Rodila kunica - preeeesretni smo!

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Rodila kunica - preeeesretni smo!

PostPostao/la Gagonja » sri ruj 02, 2009 18:36 pm

Nasa mala kunica je danas rodila, nisam iskreno mislio da ce roditi jer je do sada imala 3 lazne trudnoce. Ovako je sve pocelo: jutros kad sam se probudio ona je kao ralica kupila sjeno koje je bilo u kavezu. Mislio sam naravno opet neka lazna trudnoca iako je bila deblja nego prije. Kad danas popodne oko 5, htio joj ubaciti malo sjena i promijeniti vodu kad vidim unutra bebe, puno dlaka, vjerujte mi nije mi bilo odavno sretnijeg dana.

Rodila je u kucici (ona najveca kuca iz pet centra). Siguran sam da imaju dvije bebe, je li moguce da su samo dvije ili ih ima vise. Tj koliko ih moze biti najmanje a koliko najvise? I dali se moze dogoditi da se ona jos okoti poslije?

Kako se sada opcenito ponasati. Je li ju smijem pustati van kaveza? Bebe i gnijezdo ne smijem dirati u to sam upucen. Kakva mora njima i njoj prehrana biti? Moze malo informacija. Hvala.

EDIT: vrsta kunice je lavljoglava patuljasta, takoder se parila sa lavljoglavim patuljastim, on je malo sitniji i manji od nje, ona je smeda, on sivi, kakvi ce mali biti?
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la renata » sri ruj 02, 2009 19:01 pm

Siguran si da imaJU dvije bebe...znači li to da je mužjak još sa ženkicom u kavezu?
Ako da, makni ga kako ne bi odmah oplodio ženku (obično je oplodi već treći dan po porodu) jer se to ne smije dogoditi iz dva razloga: 1) ženka bi bila preiscrpljena, a 2) ove bebe mora imati uza se idućih 8 tjedana, a bude li okotila već za mjesc dana - tko bude dojio ove sada bebe?

Mislim da nije moguće da "kasnije" okoti još, no ovisi jesi li gnijezdo pogledao pola sata nakon prvog okoćenog ili pola dana nakon prvog okoćenog.

Hranu ne mijenjati, samo pojačaj "dozu" i pazi da ne ostane bez vode i sijena. Ne pretjeruj s voćem i povrćem, ali joj ga daj više no do sada.

Smiješ ju puštati van kaveza, odnosno neka joj bude otvoren pa neka prošeta kada/ako poželi.

Boja beba može biti svakakva, ovisi koje je boje nosioc mužjak.
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Gagonja » sri ruj 02, 2009 19:06 pm

siguran sam da imaju dvije bebe a za vise ne znam? je li to ok ili?

muzjak nije s njom, u razdvojenim su gajbama.

mužjak je sivi, sa bijelim nosom i bijelom flekom ispod vrata.
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la pudding » sri ruj 02, 2009 19:08 pm

a strpi se malo pa ćeš za kojih 10ak dana znat kad bebe iziđu iz kućice.
moguće je da su samo dvije jer nije rijetko da u prvom okotu bude manje beba...
ali sad postoji mogućnost da je neka beba zapela,što ugrožava život ženkice..
odvoji kojih sat vremena i pročitaj sve teme vezane za bebe...bolje znat unaprijed što više nego u zadnji čas ili kad je kasno
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la Lady Stardust » sri ruj 02, 2009 19:24 pm

Gagonja je napisao/la:siguran sam da imaju dvije bebe a za vise ne znam? je li to ok ili?

muzjak nije s njom, u razdvojenim su gajbama.

mužjak je sivi, sa bijelim nosom i bijelom flekom ispod vrata.



cestitam :)

sve je ok, mogu biti samo dvije bebe. ako nekaj zapne obicno je to prva beba tako da mislimda je tu sve ok. koliko je stara mama?

mozda bi bilo dobro da sad razmislis o kastraciji decka da ne bi bilo jos bebaca a da se mogu veselo druziti. taman njega kastriras i mozes ih spojiti za mjesec dana kad bebe budu vec dovoljno velike.

nemoj ju uznemiravari i samo joj daj puno papati.
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

PostPostao/la jolanda » sri ruj 02, 2009 19:35 pm

chestitam :)

trebao bi da proverish da li mozhda ima nekog ne daj bozhe uginulog pa ga treba odstraniti..
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

PostPostao/la zeko Simba » čet ruj 03, 2009 7:15 am

Čestitamo :)
Neka ona ima svoj mir, hrane na raspolaganju i bez doticaja sa mužjakom da ne ostane opet skotna. Njega bi trebalo kastrirati dok se ona brine oko beba, pa se kasnije mogu lijepo družiti i biti stalno zajedno :)
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la Gagonja » sub ruj 05, 2009 7:48 am

Da vam javim najnovije stanje, beba ima 5. Jedan je sivi kao otac. Dva su šarena i ostali jos "goli". Jutros kad sam se probudio jedan je bio skroz van gnijezda. Ja sam ga stavio u rukav da ga ne diram golim rukama i vratio nazad. Kako se moglo to dogoditi da bude van kučice odnosno kotilice. Je li se mogao prehladiti? I hoce li ga majka odbiti posto sam ga vratio rukavom?
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la renata » sub ruj 05, 2009 8:29 am

Ma neće ga odbaciti. Vjerojatno ga je povukla za sobom dok je bio prikopčan na cicu...događa se. Dobro je da si ga vratio.

Ovi "goli" moguće da budu bijeli.
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Gagonja » pet ruj 11, 2009 7:17 am

Evo da javim stanje nakon 9 dana od poroda. Nisam vidio bebe 5 dana jer majka zakopa ulaz u kućicu nakon što ih nahrani, pa sam uzeo dugi predmet kako bi malo provirio u gnijezdo da vidim jesu živi. Odmah kad sam otvorio prolaz malo, jedan je htio izaći van, dosta su narasli. (Nadam se da nisam pogriješio što sam dirao gnijezdo s predmetom?)
Kako će se sada razvijati situacija. Kada ce izaći iz kućice? (Sada imaju 9 dana). I nakon koliko od poroda ću moći očititi gajbu i uništiti gnijezdo?
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la zeko Simba » pet ruj 11, 2009 7:34 am

Nema veze što si malo provirio. Ostavi ih sada na miru, oni će uskoro izaći, ali nemoj im ni onda dirati gnijezdo, tek kada oni budu bili više svuda nego u gnijezdu im očisti gajbu
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la Gagonja » pet ruj 11, 2009 8:05 am

Ok hvala, kad izađu i još malo odrastu budem napravio par slika ako nekoga bude zanimalo, pozdrav....
Gagonja
Zečić
Zečić
 
Postovi: 57
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 1:35 am

PostPostao/la Anek » pet ruj 11, 2009 8:06 am

naravno!!! obavezno nam stavi slikice i beba i mame :)
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la sanjita » pet ruj 11, 2009 13:30 pm

Daaaaaa zanima nas,jako jako!! :) :wub: :wub: ...nemamo bas cesto bebice na forumu :)
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zeko Simba » pet ruj 11, 2009 13:42 pm

Slikice MORAŠ staviti :D :D :D mi smo ti ovisnici o slikama ;D pogotovo kada su bebice u pitanju :srce:
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan