Tumor?! Molim za pomoc :((

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Tumor?! Molim za pomoc :((

PostPostao/la Saska » sri vel 04, 2015 11:40 am

Molim vas za pomoć . Imam kunića starog 10 godina . Nikad nije imao nikakvih zdravstvenih problema, sve do prije 6 mjeseci kad mu je bio dijagnosticiran tumor. Veterinari nisu se izjasnili o cemu se radi . Oteklina je na vratu(iznutra) i leđima (izvana) i vrlo brzo raste. Nitko ne želi da ga operira jer je star i nisu sigurni da će preživjeti operaciju . Prema onome što sam našla na internetu u pitanju je neoplazija , rak kože ( melanom , karcinom , limfom )a mozda ima jos nesto. Ne znam kako da mu pomognem. Molim vas za savjet i mišljenje . Saljem slike da vidite kako to izgleda . Hvala vam unaprijed. Pozdrav iz Makedonije.[img][IMG]http://i1380.photobucket.com/albums/ah173/Aleksandrams/IMAG0227_zps038ad144.jpg[/img][/img][img][IMG]http://i1380.photobucket.com/albums/ah173/Aleksandrams/IMAG0227_zps038ad144.jpg[/img][/img]
Saska
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: sri vel 04, 2015 10:20 am

Re: Tumor?! Molim za pomoc :((

PostPostao/la altan » čet vel 05, 2015 22:40 pm

Huh teško ćemo ti mi pomoći kada si u Makedoniji :sad: To bi veterinar trebao vidjeti je li to kakav apsces ili tumor..i ako je tumor je li maligni ili benigni..10 godina je stvarno puno za kunica i razumijem da ne zele riskirati..ako je benigni tumor onda ga ne bih operirala zbog zekinih godina, a ako je maligni onda bi trebalo vidjeti koliko je rasprostranje i isplati li se zeku patiti operacijom. Zao mi je sto ne mogu vise pomoci :sad:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Tumor?! Molim za pomoc :((

PostPostao/la Saska » čet vel 05, 2015 23:43 pm

Apces nije, to je sigurno, provjereno, tumor je u pitanju, ali koji maligni ili benigni to ne znam. Po meni onako laicki radi se o malignom. Brzo raste, i prosirio se, na pocetku je bio samo na vrat a sad i na ledzima. Bojim se da ne pati, mozda ima neki bol, a ja ne znam kako da mu pomognem...rekli su mi da ga uspavam...ali ne mogu ja to...on je clan moje porodice, on je moj prijatelj 10 punih godina :sad: hvala vam za vas komentar
Saska
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: sri vel 04, 2015 10:20 am

Re: Tumor?! Molim za pomoc :((

PostPostao/la Bubica » pet vel 06, 2015 10:16 am

Sashka, odi na grupu na fejsu "92-za glodavce i dvojezupce". Tamo ima par ljudi iz Makedonije, mozda ti mogu nekog preporuciti.
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Tumor?! Molim za pomoc :((

PostPostao/la markiza » ned vel 08, 2015 0:31 am

Zao mi je zbog vaseg zeke, ja se nadam da cete naici na pomoc i da cete naci najbolje resenje za zeku. Sve najbolje vam zelim!
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Tumor?! Molim za pomoc :((

PostPostao/la altan » ned vel 15, 2015 22:09 pm

Saska je napisao/la:Apces nije, to je sigurno, provjereno, tumor je u pitanju, ali koji maligni ili benigni to ne znam. Po meni onako laicki radi se o malignom. Brzo raste, i prosirio se, na pocetku je bio samo na vrat a sad i na ledzima. Bojim se da ne pati, mozda ima neki bol, a ja ne znam kako da mu pomognem...rekli su mi da ga uspavam...ali ne mogu ja to...on je clan moje porodice, on je moj prijatelj 10 punih godina :sad: hvala vam za vas komentar


Vjerujem da bi si nakon 10 godina s malcem prepoznala da ga boli i da se pati. Ako se zeko normalno ponasa i normalno jede vjerojatno ga ne boli. Pokusaj naci nekog veterinara koji bi bio voljan ustanoviti o kakvoj je vrsti tumora rijec..Mozda veterinarski fakultet? Nema potrebe da ga uspavljujes ako on normalno funkcionira. Drz se i javi jesi li uspjela što god.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan