Problemi sa okom

Ovdje možete iznositi svoje komentare, kritike, pohvale i prijedloge te pročitati svježe obavijesti ;D

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lady Stardust, zeko_peko, zekili, Zeko_Jurica, Lela, vini

Problemi sa okom

PostPostao/la flash » pon stu 23, 2015 9:58 am

Pozdrav svima,
ne znam da li je bila ova tema, ako jest molim vas link samo objavite. Mom kunicu se iznenada desno oko zatvorilo, i ne moze nikako da ga otvori. Zvao sam veterinara i receno mi je da mu stavljam obloge od kamilice. Ako je neko imao iskustva sa ovim problem, kako je rijesio?
flash
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: ned ruj 13, 2015 21:08 pm

Re: Problemi sa okom

PostPostao/la Bubica » pon stu 23, 2015 17:05 pm

Puno puta je vec receno, ali evo opet - NE KAMILICA U OCI!!!
Za ispiranje ociju fizioloska otopina, a za obloge caj od vidca (u biljnim ljekarnama i ducanima zdrave hrane).
Ako se za par dana ne smiri, odi vetu da ga pregleda i da antibiotik (mast ili kapi).
Ali nekom pouzdanijem vetu (imas preporuke u Zdravstvenim raspravama), a ne ovom koji ti je rekao za kamilicu!

I inace ovakve teme stavi u Zdravstvene rasprave, tu ce ih malo tko vidjeti... :wink:
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Problemi sa okom

PostPostao/la flash » pon stu 23, 2015 21:04 pm

Znaci nista kamilica, hvala ti puno vjerovatno cu ga odvesti veterinaru, novi sam pa nisam jos upucen u forum, hvala ti puno <3
flash
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: ned ruj 13, 2015 21:08 pm

Re: Problemi sa okom

PostPostao/la Bubica » uto stu 24, 2015 15:28 pm

Nemoj ga odmah vositi vetu, probaj prvo s vidcem. Vidac puno toga moze rijesiti, ako nije neka jaka bakterijska upala. Svaki odlazak vetu je kunicu poprilican stres, pa je bolje prvo probati par dana s vidcem. Ako ne krene na bolje, onda vetu po antibiotik. I opet ponavljam - DRUGOM vetu! :wink:
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Problemi sa okom

PostPostao/la MissCica » pet pro 04, 2015 13:38 pm

Ljudi pomagajte!!! Zekani mi je operisan apces u ponedeljak, vet.kaze da je morao i zubice da ispravlja jer su bili krivi..Stara je 4.godine inace, od ponedeljka samo sedi u cosku sobe, vrlo malo se krece, jede granule, seno minimalno gricka(najvise 7-8 travcica na dan), iz oka joj curi nesto belo sto mirise na kiselo, a kuglice su nepravilnog oblika, sitne i ulepljenje necim belicastim...Vet.joj nije dao antibiotk ovako, vec samo lokalno tu gde je bio apces a kaze ne bi joj sad davao antibiotik da joj ne napravimo jos veci prob.sa crevima...ona jutros(4.dan posle operacije)nije imala snage da iskoci iz kaveza a vet.nema objasnjenja za to...ne znam sta da radim...da li da insistiram da joj da antibiotik? kako da je nateram da rucka vise sena? Da li je normalno da se tako slabo krece 4.dan posle operacije?
MissCica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pet pro 04, 2015 13:12 pm

Re: Problemi sa okom

PostPostao/la malotince » čet sij 14, 2016 15:06 pm

prije svega razmisli o tome da potražiš mišljenje nekog drugog veterinara. A i mogla bi inzistirati na antibiotiku ali onda obavezno tražiti da mu da i reglan za probavu
Avatar
malotince
Kunić
Kunić
 
Postovi: 22
Pridružen/a: čet ožu 05, 2015 22:36 pm



Natrag na Obavijesti, pomoć, prijedlozi, kritike, pohvale...




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan