premiran zec

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

PostPostao/la Lela » pet lis 19, 2007 23:35 pm

ako nije stavrno hladan nemoj ga pregrijavati ukolikoje prevruće uz radijator. :)
ti najbolje znaš je li. i koliko treba da ga zagriješ :)

kad smo već kod radijatora stavi posudicu s vodom na njega, radi vlažnosti zraka (ukoliko već nisi) :)

nadam se da će zeko biti dobro. tj da mu nije ništa. šaljem mu bezbroj :luv: :srce: javi obavezno kako je :)
Avatar
Lela
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2651
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:34 pm
Lokacija: klub Harmiklo

PostPostao/la nani » sub lis 20, 2007 6:42 am

Dobro je!!
Cijelu noc sam dezurala uz njega i oko 4h se poceo kretat po kavezu,a u 6h je jeo sjeno.Sad je dobio malo suhe hrane i sve je pojeo.I pio je vode.
Valjda mu je onaj ugljen pomogao.I opet je fino topli i dlaka normalna.
U kavezu doduse nema kuglica ni pisaline,vjerojatno ni nema sta posto je tek sad poceo jest i pit,al cu mu svejedno kupit malticu u gradu,mada mi nije jasno od cega bi imao zacepljenje kad se ne linja,a i kad se linjao ko blesav nije ga nikad imao.Prije da su neke probavne smetnje od macje hrane koju je pojeo.
Jos jednom,hvala svima na pomoci:)
Avatar
nani
Zečić
Zečić
 
Postovi: 132
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 17:48 pm

PostPostao/la tarra » sub lis 20, 2007 7:03 am

Drago mi je da je dobro :)
Što se tiče mačje hrane,pretpostavljam da se radi o onoj suhoj,morao bi dosta pojesti a ne tek gricnuti par keksića.
Moji se zekani redovito zajure i preotmu psima hranu. Katkad i kost sa mesom :blink:
Doduše,Tara najčešće zareži i skoči,neda se,ali Ben se siromak pokupi sa strane i kad pitam gdje je zeko a on se pokunji,znam da tamo iza ugla tamane njegove suhe keksiće ;D
Zato često dežuram i čuvam psa od zečeva :rolleyes:

No nikad nijednom zecu ništa od toga nije bilo,a uvjerena sam da su znali pojesti dosta prije nego sam došla :P
Mačku za svaki slučaj odsad hrani na povišenom gdje zeko nemože skočiti. Ako zbog ničeg,onda da ti ne ostaje gladna ;D
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la zekica_poopy » sub lis 20, 2007 10:03 am

tako mi je drago da je dobro!

e da, ako vidis da mu je malo probava otisla procitaj topic o probioticima i prebioticima korisno je, ja bi svojima dala cim bi bio neki poremecaj vezan za prehranu :)

i ljubi zlato malo hrabro! drzi ga jos neko vrijeme na sijenu i vodi da budes sigurna i mozes staviti pro-digesta u vodu isto
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Charlie » sub lis 20, 2007 10:28 am

Drago mi je da je dobro..sad prati stanje

kod trovanja su pothlađeni
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Ledolina » sub lis 20, 2007 14:58 pm

Sad tek citam post kad je sve ok- drago mi je da si se snasla na vrijeme i nadam se da nea nikakavih poslijedica na zekaca.

Daj mu veeeeliku pusicu!
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la nani » sub lis 20, 2007 18:06 pm

Eto hvala svima na lijepim rijecima,dobio je vec bezbroj pusa.I prodigest.
Malo zlato je skroz ok,jeo je ko blesav da nadoknadi jucerasnji post,valjda.
Moram priznat da me dobro uplasio.Jos nikad nije bio bolestan ili ista slicno,a prvi kunic mi je uginuo doslovno preko noci pa me odmah uhvatila panika.
A sad mi je lakse da on nije jedni mesozder na forumu.Jednom smo ga uhvatili kako se popeo na stol i starom,dok je ovaj bio na wc-u,pojeo dio kobasice iz graha.A bilo je i slucajeva krade pasje hrane,mesa,kostiju,pizze,
kravljeg sira.. :blink: I sve stalno micemo,dizemo,skrivamo..ali valjda imamo previse zivotinja u kuci i on uvijek uspije nesto maznuti.
A do sad mu stvarno nikad nis nije bilo,bez obzira kakvo smece bio pojeo,pa ni sama ne znam sto je ovo jucer tocno bilo.
Uglavnom,danas je i kakao i piskio i grebao po parketu i lupao po gajbi i bio bezobrazan..tako da mu je definitivno dobro.
Avatar
nani
Zečić
Zečić
 
Postovi: 132
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 17:48 pm

PostPostao/la Lady Stardust » sub lis 20, 2007 18:13 pm

:D :D :D

Bitno da mu je dobro :-)
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: premiran zec

PostPostao/la x-tina » sub lis 20, 2007 19:46 pm

nani je napisao/la:Ok,sad sam vec poprilicno uplasena i naravno da mora bit vecer da ne mogu otici veterinaru ili ga bar nazvat.
Nani je predvecer postao potpuno cudan.Kad sam dosla doma uopce me nije pozdravio,nastavio je lezat u kavezu.Kad sam ga otvorila nije uopce reagirao na mazenje niti je htio van.Maknula sam ga jer sam cistila gajbu i ostao je lezat pod krevetom sve dok ga nisam izvukla van.I onda je odmah opet legao,sav se sklupcao i tako kunja.I nije htio veceru,sto je alarmantno jer ju otkad je kod mene(skoro 2g) nikad nije odbio i hrana mu je centar svijeta.
Nece nista jest,ni ono sto mu je inace najdraze.Gdje ga stavimo tamo ostane.
Nikad nije bio takav,uvijek navecer trckara i ovo mi ne sluti na dobro.
Jucer smo ga uhvatili kako jede macje brikete,ne znam koliko je pojeo prije nego smo ga maknuli,jel moze bit od toga?U zadnje je vrijeme jako prozdrljiv i jede sve sto vidi,pa cak i meso od psa i macaka,uzas,stalno sve micemo od njega.I jucer je dobio one Verminex kapi protiv buha,točno onoliko koliko pise i vec ih je prije dobivao,tako da sumnjam da je to.
Cijelog sam ga pregledala,nema nikakvih vanjskih simptoma ili ih bar ja ne vidim.
Help!



cuj,mozda nije nista ozbiljno..mozda je samo gripa..inace su zekani mirni i nenako tuzni kad imaju gripu...mozda je samo jedna gripica...al, ipak ti odi kod veterinara i pogledaj za svaki slucaj.. :wink:
Avatar
x-tina
Zečić
Zečić
 
Postovi: 77
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 19:26 pm

PostPostao/la zekica_poopy » ned lis 21, 2007 9:57 am

u medjuvremenu se rijesilo sve

nije gripa :wink:

nadam se da su simptomi sad potpuno nestali!
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Ledolina » ned lis 21, 2007 10:13 am

Prvi put cujem da zekani imaju gripu? :omg:

Kako cu prepoznati ako ima gripu i kako da ga lijecim? :hm:
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la zekica_poopy » ned lis 21, 2007 10:41 am

pa ne bi se ja vezala sad za naziv gripa. iskreno ne znam da li postoji virus gripe koji prelazi i na kunice, budem istrazila.
nisam jos cula za slucaj to mogu rec. je, kunici se mogu "prehladiti" isto kao i sva ostala ziva bica, ali da li koji je to od virusa, ili da li se radi o nekoj bakterijskoj infekciji to treba provjeriti

mislim da nije upitno kak ces prepoznat da ima "gripu", treba prepoznati svaki simptom i po mogucnosti procitati prvu pomoc prvo (ono kaj smo svi lijeni dok se ne desi sranje)

ja bi se od prehlade vise bojala pasterele i slicnih gadosti. u svakom slucaju svako curkanje nosa, jace i ucestalo kihanje, curenje ociju itd se treba lijeciti. gripa ili ne gripa nije bitno ;)
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Lela » ned lis 21, 2007 10:53 am

upiši u google rabbit flu, i dobit ćeš samo pasteurella multocida, jer je tako nekad nazivaju. u skladu sa onim ptičija gripa i slično. ali to nema veze s onom gripicom na koju je x-tina vjerovatno mislila.

i poslušajte savjet, i čitajte tu prvu pomoć. bar preletite onako da znate o čemu se radi.

:spava: :)
Avatar
Lela
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2651
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:34 pm
Lokacija: klub Harmiklo

PostPostao/la zekica_poopy » ned lis 21, 2007 11:05 am

evo upravo sam to i ja nasla lela :)

je rabbit lu je pasteurella multocida sto je u biti bakterija i da toga se treba bojat...a o tome ima u prvoj pomoci ;)
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la x-tina » ned lis 21, 2007 13:56 pm

pa je,cula sam da se zove gripa bas..onda su nekeko jadni, smrsave i sve im se kosti vide,ne zele jest, samo leze, i skrgucu zubima..
Avatar
x-tina
Zečić
Zečić
 
Postovi: 77
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 19:26 pm

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan