starijoj zekici bi pridruzili jos jednog prijatelja

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

starijoj zekici bi pridruzili jos jednog prijatelja

PostPostao/la bugzyca » ned svi 04, 2008 18:33 pm

zekica ima 3 godine i nesto sitno i sad bi joj uzeli nekog zekana da joj pravi drustvo dok nas nema :hm:
ona je inace sterilizirana i jako se voli mazit i cistit(lizati) druge ukucane pa smo mislili da bi tu ljubav mogla usmjerit na jedno malo bicenjce :P

jel neko zna da li postoji mogucnost da se nebi slagali posto je ona bila centar naseg svijeta sve ove godine i jako je razmazena, mozda ne bi prihvatila novog ukucana, ha?? ima neko pojma o tome ili mozda kakvo iskustvo?? :)
bugzyca
bugzyca
Kunić
Kunić
 
Postovi: 9
Pridružen/a: ned svi 04, 2008 18:07 pm

PostPostao/la ninocka » ned svi 04, 2008 19:47 pm

prvo pozdrav vama!
super je da ramišljate o društvu!, posebno ako vas često nema doma. moja kunica je bila stara oko godinu i pol kad je dobila društvo. isto je bila sterilizirana. prvo sam kastrirala dečka i dala sam mu jedno 3 tjedna da se oporavi. za to su vrijeme bili u različitim sobama. ali su se mogli nanjušiti preko mojih šlapa i to ih je izluđivalo :nowink:

u početku je bila agresivna prema njemu i napadala ga je. bilo mi je baš teško. uzela sam čak i godišnji zbog njih. ;D
curke znaju biti jako teritorijalne pa brane svoj prostor od uljeza. naša agonija je trajala jedno vrijeme, a onda sam ih jednostavno zatvorila na 2 dana u kupaonu koju sam izribala da maknem sve njihove mirise. stavila sam im kutije s ulazima i izlazima da se mogu sakriti, hranu, vodu i pustila sam ih da se dogovore.
danas su nerazdvojni i stvarno uživamo!

važno je kuniće upoznavati na neutralnom teritoriju, koji je ničija zemlja. tako je manja šansa da će se mlatiti. neki su ih neko vrijeme držali u istoj prostoriji gajba do gajbe i puštali su ih naizmjence, mijenjali su im wc-e kako bi pomiješali mirise...

ima slučajeva i kad su si kunići pali u zagrljaj kao da se znaju čitav život i nije bilo nikakvog konflikta.
:)
ipak, pripremite se na sitne čarke. kad ih prođete bit ćete sretniji i vi i oni.

od kad imam beštije vrećice usisavača kraće traju
Avatar
ninocka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1888
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:44 pm
Lokacija: zagreb



Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan