LAZNA TRUDNOCA

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Ručak i njezin pubertet..

PostPostao/la bunnyema » čet sij 20, 2011 20:54 pm

Danas se draga Ruckica poslijepodne povukla u svoj kavez i spavala kao i obicno, kavez smo pocistili prije pa se ljepo legla u njega koliko je duga i siroka, nakon nekog vremena povukla se u tamni kutak pored kauca (agresivno je rezala ako bi joj se pokusali pribliziti) i bila tamo do maloprije , dok se ja nisam priblizila kavezu da vidim ako ima hrane i da joj stavim jos, kad sam pogledala u kavez imala sam sta vidjeti, i malo me zbunjuje, je li to ono sto ja mislim da je? (gnijezdo)? Sta nije sa 4ipo mjeseci malo premlada za to? Kada idem racunati od kad je dizala repic i bila zaljubljena do ovoga pronalaska je proslo tocno oko 20 dana (mislim tocno 20 dana).. Help.. Slika nije bog zna sta jer je slikano u mraku da ne uznemirujemo ruckicu sa svjetlom jos.. (jako je agresiva pere)

slika


:zeko10: :zeko10: :zeko10: :zeko10: :zeko10:
Sta da sad radim? da joj dam jos sijena? da joj dam dlakicu koju smo skupljali od linjanja? sta da radim? :zeko10: :zeko10: :zeko10:
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Ručak i njezin pubertet..

PostPostao/la fidelio » čet sij 20, 2011 21:10 pm

daj joj još sijena i nemoj ju uznemiravati. Ja sam zaradila dva dobra ugriza kad sam išla vidjeti šta ona radi.
Kad/ako počne čupati dlaku, daj joj maltice ili banane - da ne bi došlo do začepa.
R.I.P. Fidelio i Livio
http://www.youtube.com/watch?v=uegRK73m4sQ
_______________________
24
Avatar
fidelio
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 422
Pridružen/a: čet srp 24, 2008 23:54 pm
Lokacija: zagreb (voltino)- Krapina

Re: Ručak i njezin pubertet..

PostPostao/la bunnyema » čet sij 20, 2011 21:11 pm

fidelio je napisao/la:daj joj još sijena i nemoj ju uznemiravati. Ja sam zaradila dva dobra ugriza kad sam išla vidjeti šta ona radi.
Kad/ako počne čupati dlaku, daj joj maltice ili banane - da ne bi došlo do začepa.



hvala na savjetu.. necu dati banane, jos je mala, dat cu joj maltice, samo ne znam kako cu je nagovoriti kad bi se tukla samnom trenutno..
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Ručak i njezin pubertet..

PostPostao/la fidelio » čet sij 20, 2011 21:26 pm

a i ja bi trebala malo povezivati, gore piše da ima 4 mjeseca. Dakle, maltica.
Inače, čupanje dlake zna izgledati strašno... ali nemoj ju dirati..i onda znaju gristi. :D
na topicu lažne trudnoće ima link belle kako čupa dlaku.
Ne baš lijep prizor. :dragonn-ccc-e:
R.I.P. Fidelio i Livio
http://www.youtube.com/watch?v=uegRK73m4sQ
_______________________
24
Avatar
fidelio
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 422
Pridružen/a: čet srp 24, 2008 23:54 pm
Lokacija: zagreb (voltino)- Krapina

Re: Ručak i njezin pubertet..

PostPostao/la bunnyema » čet sij 20, 2011 21:38 pm

aj super.. sad cu pogledati.. hvala na pomoci.. :) svaki savijet mi dobro dode.. Ono citam sve postove i informiram se, no kada se desi se sva pogubim i ne znam di mi je glava di mi je rep.. pogotovo to sto nisam ocekivala tako rano..
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Ručak i njezin pubertet..

PostPostao/la fidelio » čet sij 20, 2011 21:56 pm

ma znam. Ja kad sam primjetila da ju peru hormoni i da je počela trčati po sobi sa sijenom u ustima, odmah sam išla na net vidjeti za lažnu trudnoću i pripremila sam se na čupanje dlake, ali kad sam to vidjela.. :blink:
Bolje je da si spremna na sve i da se ona što manje uzrujava.
Bude sve OK. :)
R.I.P. Fidelio i Livio
http://www.youtube.com/watch?v=uegRK73m4sQ
_______________________
24
Avatar
fidelio
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 422
Pridružen/a: čet srp 24, 2008 23:54 pm
Lokacija: zagreb (voltino)- Krapina

Re: Ručak i njezin pubertet..

PostPostao/la bunnyema » čet sij 20, 2011 21:58 pm

samo jedno pitanje, koliko to ludilo obicno traje?
slikaslika
22 roochack.com
Avatar
bunnyema
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1028
Pridružen/a: ned stu 07, 2010 22:28 pm
Lokacija: Pula, in da kupus

Re: Ručak i njezin pubertet..

PostPostao/la fidelio » čet sij 20, 2011 22:04 pm

mojoj je trajalo jedan dan.
Ujutro bi počela skupljati sijeno, oko podneva bi čupala dlaku.

Ali joj ništa nisam dirala ni sljedeći dan za svaki slučaj jer su neke onda počele ponovo.
R.I.P. Fidelio i Livio
http://www.youtube.com/watch?v=uegRK73m4sQ
_______________________
24
Avatar
fidelio
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 422
Pridružen/a: čet srp 24, 2008 23:54 pm
Lokacija: zagreb (voltino)- Krapina

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la iv4n » sub sij 29, 2011 9:15 am

moj (muški) kunić je star 10 mj i pokazuje želju za parenjem ponekad me grabi za ruku... ako bih netko htio imat mlade javite mise ali je nebi zadržao nijedno mladunče jer bi ukućani pošizil jedva su prihvatil ovog...
iv4n
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: uto pro 14, 2010 12:53 pm

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Malena maza » sub sij 29, 2011 9:41 am

Ne znam jesam li dobro shvatila... Vi zelite dati svog zeca da se pari s necijom zecicom pa da imaju mlade koje Vi ne zelite? Zasto? Zato sto Vam naskakiva na ruku pa mislite da ce to paranjem nestati? Ne shvacam.... (Ispravite me ako grijesim!) :mellow:
Pupa. <3
Avatar
Malena maza
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 338
Pridružen/a: sri pro 29, 2010 21:06 pm
Lokacija: Vuka, blizina Osijeka

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la sanjita » sub sij 29, 2011 12:09 pm

Greska.....taj nagon za parenjenm nece nestati ako ga spojis sa zenkom...i koja je poanta donosiiti nove zecice na svijet a u startu su nezeljeni? i dati ih bilo kome tko god hoce ne mareci u kakav dom idu? nemoj to radit....ponavljam,nagon za parenjem nece nestati jednim parenjem! Dajte malo razmislite prije nekih odluka...dovoljno je nezeljenih kunica ovako i onako.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Anby » sub sij 29, 2011 21:47 pm

Ajme Andja mi je počela veceras cupati si dlaku :sad: :sad: odmah sam otrcala po malticu, ali je nije mogla ni pojest jer su joj usta bila puna dlake! pokusala sam ih izvaditi iz usta ali se stavila u onu pozu: "samo probaj, tako cu te ugrist da nes znat di si!"... nakon nekoliko minuta sama je ispljunula saku dlake :lud: nevjerojatno... onda je popala maltice, ali nikad nije imala laznu trudnocu, je li ovo mozda pocetak??? nakon sto sam je pocela maziti prestala je cupati dlaku, neskuplja sijeno-nista, trenutno lezi pored Tobija i maze se... uskoro ce imati dvije godine, nikad se nije ovako ponasala....sta mi je ciniti iducih dana??? ja sam mislila da laznu trudnocu necu s njom doziviti...
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la fidelio » sub sij 29, 2011 22:07 pm

Daj joj banane da to pokupi moguću dlaku koja je ostala u probavnom traktu.
Trebalo bi eventualno proći četkom po njoj(ako će dati) da Toby ne pokupi njzinu dlaku dok se maze. Daj i njemu malo maltice i prati probavu.
Ako imaš pro-digest u vodu.
R.I.P. Fidelio i Livio
http://www.youtube.com/watch?v=uegRK73m4sQ
_______________________
24
Avatar
fidelio
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 422
Pridružen/a: čet srp 24, 2008 23:54 pm
Lokacija: zagreb (voltino)- Krapina

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Anby » sub sij 29, 2011 22:13 pm

Dobila je vec malticu... budem i njemu podvalila u mix od jabuke i banane jer taj neferma samu malticu... prodigest imam, ali je problem kako ce ga andja popiti, jer imaju dvije pojilice a obadvije guzice piju iz jedne pojilice, ona im druga stoji za ukras, ili nekad se sjete da i ona postoji (svaki peti dan piju iz druge pojilice)... sad je Toby pokusao naskociti andju a ona mu nije dala... vrtili su se u krug...
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la fidelio » sub sij 29, 2011 23:06 pm

pro-digest stavi u jednu pojilicu, neka oboje piju.

Vjerojatno mu danas i sutra neće dati da joj se previše probližava. I nadam se da neće njega naganjati i cupati mu dlaku.
R.I.P. Fidelio i Livio
http://www.youtube.com/watch?v=uegRK73m4sQ
_______________________
24
Avatar
fidelio
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 422
Pridružen/a: čet srp 24, 2008 23:54 pm
Lokacija: zagreb (voltino)- Krapina

PrethodnaSljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan