Trebam pomoć - hitno

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la altan » pet tra 19, 2013 15:51 pm

sanjita je napisao/la:To moze opipat veterinar ili ultrazvukom..

napipat se moze samo u odredenom periodu..pise negdje na forumu..
lorena105 je napisao/la:
altan je napisao/la:Mozda bi se mogla napraviti hitna sterilizacija zenki..nazovi u Bubu ili Don pa njih pitaj..pa ako slucajno i jesu trudne tako ce se "rijesiti" i taj problem


neznam trenutno mi ni fininacijski to nije najsretnije rješenje... a jel postoji kod zekica neki pregled gdje se može utvrdit da je trudna?

ako se ustanovi da je koja od njih, ili obje, trudna onda vjerujem da je to ipak financijski isplativije..a i kud bi s malima?
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la lorena105 » pet tra 19, 2013 21:23 pm

altan je napisao/la:ako se ustanovi da je koja od njih, ili obje, trudna onda vjerujem da je to ipak financijski isplativije..a i kud bi s malima?


neznam prvo ćemo obavit onda taj pregled, a za male ovisi koliko bi ih bilo, možda bi bilo u mojoj moći da su tri samo još njih zadržati al nisam baš sigurna, a da ih je puno više vjerojatno bi završili na udumljavanju na forumu :zekoo4: ili bi pronašla pouzdane prijatelje
ali ja sam se nekako spremila na to da i da je koja trudna da će maleni biti mrtvi ili biti invalidni jer je u pitanju obiteljska veza :sad: jel se to uvijek dogodi ili ima sretnih iznimaka?
vlasnica 5 malih zlata <33
Avatar
lorena105
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: pon ruj 17, 2012 13:14 pm

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la zeko Simba » sub tra 20, 2013 12:00 pm

To što su oni u krvnosm srodstvu ne znači da će se na ovim bebama to vidjeti, genetika se prenosi na više naraštaja. Može se desiti da ih svaka ima po 6 komada, šta onda? Od pregleda ništa, to se može napipati tek pred kraj trudnoće i to oni ljudi koji imaju iskustva, a malo koji veterinar ima. UTZ može pokazati kasnije da li je ili nije, ali to je nepotrebno bacanje novaca, čak i ako je trudna biti će prekasno da se radi sterilizacija
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la Lilo » sub tra 20, 2013 19:19 pm

mislim da bi od svih samo mama mogla biti trudna...ako su sinovi sada pet mjeseci?Susjede uzgajivace pozdravi i reci im neka se okanu uzgoja ako ni spol kuniću neznaju pogledat(ne gleda se spol kad jaca narastu) :rolleyes: tad je kasno! :dragonn-ccc-e:
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la lorena105 » ned tra 21, 2013 7:50 am

moram vam objaviti vijest i u ovom slučaju tužnu :zekoo4: zakasnili smo, dvije bebe smo našli danas u kavezu, najgore je to što nismo sigurni koja je mama :blink: jučer je Čoksa radila gnijezdo i još uvijek je u kutu to gnijezdo sve lijepo napravljeno i dlakica na njemu (mislili smo da je lažna trudnoća) al malci su bili daleko od njega pa sam ih stavila u gnijezdo (naravno ne rukama). Maza i Čoksa su dobro, na wc-u je bilo malo krvi (kao i prošli put) i sad smo Mazu pustili van a Čoksa je nutra, ali mi se nekako čini da ju uopće nije briga za njih :omg: znam da one ne doje pred ljudima ali svejedno... jel sad prekasno stvait kotilicu na to gnijezdo? (kotilica nema dno) jer je dosad od kada su maleni narasli služila Barniju kao kućica :wub: neznam, ljuta sam na sebe što sam se tako neodgovorno u takve probleme uvalila :lud: uglavnom svaki savjet ću rado poslušati

i na kraju ne toliko presudno... da li bi sad Čoksi (nadam se da je majka) davala puno maslačka jer samo pročitala tu na forumu da je dobar jer povećava količinu mlijeka kod majki premda klacij nije tako dobar? :huh: nekako mi je ona malena pa se bojim da nema dovoljno mlijeka da neće ona znat pravilno se brinut :hm:
Maza je nekako bila puno brižnija, nije nam davala da pogledamo u kotilicu
vlasnica 5 malih zlata <33
Avatar
lorena105
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: pon ruj 17, 2012 13:14 pm

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la altan » ned tra 21, 2013 17:55 pm

uzmi jednu i drugu u ruke i pogledaj cike..valjda ako malo pritisnes bradavicu ces vidjet jel ide mlijeko..mislim nisam sigurna kako to ide kod zeka..ali bitno je da saznas koja je majka..kad saznas trebalo bi pogledat malce jesu li im trbuscici puni pa ces znat jel ih mama hrani..mislim da si trebala odmah odvest zeke na pregled..nadajmo se da su svi zekici izasli i da je i posteljica izasla..inace bi za majku mogao biti koban ishod..nadam se da ce ti se javit ili Lilo ili Renata da ti daju neki pametniji savjet
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la lorena105 » pon tra 22, 2013 13:18 pm

zakopani su pod piljevinom oboje u dlakici i utvrdila sam da je Čoksa mama jer jučer cijeli dan nije htjela izaći iz kaveza samo je gledala prema gnijezdu, i danas ujutro je još puno puno dlakice počupala, još više nego prije okota. Ali dobro za svaki slučaj ću provjeriti cice tako kako si rekla :blush: da razgrtam piljevinu da gledam trbušćiće ili da ih pustim budući da sam se jako obradovala kad sam vidjela da su pod dlakom a ne "razbacani" po kavezu kao jučer?
uglavnom hvala, javljam razvoj situacije :zeko6:
vlasnica 5 malih zlata <33
Avatar
lorena105
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: pon ruj 17, 2012 13:14 pm

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la altan » pon tra 22, 2013 13:38 pm

negdje na forumu pise kako se gleda u gnjezdo..mislim da moras uzet plasticne rukavice i natrljat ih o mamu kako bi poprimile njen miris i onda legano razgrnes i pogledas jesu li trbuscici puni jer treba vidjet jel jedu..i obavezno mami pojacat prehranu..ovo za cike nisam sigurna..to je bila moja predpostavka da bi se tako moglo vidjet..probaj kontaktirat Lilo ili Renatu na pm jer ona se ipak bave tim stvarima
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la lorena105 » pon tra 22, 2013 14:55 pm

Evo sad sam malo razgrnula dlakicu (načinom koji si rekla) i ugledala dva mala rozo-crna stvora :zekoo3: koža im nije plava ni naborana, izgledaju mi sito. Nisam ih uzimala u ruke, ali nadam se da je sve u redu, jer se ne miču baš često (a pretpostavljam da bi se meškoljili da traže hranu), ne plaču, zarolani su u dlakici. Nadam se da će se sretno i uspješno razviti u male skakavce :zeko1:
vlasnica 5 malih zlata <33
Avatar
lorena105
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: pon ruj 17, 2012 13:14 pm

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la Lilo » pon tra 22, 2013 17:01 pm

a Čoksa je mlada ženka ili mama od svih?ne stavljaj kotilicu pogotovo jer ima miris mužjaka ,ostavi ovako! bebe su site ako imaju napete trbušćiće ,debele a i vidi se mljeko u njima! ako ih doji netrebaš ih stalno provjeravati,ženkica u gajbici mora biti sama ,druga se mora maknuti!hrani je sa puno zelenog!
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la lorena105 » uto tra 23, 2013 17:17 pm

Lilo je napisao/la:a Čoksa je mlada ženka ili mama od svih?ne stavljaj kotilicu pogotovo jer ima miris mužjaka ,ostavi ovako! bebe su site ako imaju napete trbušćiće ,debele a i vidi se mljeko u njima! ako ih doji netrebaš ih stalno provjeravati,ženkica u gajbici mora biti sama ,druga se mora maknuti!hrani je sa puno zelenog!


Čoksa je mlada ženka i danas sam vidjela da su joj izražene cice a to znači da doji, a kamo bi ja sad Mazu stavila? :hm: da je cijelo vrijeme puštena ili?
i da kažem- jedan maleni je danas uginuo :zekoo4:
no srećom drugi je lijepo zaobljen i mislim da ga lijepo doji
a kako bi se trebalo vidjet mlijeko u njemu?
vlasnica 5 malih zlata <33
Avatar
lorena105
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: pon ruj 17, 2012 13:14 pm

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la Lilo » uto tra 23, 2013 18:51 pm

Ljepo ,vidi se kroz stjenku trbuščića bijeli mijehur!Bude onako više sa ljeve strane trbuha!Drugu ženku moraš maknuti obavezno!To što je jedan mali uginuo može ipak značiti da ne doji...jesi li joj istisnula iz cicke mljeko?Ima ga ?Ako mali nije nahranjen stavi ženku u krilo i stavi mladunca na cicu da sam cica ! pazi da ti se ženka ne otima! ako tako ne uspiješ stavi ženku u mali transporter ili kutiju i stavi mlado pod nju!Drgačije neće ići ako ne doji!Jesu li sad to mladunci izmedu brata i sestre?
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la lorena105 » uto tra 23, 2013 19:01 pm

maknula sam ženku, zasad je puštena vani dok nešto ne smislimo... mlijeko ide iz cice i nekako najviše mislim da je maleni uginuo jer je gnijezdo veliko bez kotilice pa mogući da je ovaj negdje bio i propustio dojenje :zekoo4: nadam se da će sad dojit jer ovaj izgleda nahranjeno
da mladunci su između brata i sestre :lud:
vlasnica 5 malih zlata <33
Avatar
lorena105
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: pon ruj 17, 2012 13:14 pm

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la Lilo » uto tra 23, 2013 19:14 pm

mladunci se uvijek drže skupa ,bez obzira na veloćinu gnjezda!ovo što su izmadu brata i sestre svakako nije dobro ,nikako! prati dojenje...
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: Trebam pomoć - hitno

PostPostao/la lorena105 » uto tra 23, 2013 20:34 pm

ali su oni bili jedan skroz u kutu gnijezda, a drugi na sredini kako god sam ih ja nekoliko puta približavala, a i Čoksa ih je onda zakopala s dlakom i onda su bili skupa, ali neznam da li su se preko noći razišli :hm: uglavnom neznam zašto je onda maleni uginuo
znam da nije dobro da su mladunci između brata i sestre :zmirko: vidjet ću sutra ujutro stanje pa javim... nadam se da neću i ovog zateći mrtvog :zekoo4:
vlasnica 5 malih zlata <33
Avatar
lorena105
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 268
Pridružen/a: pon ruj 17, 2012 13:14 pm

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan