Head tilt :(

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Head tilt :(

PostPostao/la njušo » sub lip 15, 2013 14:31 pm

nikola je napisao/la:
njušo je napisao/la:Pozdrav!!

Evo mene ovaj put s lošim vijestima. Zekonja i dalje ima napadaje...

Bude neko vrijeme dobro, trči, skakuče, pere se i onda kada ga krene rotirati ne može stati.

Veterinar mu je promijenio terapiju i rekao je ako ovo ne pomogne u 5 dana da nema mogućnosti izlječenja :zekoo8:

Sada je prošlo već 3 dana, ne vidi se nikakav pomak :(



Ima li netko kakav savjet?


Vidim u ovoj temi de se zeki stalno mijenjaju neke 'terapije'...
Je li dobivao neprekidno 28-dnevnu terapija Panacura?
Je li dobivao cijelo to vrijeme, i nakon toga, terapiju B-vitamina?
Je li dobivao na početku 7- ili 10-dnevnu terapiju antibiotika?
Je li dobio 2 ili 3 doze kortikosteroida?
Je li sve bilo pravilno dozirano?
Tak nakon svega ovoga mogu se očekivati poboljšanja; ne postoje nikakve 5-dnevne 'čudotvorne terapije'.


Danas je 28. dan panacura.
4 dana je primao injekcionalno b vitamine, a ostale dane sam mu davala tabletice b-kompleksa.
4 dana je injekcionalno dobio antibiotike pa je 7 dana enroxil dobivao 2 kapi po dva puta dnevno pa mu je sada dao sulfalimi....ne mogu procitat :/
2 puta je primio kortikosteroide.

Neki pomak se vidi. Poceo je hodati i moze se prati, ali ako pevise nagne glavu kpja mu je dosta ukoso pretegne ga i padne na bok i tak krene rotriranje. Poceo je lezati ispruzeno sto nije mogao prije jer cim je gubio tlo pod nogama je bio koma. Ubiti, ta kosa glavica me najvise rastuzuje i cini mi se da mu ona otezava normalno funkioniranje.
njušo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto svi 21, 2013 11:43 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la nikola » sub lip 15, 2013 15:40 pm

Neka netko 'iskusniji' napiše detaljnije ili me ispravi...
Terapija Panacurom u biti zaustavlja napredovanje bolesti ali za oporavak je terapija B-vitaminom. Što bi konkretno bilo najbolje davati i kako? Pretpostavljam da B-vitamin treba davati dosta dugo, dok se stanje vidljivo ne popravi.
Avatar
nikola
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 260
Pridružen/a: uto svi 06, 2008 19:17 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Head tilt :(

PostPostao/la njušo » sub lip 15, 2013 20:26 pm

Zaboravila sam napomenuti da mu je oko jos dosta crveno. Manje nego prije,ali je. A ono na kojem je lezao je bilo bolje,sada vidim da mu se zamutilo, onako ko neka mrena. Nakon tog rotiranja se zna dogodit da mu titra oko.
njušo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto svi 21, 2013 11:43 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la Loli » ned lip 30, 2013 20:56 pm

Kako je maleni?
Loli
Kunić
Kunić
 
Postovi: 14
Pridružen/a: čet kol 26, 2010 8:02 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la njušo » pon srp 01, 2013 15:35 pm

Nešto bolje od zadnjeg javljanja...šeta nešto više, leži normalno, ali i dalje ima napadaje. Ne može u posudicu na wc pa smo mu u kavez stavili tepih pa na njemu obavlja nuždu. Moramo ga mi prebacivati iz kaveza van, jer ne može sam iskočiti, snalazimo se.... nadam se da se ne muči, jer nemam srca eutanazirati ga...

Razgovarala sam s Tomislavom iz Bube, rekao je da mu samo nastavim davati još 2 tjedna b kompleks i da je to to od terapije...nadam se da će bar ta rotiranja prestati, jer je tužno gledati... :(
njušo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto svi 21, 2013 11:43 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la markiza » pon srp 01, 2013 16:04 pm

Micko maleni :sad:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Head tilt :(

PostPostao/la altan » pon srp 01, 2013 20:43 pm

njušo je napisao/la: Ne može u posudicu na wc pa smo mu u kavez stavili tepih pa na njemu obavlja nuždu.

probaj staviti neki plitki podlozak i u njega stavit pelete ili pelenu za stenad..imas ih za kupiti u pet centru..ili stavi samo tu pelenu..
njušo je napisao/la: Moramo ga mi prebacivati iz kaveza van, jer ne može sam iskočiti, snalazimo se....

jel mu mozete stavit nekakvu rampicu pa da moze izaci?
njušo je napisao/la: nadam se da se ne muči, jer nemam srca eutanazirati ga...

ako ima volje za zivotom, ne bih ga dala eutanazirati..
Koliko su cesti ti napadaji? Jeste ga probali uzeti u narucje kada dobije napadaj? Znam da je to pomagalo frendicinoj epilepticnoj pudli
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Head tilt :(

PostPostao/la Loli » pon srp 01, 2013 21:06 pm

Imaj strpljenja i puno ga mazi i njeguj. Treba vremena da se oporavi, a posljedice, ovisi kako kome, na žalost ostanu.
Moj Lolić ne može skakati kao prije, ne vidi na lijevo oko, često mu suze oči i glavica mu je ostala u koso.
Što se tiče b vitamina, on i danas, dvije godine nakon bolesti, svaki treći dan dobiva b vitamin, onaj rozi - kupim u Bubi (u šprici pomiješam s vodom, stavim to u malo bananice, pa tako bez stresa pojede sve skupa).
Da li si probala onaj savjet s njihanjem u kašeti? Loliju je to zbilja pomoglo.
Loli
Kunić
Kunić
 
Postovi: 14
Pridružen/a: čet kol 26, 2010 8:02 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la njušo » sri srp 03, 2013 19:23 pm

altan je napisao/la:
njušo je napisao/la: Ne može u posudicu na wc pa smo mu u kavez stavili tepih pa na njemu obavlja nuždu.

probaj staviti neki plitki podlozak i u njega stavit pelete ili pelenu za stenad..imas ih za kupiti u pet centru..ili stavi samo tu pelenu..
njušo je napisao/la: Moramo ga mi prebacivati iz kaveza van, jer ne može sam iskočiti, snalazimo se....

jel mu mozete stavit nekakvu rampicu pa da moze izaci?
njušo je napisao/la: nadam se da se ne muči, jer nemam srca eutanazirati ga...

ako ima volje za zivotom, ne bih ga dala eutanazirati..
Koliko su cesti ti napadaji? Jeste ga probali uzeti u narucje kada dobije napadaj? Znam da je to pomagalo frendicinoj epilepticnoj pudli



Probali smo pelene, ali ih razbaca kad ga krene rotirat, tako da od njih nema koristi, a i bježi stalno s njih.

Rampica ima, ali on nije sposoban se na nju spustiti, jer je jako nestabilan.

Napadaji su jako česti, skoro svakih sat vremena...a danas je iznimno loše i ne može ni na nogama stajati.

Ne smijemo ga odvajati od poda, odmah ga rotira, tako da uzimanje u naručje nije dobra opcija.
njušo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto svi 21, 2013 11:43 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la njušo » sri srp 03, 2013 19:28 pm

Loli je napisao/la:Imaj strpljenja i puno ga mazi i njeguj. Treba vremena da se oporavi, a posljedice, ovisi kako kome, na žalost ostanu.
Moj Lolić ne može skakati kao prije, ne vidi na lijevo oko, često mu suze oči i glavica mu je ostala u koso.
Što se tiče b vitamina, on i danas, dvije godine nakon bolesti, svaki treći dan dobiva b vitamin, onaj rozi - kupim u Bubi (u šprici pomiješam s vodom, stavim to u malo bananice, pa tako bez stresa pojede sve skupa).
Da li si probala onaj savjet s njihanjem u kašeti? Loliju je to zbilja pomoglo.


I ja stavljam b vitamin u bananu, jedino ih tako uzme.

Nisam probala to u kašeti, probat ću...danas je jako loše, ne može ni stajati pa kad se malo popravi situacija ću pokušat.
njušo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto svi 21, 2013 11:43 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la Loli » sri srp 03, 2013 21:12 pm

Zaboravila sam napisati da to ne mora biti kaseta,nego i bilo sto drugo,manja gajbica ili sl.Bitno je da je zasticen,da ne padne.
Puno pozdrava,vjerujem da ce biti bolje.
Loli
Kunić
Kunić
 
Postovi: 14
Pridružen/a: čet kol 26, 2010 8:02 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la njušo » čet kol 22, 2013 21:30 pm

Pozdrav!

Ne znam jel i kod vas bila situacija da je zeko "zaboravio" piškit u svoj wc.
On je sad počeo lagano preskakati prečkice na stolicama, taman su visine njegovog kutnog wc-a tako da bi mogao u skočit u njega. E sad kako njega još uvijek zna bacit na bok, ne znam dal da ga forsiram i učim ponovo da obavlja nuždu u posudici namijenjenoj za to, bojim se da bi se mogao ozljedit,a opet nije zgodno kad se popiški po parketu (ostaju fleke ako slučajno odmah ne primjetimo). Pokušali smo mu stavit tepih, ali mu se više sviđa parket :D
Više ne želi obavljat nuždu u kavezu nego isključivo kad ga pustimo, trpi dok ga ne izvadimo iz gajbice.

Molim neki savjet :rolleyes:
njušo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto svi 21, 2013 11:43 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la altan » pet kol 23, 2013 8:24 am

stavi linoleum preko tog dijela gdje pisa..njega samo obrišeš, a parket ostaje citav :)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Head tilt :(

PostPostao/la Loli » pet kol 23, 2013 15:40 pm

Baš sam često mislila kako je zeko. Nadam se da je bolje, da se vratio u normalu i da nisu ostale veće posljedice.
:zeko3:
Loli
Kunić
Kunić
 
Postovi: 14
Pridružen/a: čet kol 26, 2010 8:02 am

Re: Head tilt :(

PostPostao/la njušo » pet kol 30, 2013 20:12 pm

Loli je napisao/la:Baš sam često mislila kako je zeko. Nadam se da je bolje, da se vratio u normalu i da nisu ostale veće posljedice.
:zeko3:



Ima posljedica, ali dobro je.

Zna ga još tu i tamo zarotirati, al ni približno kao prije i glavica je ostala koso.. Vesel je, trčka stalno, skakuće, mazi se.... vratio je stare navike. :zeko3:
njušo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 26
Pridružen/a: uto svi 21, 2013 11:43 am

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan