Kastriranje patuljastog zeca

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la warped » pon sij 24, 2011 17:53 pm

SaraRitter je napisao/la: znaci skoci u vazduh i spricne sve u krug!


:zeko7:

možda se sad frnji jer ste mu uklonili jajčeka. :belj:
Avatar
warped
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 867
Pridružen/a: uto lip 22, 2010 13:48 pm
Lokacija: Sisak

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la SaraRitter » uto sij 25, 2011 11:20 am

.
Zadnja izmjena: SaraRitter; uto sij 25, 2011 11:22 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
love animals
Avatar
SaraRitter
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: pon sij 17, 2011 11:16 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la SaraRitter » uto sij 25, 2011 11:21 am

ma ne on nije uopste ni kastriran nego on obelezava teritoriju mokracom i kuglicama! e sad ja sam cula da to obelezavanje- urine spraying prestaje kada se kastriraju..ž
samo mi treba neko odavde ko je imao iskustva sa kastracijom i sa tim obelezavanjem mokracom da mi kaze da li to prestaje?
npr dHarma je napisala da postaje opet onaj stari da li se to tice i obelezavanja ili cega vec? molim vas da mi neko odgovori na to pitanje!

dHarma je napisao/la:Kastracija je daleko laksi zahvat od sterilizacije..
ja sam mog kastrirala kad je imao oko god dana (mozda malo vise) i sve je proteklo u najboljem redu, nakon 2, 3 sata nakon operacije se oporavio i bio onaj stari..
Sad milsim da ti je veci problem naci strucnog veterinara koji zna sta radi.. Odakle si?

Njega nikako vise nemoj da pustas sa zecicom jer njima treba doslovno 1 sekunda, i onda imas problem sa bebama..
love animals
Avatar
SaraRitter
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: pon sij 17, 2011 11:16 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la sanjita » uto sij 25, 2011 11:23 am

Prestane sa vremenom da,mada su neki imali i primjera da su im zecevi i dalje to radili odmah nakon kastracijee jer tijelu treba vremena da se ocisti od hormona ....svakako prestaje ili se smanji bitno ali ako ne prestane odmah jednostavno ces morati biti strpljiva.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la Zeko_Jurica » uto sij 25, 2011 12:36 pm

To neće prestati istog trena nakon kastracije, ali će prestati :)

Još za informaciju: kunić još 6 tjedana nakon kastracije može oploditi ženku. Tek nakon toga možeš biti 100% sigurna da ne može više napraviti bebice. Znači ako imaš par, još 6 tjedana iza kastracije ih držiš razdvojene.
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la SaraRitter » uto sij 25, 2011 14:28 pm

huh dobro je!!! hvala svima na odg! :zeko3:
love animals
Avatar
SaraRitter
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: pon sij 17, 2011 11:16 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la GagaSajko » sri pro 18, 2013 23:19 pm

Pozdrav!
Nova sam ovde i vidim da ste već pisali o kastraciji....
E sad mene interesuju utisci o veterinaru Bojanu iz NS veta? Imam muzjaka, lavlja griva, i kastrirala bih ga. Koliko kosta, koliko traje sam proces "operacije", kako kunic na to reaguje...sve. Pa da li neko može da mi odgovori na ta pitanja.
Hvala! :)
GagaSajko
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: sri pro 18, 2013 23:14 pm

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la Winnie P. » sri tra 02, 2014 18:31 pm

Winie imamo deset mjeseci. Kad smo je kupili u pet shop-u, rečeno nam je da je bila stara oko 4 mjeseca, dakle, prošla je godinu. Zadnjih mjesec dana naskakuje na sve : ukućane, jastuke, plišane životinje... Nemirna je, ne želi se maziti više. Mokraća joj ima intenzivniji miris, ali nuždu obavlja u kavezu ( koji služi samo za to, nije navikla biti zatvorena). Prije tri mjeseca je imala isto takvu fazu, ali prošlo ju je za tjedan dana. Sada to već traje... Jasno nam je da su hormoni podivljali, ali što možemo poduzeti? Je li prestara za sterilizaciju? Zna li netko pouzdanog veterinara za kuniće na području Zadra? Hvala!
Winnie P.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: uto tra 01, 2014 20:22 pm

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la Foxy » čet tra 03, 2014 7:17 am

Nije prestara za sterilizaciju. Preporučuje se svakako, samo pričekajte da oprođe najveći val ludila. Peru je hormoni i ne može si pomoći. Sterilizacijom ćete dobiti smirenijeg kunića. Jasno ponašanje i navike se neće promijeniti, samo neće više biti ovih ludih faza, što je svakako bolje za njezino zdravlje. Zeko ne ide natašte na zahvat. Noć prije joj ostavite vodu i sijeno. Nakon zahvata joj ponudite lišće maslačka, mrkve i slično mekanije lišće, jer će to prvo htjeti jesti. Pitajte da li treba doći skidati šavove i da li je dobila sve protiv bolova.

Evo link na preporučene veterinare...
viewtopic.php?f=5&t=84
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la Winnie P. » čet tra 03, 2014 10:58 am

Hvala. Među preporučenima nema nikog iz Zadra, pa ćemo vjerojatno do Splita. Prijateljica mi je preporučila vet. amb. Dr. Vando Raunig, tamo je vodila svoje mačke na sterilizaciju, a vidim da je I među preporučenima za kuniće. Pričekat ćemo da prođu praznici I nadam se najveće ludilo. Bit će zanimljivo s njom, idemo na put za Uskrs! Do sada je već putovala više puta, I nije bilo problema. Ali mislim da joj je bolje ići s nama nego da je ostavljam negdje kod njoj nepoznatih. :nowink:
Winnie P.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: uto tra 01, 2014 20:22 pm

Re: Kastriranje patuljastog zeca

PostPostao/la altan » čet tra 03, 2014 11:09 am

Isto mislim da je bolje da putuje s vama jer ako se tjera mogla bi pocet slagat gnjezdo i cupat se sto zna voditi u zacep pa je bolje da je s njom netko koga poznaje i tko joj onda moze pomoci
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan