Drugi dan neće jede i malo pije

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la captkirk » pon lis 13, 2014 8:56 am

Do subote popodne sve je bilo ok. Zeko se nakon toga previše umirio i počeo slabije jesti peletiranu hranu. Kako sijeno uopće ne jede, dao sam mu jabuke koju je pojeo i to je sve što trenutno jede. Pelete više ne želi uopće. Kad ga pustimo vani, želi natrag u kavez. Sumnjali smo na začep jer je u fazi linjanja, međutim još uvijek kugličari, mada slabije nego prije (valjda jer je puno manje jeo). Osim toga i jako malo pije. Njuškicom radi kao da su zubi u pitanju i zna povremeno škrgutati. Inače, korekcija zubiju mu je napravljena u 6. mjesecu ove godine, pa mi je sve to čudno. Nije li malo kratko vrijeme za problem s zubima? Danas ga vodimo kod veta. S obzirom da ne jede, strah me je zastoja probave. Ima li ko kakvu ideju? Star je malo manje od 6 godina.
Flipi
Avatar
captkirk
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: sri tra 24, 2013 18:09 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la captkirk » uto lis 14, 2014 2:27 am

Dobro kakav je ovo forum? Napišeš post koji treba hitan odgovor i 24h sata ga ne dobiješ. Pa najbolje da ukinete ovo sranje ako ovako funkcionira! Sramota! I admini, je ste li kada čuli za aplikaciju Tapatalk i zašto je ovaj forum nema? Stvarno ne služite ničemu.
Flipi
Avatar
captkirk
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: sri tra 24, 2013 18:09 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la markiza » uto lis 14, 2014 8:25 am

Ja sam procitala post tvoj ali nemam jos tu sigurnost niti iskustvo da bih ti bilo sta napisala korisno, a obicno se iskusni jave, medjutim verovatno nisu imali vremena, u poslednje vreme se samo i pise o zdravstvenim raspravama, i jave svi kad god mogu, nemoj se ljutiti. Ali imas pretrazivac ovde pa vidi da nije slucajno neko imao isti problem, ima ovde toliko tema i mnogi otvaraju nove pritom ni ne pogledavsi da ima nekoliko istih tema. Znam da ako je hitna situacija nemas puno vremena ali za vreme dok cekas odgovor mozes pretraziti forum. Sigurno bi ti neko odgovorio ali razumi dosta ljudi sa foruma radi ima svoje porodice i pri tom neretko dva zekica ili vise raznih zivotinja i sve to odnosi vreme, dok mi neiskusni mozemo samo da citamo druge probleme ne bi li sta kasnije iskoristili ako se nama desi isto, ali nemamo tu slobodu da savetujemo druge. Ja se nadam da ce ti zeko biti dobro, ako ne jede ili je zacep ili zubici ja ne znam sta bi drugo moglo biti ali najbolje ti je da sud da veterinar, tako da najbolje ga vodi veterinaru. Drzim palceve da ti zeko ozdravi :zeko1: :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la markiza » uto lis 14, 2014 8:33 am

Evo ovde se pise nesto o tome pa pogledaj:
viewtopic.php?f=5&t=4388&hilit=nejede&start=60
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la altan » ned lis 19, 2014 17:35 pm

Dragi captkirk, vec je davno napisano da su "stari i iskusni" clanovi foruma slabo aktivni na njemu i da postoji stranica na facebooku, ako je bas neka hica. Nitko od nas nije duzan ovdje ikome ista odgovarati. Kako tko od nas naleti tako odgovori na postavljena pitanja. Mislim da smo svi vec vise manje poodgovarili na sve teme i pitanja pa tako svatko tko dode s nekim problemom moze prvo potraziti postoji li vec na njega odgovor.
Osobno sam vidjela tvoje pitanje no nakon sto mi netko napise da ide kod veta taj dan onda ne odgovaram dok ne vidim sto ce vet reci, a ti se nisi udostoji napisati taj update.
Ako ti zec brljavi po hrani prva stvar koju treba napraviti je otici vetu da mu pregleda zube. Zubi jako brzo rastu i nije neobicno da je kunicu potrebno skracivanje svakih 3 tjedna, sto si sve mogao saznati da si ikada pokusao procitati ista vezano za tvoj problem na ovom forumu po kojemu pljujes.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la markiza » pon lis 20, 2014 22:10 pm

Altan :thumbup:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la zeko Simba » sub pro 06, 2014 10:29 am

Kako je ovaj zeko i što mu je bilo na kraju?

Sad neću dobiti odgovor pa ću se derati kako je to neodgovoran vlasnik itd
Naravno ima istine u tome što je napisao captkirk, nema nas, nije dobio odgovor. Isto tako je samo pitao ima li itko kakvu ideju što bi kuniću moglo biti neposredno pred odlazak veterinaru.
Kao što je Altan rekla, nitko nema obavezu biti na forumu. Otkako je facebook aktualan forumi su u odumiranju. Nitko nije zaposlenik foruma, što znači da nitko nema obavezu biti redovit.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la captkirk » uto pro 16, 2014 4:19 am

Hvala na brizi, zeko je ok. :wink: Izgleda da se moramo naviknuti na te njegove povremene ispade na dan, dva, vjerojatno uzrokovane lakšim probavnim smetnjama, koji na sreću nisu česti. Naime, zeko neće jede sijeno uopće, prehrana mu je uglavnom bazirana na Cuni Complete peletima, s tim da mu damo povremeno i malo jabuke, uz lišće od mrkve i crveni radić. To obožava. Svakih par dana dobiva i dvije žličice Pro Digesta u vodu. Pokušati ćemo s nabavom domaćeg sijena i vidjeti kakvi su rezultati.
Ja se ispričavam svima zbog prethodnog posta i nagle reakcije, ali jednostavno, ponekad ispadnem iz centra kad osjetim da s Flipijem nešto nije kako treba.
Puno pozdrava! ;D
Flipi
Avatar
captkirk
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: sri tra 24, 2013 18:09 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la zeko Simba » uto pro 16, 2014 6:34 am

Drago mi je da je bolje :) molim te drugi put kad je frka dodji na stranicu udruge na fejsu, da ne bi zakasnili :)
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la markiza » čet pro 18, 2014 0:22 am

Koja je stranica udruge na fejsu? :blush:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la zeko Simba » čet pro 18, 2014 8:08 am

43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la markiza » pet pro 19, 2014 8:58 am

Hvala :blush:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

zeko ne jede i ne pije

PostPostao/la bunnyman » ned vel 08, 2015 21:17 pm

Molimo za pomoć savjetom u vezi našega zeke. Naime, u utorak smo zeku vodili veterinaru na brušenje zubi jer smo primijetili kako jako slabo jede i prebacuje hranu s jedne strane usta na drugu prilikom žvakanja (već smo ga dva puta vodili zbog toga veterinaru pa smo odmah prepoznali "simptome"). Sve je to, naravno, bili popraćeno kruljenjem crijeva. Međutim, nakon povratka od veterinara do danas (nedjelja) zeko nikako da počne jesti. Samo je u nekoliko navrata grickao malo zelenila i sijena, međutim nikako da počne ponovo jesti kao prije. U najboljem slučaju, samo onjuši hranu koju mu nudimo (i to njemu omiljenu) i to je sve. Naravno, zbog toga nije bilo ni kuglica, samo je malo mokrio. Stoga smo ga u srijedu počeli hraniti špricom i to radimo do danas s dosta dobrim rezultatima, međutim, nikako da počne jesti samostalno. Zahvaljujući šprici ponovno je počeo kakati normalno.
Ne znamo ima li sve to ikakve veze s njegovom probavom jer smo par dana prije odlaska veterinaru primijetili kako ima zelenkasto kašastu kakicu na granici proljeva.
Po povratku od veterinara također smo zapazili nešto neobično: naime zeko je jako intenzivno vonjao. Zvali smo veterinara i on je također bio začuđen i nije znao o čemu se radi. Zbog toga vonja, kao dodatni problem, imamo ratno stanje u kući jer je naša zekica, s kojom je zeko živio u ljubavi i slozi, nanjušila "uljeza" i počela ga napadati (inače, oboje su sterilizirani prije godinu dana). Stoga smo ih morali fizički razdvojiti.
Ne znamo o čemu je riječ? Problemu s usnom šupljinom, probavom, reakciji na antibiotik ili nešto treće? Molimo pomoć.
bunnyman
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: uto stu 12, 2013 12:59 pm
Lokacija: Split

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la altan » ned vel 15, 2015 22:04 pm

Kako je zeko sada? Mislim da ti je bila zeko Simba odgovorila na post no sada ga nema :huh:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Drugi dan neće jede i malo pije

PostPostao/la zeko Simba » pon vel 16, 2015 20:14 pm

Kakva je situacija? Gdje ste ga vodili na korekciju?
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan