Perutanje kože

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Perutanje kože

PostPostao/la Panda » pon pro 02, 2013 15:38 pm

Pozdrav....Zeku mi se na mjestima jako peruta koža, kupila sam mu neke multivitamine za kožu, ali on to naravno ne želi pit. Inače prehrana mu se sastoji uglavnom od kupovne hrane za kuniće, voće i povrće slabo jede, jako malo toga voli, pa ne znam može li to perutanje imati veze sa nedostatkom nekih vitamina. Veterinar mi je nudio šampon za psorijazu, ali nema šanse da ga mogu time kupati jer nije baš primjer najpitomijeg kunića. Svaki savjet je dobrodošao :wink:
Panda
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pon pro 02, 2013 15:30 pm

Re: Perutanje kože

PostPostao/la zeko Simba » pon pro 02, 2013 21:04 pm

Najbitnija stvar u prehrani kunića je sijeno. Koju kupovnu hranu jede? Nikakvi šamponi za psorijazu. Kupi mu kod veterinara ampulu Strongholda, onu najmanju, za mace, ima ti roza čep, znači najmanja doza
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Perutanje kože

PostPostao/la Panda » uto pro 03, 2013 13:38 pm

Ali on sijeno jako malo jede, može stati cijeli dan ispred njega a pojest će samo 10 vlati, iako sam otkrila neko od maslačka u dm-u i to jede, ali mislim da toga ne smije puno. Davam mu od versele laga cuni crispi i crock crispi. Za što je točno ta ampula? Stavljala sam mu ljetos ampulu protiv buha jer izlazi u vrt i vidila sam da se češe, može li to biti reakcija na nju?
Panda
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pon pro 02, 2013 15:30 pm

Re: Perutanje kože

PostPostao/la zeko Simba » uto pro 03, 2013 18:25 pm

Koju ampulu si mu stavila? Znaš da kunići ne smiju bilo koju ampulu protiv buha? Strohghold je isto ampula protiv buha, ali i još nekih nametnika i kunići je dobro podnose.
Sijeno mora jesti, sa maslačkom može jesti sijeno koliko hoće, djetelina je ta koju ne treba previše davati. Smanji mu suhu hranu i sijeno mu stavljaj malo po malo, ne hrpu jer vole "svježe" sijeno, a ono koje je odstajalo ne žele.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Perutanje kože

PostPostao/la Panda » sri pro 04, 2013 16:02 pm

Imala sam kunića već prije ovoga, tako da znam za te ampule, ne brini :wink: a i veterinar mu je stavio, nisam ja na svoju ruku pošla kupit. Znači preporučate mi ponovno staviti tu ampulu protiv buha, ili je to neka druga? Jer mu se to prilično počelo širit, i na mjestima izgleda kao da mu je netko isčupao cijeli pramen krzna sa slojem kože.
Panda
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pon pro 02, 2013 15:30 pm

Re: Perutanje kože

PostPostao/la renata » sri pro 04, 2013 19:10 pm

zeko Simba je napisao/la:Najbitnija stvar u prehrani kunića je sijeno. Koju kupovnu hranu jede? Nikakvi šamponi za psorijazu. Kupi mu kod veterinara ampulu Strongholda, onu najmanju, za mace, ima ti roza čep, znači najmanja doza


piše koju ampulu trebaš staviti!

ali nigdje ne piše koju ampulu mu je stavio veterinar ljetos?
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan