pravilnik o držanju kunića u stanu

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

pravilnik o držanju kunića u stanu

PostPostao/la ivana89 » uto lis 15, 2013 15:21 pm

Uglavnom trebam pomoć...imam preslatkog crnog patuljastog kunića već 3 tjedna ima svoju gajbu metar sa metar...uglavnom svaki dan kompletno mu je čistim. pošto živim u stanu postoji jedna susjeda koja je mrziteljica životinja i uglavnom več joj 4 dana smrdi nešto u štubištu i to je naravno moj zeko peko i sad ona prijeti da će me prijaviti veterinaru, komunalcima i ostalim nadležnim ustanovama... priznajem kunića držim oko 4 sata svaki dan slobodnog da šeće po stanu al to ćistim.... pa me zanima ima li itko pravo oduzeti mi tako slatku životinjicu????
ivana89
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: uto lis 15, 2013 15:15 pm

Re: pravilnik o držanju kunića u stanu

PostPostao/la markiza » uto lis 15, 2013 21:32 pm

Zeko ne moze toliko da smrdi da bi se to osetilo van tvog stana jedino da mu nikako ne cistis jedno lupam mesec dana pa onda bi se verovatno mokraca usmrdela ali ako mu redovno cistis to sto tvoja komsinica zamislja ne moze da ostvari :nowink:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: pravilnik o držanju kunića u stanu

PostPostao/la altan » sri lis 16, 2013 10:02 am

Ma reci joj nek te slobodno prijavi :) nece ti nitko uzeti zeku zato jer je susjeda luda :wink:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: pravilnik o držanju kunića u stanu

PostPostao/la zeko Simba » pet stu 08, 2013 13:43 pm

Za kunića je normalno da se slobodno šeće po stanu, što više to bolje. Naravno da treba održavati higijenu, što i ti radiš. Tako da sigurno ne smrdi stubište radi toga. Što se tiče prijavljivanja, neka te slobodno prijavi, ali temelja za prijavu nema. Kunić ne radi buku, a sigurna sam da niti ne smrdi ako ga svakodnevno čistiš. Što koristiš kao podlogu?
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: pravilnik o držanju kunića u stanu

PostPostao/la ZEKO RIO » pon ruj 08, 2014 7:57 am

ivana89 je napisao/la:Uglavnom trebam pomoć...imam preslatkog crnog patuljastog kunića već 3 tjedna ima svoju gajbu metar sa metar...uglavnom svaki dan kompletno mu je čistim. pošto živim u stanu postoji jedna susjeda koja je mrziteljica životinja i uglavnom več joj 4 dana smrdi nešto u štubištu i to je naravno moj zeko peko i sad ona prijeti da će me prijaviti veterinaru, komunalcima i ostalim nadležnim ustanovama... priznajem kunića držim oko 4 sata svaki dan slobodnog da šeće po stanu al to ćistim.... pa me zanima ima li itko pravo oduzeti mi tako slatku životinjicu????

nemoze ti nitko uzet ziotinju to se treba dokazat da je u stanu nesto sto narusava zdravlje i zivot tvojih susjeda...ne brini se,nemoj da te zbune dokone babe iz ulaza kojima smeta sve sto dise,to ti je dokonost... ja znam da stvarno ne mogu!!! vjeruj mi!!!
ZEKO RIO
Kunić
Kunić
 
Postovi: 9
Pridružen/a: ned ruj 07, 2014 4:05 am

Re: pravilnik o držanju kunića u stanu

PostPostao/la ZEKO RIO » pon ruj 08, 2014 8:09 am

zeko Simba je napisao/la:Za kunića je normalno da se slobodno šeće po stanu, što više to bolje. Naravno da treba održavati higijenu, što i ti radiš. Tako da sigurno ne smrdi stubište radi toga. Što se tiče prijavljivanja, neka te slobodno prijavi, ali temelja za prijavu nema. Kunić ne radi buku, a sigurna sam da niti ne smrdi ako ga svakodnevno čistiš. Što koristiš kao podlogu?


to su dokone prijetnje,zlih ljudi...u mom ulazu jedni imaju u 40 kvadrata 20 e dvadeset macaka pol zgrade se buni i niko im nemoze nista,ne ugrozavaju zdravlje ni zivot i ovi penzici su ludi,al nemogu im nista,a ti imas jednu zdravu zivotinjicu...aj razmisli tko na temelju cega bi ti oduzeo zivotinju? sta se das plasit babi ...imam ih ja tu takvi koliko hoces..dokoni ljudi koji ne vole sami sebe a kamoli zivotinju,i meni su svojevremeno radili pritisak jer sam imala dobermana,al dala sam im doznanja da znam da mi nemogu nista i eto sad imaju stvarni problem jer tih 20 macaka stvarno smrde,ja ne osjetim jer sam na drugoj strani i smijem se ....dokoni kreten
ZEKO RIO
Kunić
Kunić
 
Postovi: 9
Pridružen/a: ned ruj 07, 2014 4:05 am



Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan