Moje cure na sterilizaciji

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la Lady Stardust » uto lip 15, 2010 14:03 pm

Danas su moje cure isle na sterilizaciju.

To je planirano vec duze vrijeme ali sam stalno nekako odgađala iz straha da se nesto ne dogodi.

Moja Cooky je prije mjesec i pol imala jednu neurolosku epizodu sa simptomima mozdanog i jedva je izvukla zivu glavu. Srecom Dr. Kozjan je reagirao na vrijeme i opet joj je pravim i pravovremenim lijecenjem spasio zivot, ali trebalo je otkriti uzrok napada. Iako ni on nije mogao sa sigurnoscu reci koji je pravi uzrok, njegova je pretpostavka da je doslo do nekog vida hormonalnog tilta koji je uzrokovao udar. Kako bi uklonili sve potencijalne prijetnje i uzroke a to su mogli biti ili paraziti ili hormonalni udar ili nesto nepoznato cijela je ekipa, svih cetri (ubili smo 5 tuba) bila na terapiji Panacurom 28 dana. Nakon toga je trebalo ukloniti potencijalne hormonalne probleme i konacno sam se odlucila na sterilizaciju da uklonim i tu prijetnju.

I tako su cure danas ujutro otisle u Don. Meni je zlo vec dva tjedna. A danas sam luda!

Coco je operirana prva i ok 11 su mi javili da se probudila, da je malo zazveglana ali da je sve proslo super. S njom sam se malo bojala, jer je moje kitovo mladunce malo debeljuskasto pa nikad ne znas :) Srecom to je sve dobro proslo :)

Cooky je operirana nakon toga i sva je sreca da je!
Nađan joj je tumor maternice :cry: ali na vrijeme, nikakvi simpromi se jos na van nisu vidjeli iako se sad otvara pitanje da nje on bio okidac za njen napad prije mjesec i pol. Kada dođem po njih saznati cu sve detalje! Srecom da sam se odlucila na sterilizaciju i da je on na vrijeme nađen i uklonjem.

Ako ce biti moguce poslati cu tkivo na analizu.

Ovo je mozda nekima fuj ali stavili su mi sa strane to sto su curama izvadili da vidim razliku i promjene. Ako ce biti moguce budem slikala da svi vide razliku između zdravih i bolesnih organa.

Ne mogu docekati da odem po cure i da ih odvedem doma. Sve im je pripremljeno i ceka i nadam se da ce se moje ljubavi brzo oporaviti :zeko3:
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la jolanda » uto lip 15, 2010 14:14 pm

uh...dobro je da je sve proshlo kako valja :)

a eto, i neka ovo bude josh jedan primer ZA sterilizaciju.

puno ljubi i mazi male beshtijice
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la Klio » uto lip 15, 2010 14:27 pm

Uh mila, tako puno stvari prolazis sama... Uz njih dve smo i sreca eto, da se na vreme sve otkrilo.
I ja sam slikala Bjankine jajnike pune cisti,ali nisam imala foto samo mobilni, neznam kakve ce ispasti slike na kompu ali mozemo i to staviti. Inace sam pratila celu operaciju i sve mi je Vlada objasnjavao sta i kako.
Ona je imala ono ludilo zbog tih cisti, narocito jedne koja je bila znatno veca.

Eto, ako je taj tumor uzrok neuroloskoj epizodi, onda je to sreca jer ste nasli uzrok, bit ces manje uplasena da ce se ponoviti.
Javi obavezno veceras sta se desava i da li su zekice sretno stigle doma. Ceka te sada sa njima jedan period oporavka, pa znaj da smo bar kao podrska uz tebe.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la Mala Mica » uto lip 15, 2010 14:41 pm

Drago mi je da su cure dobro podnele operaciju.
Tumor je, gotovo sigurno, bio razlog neurološke epizode kod Cooky jer su oni često uzrok moždanih i srčanih udara kao i embolije pluća! Sreća da je na vreme odstranjen!
Možda sam malo dosadna upoređujući bolesti i njihove simptome sa ljudskim, ali fiziologija je ista, iste su i bolesti.
Zadnja izmjena: Mala Mica; uto lip 15, 2010 14:48 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Mala Mica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: sri svi 05, 2010 9:42 am

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la Lady Stardust » uto lip 15, 2010 14:47 pm

Poznat nam je jos jedan slucaj kunice sa simptomima kao Cooky kojoj je ubrzo zatim otkriven tumor maternice tak da tu sigurno ima necega

Mala Mica, slazem se, oni jadni dobiju sve sto i ljudi.

Sreca da je nađen na vrijeme, jedva cekam da cujem sve detalje!
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la ivana jožić » uto lip 15, 2010 14:54 pm

o bože jadna Cooky želim joj svu sreću u oporavku također i Coco od srca želim što brži oporavak. a mami Lady šaljem :zeko3: da se drži nije sama ima ovaj forum koji je uz nju. i obavezno nas obavještavaj o svemu
ivana jožić
Zečić
Zečić
 
Postovi: 229
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 19:33 pm
Lokacija: Tordinci, Vinkovci

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la Kiara » uto lip 15, 2010 14:57 pm

Uf,dargo nam je da je sve prošlo u redu..Javi kako su cure...Šaljemo veliku pusu Cooky i Coco :zeko3: :zeko3:
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la piknjica » uto lip 15, 2010 15:25 pm

Bravo za HRABRE cure i JOŠ HRABRIJU mamu...Šaljemo puuuuno pusa
slika ...Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju...slika
12.11.2009.-2.11.2016.
Avatar
piknjica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 749
Pridružen/a: čet stu 12, 2009 22:47 pm
Lokacija: Međimurje malo, zemljo milena...

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la t-i-n-a » uto lip 15, 2010 15:27 pm

Definitivno dobar primjer zašto je dobro curice sterilizirati.. Curkama želimo brzi oporavak i da što prije počnu papati, kakati i budu one stare.. :zeko3:
29
Avatar
t-i-n-a
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1234
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:29 am
Lokacija: Rijeka

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la zeko Simba » uto lip 15, 2010 15:59 pm

Ne mogu ti reći koliko mi je drago što ste otišle i obavile to :) Znam da će sada biti sve ok, samo da se oporave od zahvata :) puse curama :srce: čekamo novosti :)
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la Lady Stardust » uto lip 15, 2010 17:43 pm

Evo moje ljubice sue doma, dremaju u ogradici, malo su gricnule zelenog i mislim da im pase da se sad na miru.

Coco:

njena operacija je sama po sebi bila duza i teza zbog njene tezine. Gospodicna ima dosta sala koje je stvaralo probleme tako da je imala i beauty tretman- liposukciju :nowink:
Bez obzira na tezu operaciju brzo s probudila, jela, pila i zivahna je i vesela. Sada drema u ogradici. Vele da se za nju ne brinu jer je snazna i zilava.

Cooky je imala laksu, rutinsku i kracu operaciju ali je puno osjetljivija i njeznija i puno teze s probudila tako da smo tu malo zabrinuti zbog njene proslosti. Nadam se da ce se i ona potpuno oporaviti pogotovo sada kad joj je taj grozan tumor izvađen. Tumor je poslan na analizu i cekam rezultate, tada cu znati vise o njemu. Inace ostali organi i trbusna supljina su nedirnuti i nadamo s najboljem. I ona drema u ogradici. Malo je nesto gricnula ali manje od Coco. Slikala sam ''ostatke'' pa stavim kasnije kad napisem opis.

Moram reci da smo u Donu imali vrhunski tretman, one su se oporavljale u zasebnoj prostoriji u tisini i miru, sve su mi objasnili i pokazali i zadovoljna sam s odlukom sto smo isli tamo :)

Sad da mi cure postanu one prave i super!
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la vini » uto lip 15, 2010 21:33 pm

Kako dobro da je sve napravljeno na vrijeme i da su cure to dobro podnjele. Glavno da su doma i da se oporavljaju, biti će one brzo opet u akciji. Baš sam sretna da je sve išlo kako treba
:zeko3: curkama
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la pudding » uto lip 15, 2010 23:20 pm

super da ste pošli za cooky jer je na vrijeme..
kao sto je vec netko reko,ali evo i ja ponavljam,bravo za hrabre cure i jos hrabriju mamu!
nadam se da sve ide kako treba
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la Charlie » uto lip 15, 2010 23:24 pm

o Bože, tek sad vidim :sad:

eto još jedna pouka svima ostalima da treba to što prije učiniti!

budu cure super, :zeko3: :zeko3:

držite se!!!


i slikni kad stigneš...jesu poslali na analizu?
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Moje cure na sterilizaciji

PostPostao/la renata » sri lip 16, 2010 7:01 am

Pratim temu od jučer, i jedino kaj mogu reći: Lady svaka čast na odluci, hrabrosti, a curkama - brz oporavak!
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan