iste starosti sve je trebalo proći ok..
MAla se udomaćila super, reagira na pozive, čak odlazi u gajbu kad joj to kažeš, mazi se itd...sve super.

Problem je u tome što ju ovaj hahar samo naterava okolo, ne pobegne mu jedino kad oboje spaze bananu ili jabuku i onda su oboje mirni :).
Nebi bilo ništa čudno da se ovaj u pravilu ne pokušava prišuljati njenoj guzici i zajašiti ju što mu je jučer i uspjelo na sekundu dvije prije nego mu je šmugnula.

Nebi li kastracija trebala "ubiti" seksualni nalog ? :)
s@ki
Zečić
Zečić
 
Postovi: 97
Pridružen/a: sri kol 03, 2011 22:52 pm

Re: Neuspjela kastracija ili nešto drugo ?

PostPostao/la malisa.simba » ned sij 20, 2013 11:31 am

Koliko je prošlo od njegove kastracije? znaju biti vrlo "živahni" još jedno određeno vrijeme nakon zahvata pa se onda smire. Iako sam pročitala na mnogo tema da njihovi kunići iako su kastrirani/sterilizirani još uvijek naskakuju jedni na druge. Ne znam zbog čega se to događa, očito neka seksualna enegrija ipak ostane unatoč operaciji.
Avatar
malisa.simba
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: čet stu 15, 2012 14:09 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Neuspjela kastracija ili nešto drugo ?

PostPostao/la s@ki » ned sij 20, 2013 11:48 am

cca godinu i pol :blink:
s@ki
Zečić
Zečić
 
Postovi: 97
Pridružen/a: sri kol 03, 2011 22:52 pm

Re: Neuspjela kastracija ili nešto drugo ?

PostPostao/la malisa.simba » ned sij 20, 2013 13:21 pm

oh onda to nije..to bi trebalo biti do 6-7 tjedana nakon kastracije. Kažem puno je njih reklo da im kunići imaju nagon unatoč tomu što su kastrirani. Po mom viđenju seksualni nagon je povezan s mozgom, pa "sakaćenjem" testisa se dobiva balans hormona, on bi trebao biti uredniji i mirniji, ali ne mora imati utjecaj na seksualnu želju. Koliko znam u nerazvijenim zemljama se kastracija činila, možda i još čini, kao metoda kontracepcije kod ljudi pa su oni i dalje imali spolne odnose.
Avatar
malisa.simba
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: čet stu 15, 2012 14:09 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Neuspjela kastracija ili nešto drugo ?

PostPostao/la altan » ned sij 20, 2013 15:49 pm

nije svako naskakivanje seksualno..kunici, a i druge zivotinje, naskakuju kako bi uspostavili dominaciju..ima vec tema o tim naskakivanjima pa potrazi malo po forumu..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Neuspjela kastracija ili nešto drugo ?

PostPostao/la ars » ned sij 20, 2013 18:55 pm

što god bilo uzrok u početku, problem je kad postane naučeno ponašanje. ja sam muku mučila s tim dvije godine i skoro sam zbog toga morala dati svog mužjaka na udomljavanje jer se situacija pogrošavala, uopće se nisu slagali zadnjih mjeseci, ona je stalno bježala, mučili su se oboje i mi ljudi skupa s njima. ipak, nakon milijun pokušaja svega i svačega, savjetnika za ponašanje životinja, odvajanja, nabavljanja dvije odvojene gajbe za spavanje i boravak stanje se polako počelo popravljati i sad guramo sasvim ok. preporučujem!!! dvije gajbe, to je na kraju najviše pomoglo, jer noću ju nema priliku zajašiti, a što manje ima prilika, navika se ublažava i s vremenom izgubi volju. i dalje ga nekad treba upozoriti da prestane, ali puno rjeđe i puno brže odustane. bitno je ne dozvoliti da to postane navika, a ako postane, treba ju što prije iskorijeniti. inače meni se ispostavilo da kliker trening s nagradama pomaže, jer mu treba preusmjeriti ponašanje kad ga uhvati taj "mode".
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Neuspjela kastracija ili nešto drugo ?

PostPostao/la altan » ned sij 20, 2013 19:32 pm

ars je napisao/la:što god bilo uzrok u početku, problem je kad postane naučeno ponašanje. ja sam muku mučila s tim dvije godine i skoro sam zbog toga morala dati svog mužjaka na udomljavanje jer se situacija pogrošavala, uopće se nisu slagali zadnjih mjeseci, ona je stalno bježala, mučili su se oboje i mi ljudi skupa s njima. ipak, nakon milijun pokušaja svega i svačega, savjetnika za ponašanje životinja, odvajanja, nabavljanja dvije odvojene gajbe za spavanje i boravak stanje se polako počelo popravljati i sad guramo sasvim ok. preporučujem!!! dvije gajbe, to je na kraju najviše pomoglo, jer noću ju nema priliku zajašiti, a što manje ima prilika, navika se ublažava i s vremenom izgubi volju. i dalje ga nekad treba upozoriti da prestane, ali puno rjeđe i puno brže odustane. bitno je ne dozvoliti da to postane navika, a ako postane, treba ju što prije iskorijeniti. inače meni se ispostavilo da kliker trening s nagradama pomaže, jer mu treba preusmjeriti ponašanje kad ga uhvati taj "mode".

:iagreee:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)



Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan