kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la sabs&kibla » ned vel 20, 2011 11:17 am

Kibla je dobila čarapu :D
ne znam kako je bilo s Milicom, ali s Kiblom je bila prava borba... ali navukli smo nekako čarapu, napravila sam joj rupe za šape tako da joj se ne frčkaju krajevi :zeko2: sad je dobila i tabletu pa leži
Jeste vi Milici mijenjali gaze?
If you don't know where you are going, any road will take you there.
sabs&kibla
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: čet vel 17, 2011 20:32 pm

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la vini » ned vel 20, 2011 13:20 pm

Milici nismo mijenjali gaze. Ono što je dobila kod veterinara, to je stalno imala.
Isto je bila borba, ali ne pretjerana. Nekako smo to na brzinu uspjeli napraviti.
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la sabs&kibla » ned vel 20, 2011 13:28 pm

kibla si je izvukla gazu poludjela je zbog te mreže, bacale se po kavezu... padala je i nije znala hodati pa smo ponovno na ovratniku... maknuli smo mrežu! ja sam izvan sebe, sad je naučila kako maknuti ovratnik, tako da sam cijelo vrijeme nad njom i pratim svaki njen korak...
Ja kod veterinara nisam dobila nikakve gaze.. nisam zadovoljna :ljut:
If you don't know where you are going, any road will take you there.
sabs&kibla
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: čet vel 17, 2011 20:32 pm

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la vini » ned vel 20, 2011 13:44 pm

Možda bi bilo lakše da joj ne napraviš otvore za nogice, nego joj samo navučeš. Krajevi će se frčkati ali smo ih mi svako toliko namještali, a glavni dio je uvijek bio pokriven.
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la sabs&kibla » ned vel 20, 2011 13:47 pm

izvadila sam ja njoj nogice, ali je trgala mrežu toliko nasilno da je kroz mrežu izvukla gazu. Ovratnik mi je trenutno najsigurniji... do kad je ona opasna za sebe, nekako mi se čini da ću joj držati ovratnik još dugo dugo...
If you don't know where you are going, any road will take you there.
sabs&kibla
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: čet vel 17, 2011 20:32 pm

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la vini » ned vel 20, 2011 13:52 pm

Koliko se sjećam Milica si je počupala šavove nakon 2-3 dana. Prvi put nismo ni mi dobili gazu, tek kad je drugi put šivana je dobila gazu zalijepljenu sa adekvatnim flasterom. Na sreću počupala je samo vanjske šavove, tako da je bilo lakše, iako je morala ponovo u narkozu. Pregledavaj joj šav svaki dan, pa ćeš vidjeti u kojoj je fazi.
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la sabs&kibla » pon vel 21, 2011 22:29 pm

Pipl :)

danas sam zvala veterinara kaže da će šavovi otić 10.dan od zahvata... danas je 4.dan, kibla je super... jede sve, pije, mazi se, igra, kako, piški i sve je super... ali još uvijek ima ovratnik, sad je već očajna jer se nije oprala danima, a inače je čistunka prava :hrco:
trebam savjet, da li mislite da joj sutra već mogu skinuti ovratnik i da budem mirna jer znam će odmah krenuti na šavove, ali stvarno mi je žao kad se čisti preko ovratnika :hm:
gledam joj ranu, iz moje neuke perspektive izgleda dobro.
If you don't know where you are going, any road will take you there.
sabs&kibla
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: čet vel 17, 2011 20:32 pm

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la zeko Simba » uto vel 22, 2011 8:11 am

Pa probaj joj skinuti i gledaj što radi, ako se samo pere onda nije tako strašno, a ako vidiš da bi ih grickala onda joj moraš vratit ovratnik
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la Klio » uto vel 22, 2011 17:17 pm

zeko Simba je napisao/la:Pa probaj joj skinuti i gledaj što radi, ako se samo pere onda nije tako strašno, a ako vidiš da bi ih grickala onda joj moraš vratit ovratnik



Mislim da je ovo najpametnije da uradis sto je Simba napisala.
Citam i bas mi je cudno... Sve zeke koje su ovde sterilisane i za koje ja zanm, nijedna nije imala niti zavoj niti okovratnik niti su dirale savove...Pa cak ni one najnemirnije poput Male od Euene ili Mie od dHarme.
SAvovi su se skidali vec nakon nedelju dana, tacnije samo je vet prerezao spone, inace su absorbirajuci pa nije bilo potrebe vaditi bilo sta.
Jedino Lilu od Pevaljke je pravila haos tj.pocupala konce, pa je nosila carapicu.

Charlica ce bolje znati sto se tice zivotinja, ali znam da se kod nas na poslu insistira da se ne stavlja nista na ranu jer tako brze zarasta. Samo da se redovno cisti i maze.
Cak sam radila sa doktorom koji se jako ljutio kada vidi da zene dodju sa gazom nalepljenom na ranu.

Ako bas zeka cupa konce onda bolje okovratnik nego zavoj, jer ce brze zarasti. Bar ja tako mislim.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la sabs&kibla » sri vel 23, 2011 12:16 pm

gazu joj ne stavljam jer je poludjela od nje...sad ima samo ovratnik, ali ni to mi nije najsigurnije jer je naučila skinut ga, stisnula sam ga sa ljepljivom trakom ali i tako jako stisnut ovratnik skine...jučer je bila na krevetu u mojoj sobi, ja sam otišla na wc kad sam se vratila ovratnik je bio na podu, a njena glava u šavovima... kad sam joj pogledala šavove bili su crveni i čudno su izgledali, umrla sam od straha... zvala sam doktora i išli smo k njemu da to vidi, na sreću nije ih počupala ali ih je vukla pa je zato rana malo natekla, dobila je inekciju za dezinfekciju i sprej za dezinfekciju na rez i rekao mi je doktor da joj ne skidam ovratnik do 10-tog dana od operacije, što znači još 5 dana. :omg:

ja već danima ne spavam, samo hodam za njom i niš ne radim... zbog nje nisam otišla na ispite ovaj tjedan, a bome ne stignem niti učiti za ispite koji slijede... :sad:

sutra idemo u zagreb gdje će biti sa svojim dečkom koji nije kastriran, što mislite jel to opasno? vet je reko da nije... ali zanima me i vaše mišljenje
:zeko3: :zeko3:
Jedva čekam ponedjeljak, fali mi kibla bez ovratnika, a i njoj fali privatnosti, stalno sam oko nje...
a tko je reko da više ne pišaju po svuda laže :P ... kibla po običaju piša po mom krevetu čim promijenim plahte :D volim kad to napravi jer onda složi tako slatku facu kad vičem na nju da odmah dobi pusu pa ta vika i nema učinka...

pozdrav
If you don't know where you are going, any road will take you there.
sabs&kibla
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: čet vel 17, 2011 20:32 pm

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la zeko Simba » sri vel 23, 2011 12:28 pm

Ne bi je ja još stavljala sa dečkom radi šavova
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la sabs&kibla » čet ožu 03, 2011 19:41 pm

evo da zaključim ovo poglavlje,

danas je četvrtak i Kibla je već dva dana bez ovratnika :D, za vikend smo bile u Zagrebu i igrala se sa svojim dečkom nije bilo problema... negdje u subotu predvečer uspjela si je skinuti ovratnik dok ja nisam bila u stanu i prezgrizla si je šavove, rana je bila crvena i blago natečena ali je zaraslo, držala sam joj ovratnik još par dana da ne dira previše. Namazala sam nevenovom masti i sve je super završilo.
Rana danas izgleda odlično, Kibla je vesela jer nema onog odvratnog čuda oko vrata, skače i uživa.
Na kraju krajeva drago mi je što smo obavile sterilizaciju, ona mi izgleda puno mirnije i sretnije.

Hvala svima na savjetima i podršci, šaljemo vam :zeko3: :zeko3: :zeko3:
If you don't know where you are going, any road will take you there.
sabs&kibla
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: čet vel 17, 2011 20:32 pm

Re: kibla ide na sterilizaciju... pomoć!!

PostPostao/la zeko Simba » sub ožu 05, 2011 22:46 pm

Super :) Kibli :zeko3: :zeko3: :zeko3:
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan