Pomoc-zeka je slab

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Pomoc-zeka je slab

PostPostao/la zekazeka13 » ned lis 23, 2016 17:14 pm

Dobar dan, citala sam vas forum ali nisam uspela da nadjem nista slicno. Moj zeka je pre dva dana bio kod veterinara jer je kakio i zalepilo mu se za dlaku, nismo mogli da skinemo, a ni on. A tih dana je malo i kijao. Veterinar je rekao da mu se to upalilo i dobio je antibiotik. Trebao je sledeci dan da ide na kontrolu samo da vidi da li se crvenilo smanjilo. Medjutim zeka je dosao kuci, malo jeo, popio puno vode legao i nije se pomerao par sati, samo smo proveravali da li dise, posle nekog vremena nocu pokusao je da ustane, mislim da oije vodu, ali nije imao snage i samo mu je hlava padala, u jednom periodu ni oci nije mogao da otvori, zvala sam veterinara i on je rekao da je to od stresa jer zeka ima 7 godina i nikada ranije nije bio, a i plasljiv je, kada ga prevozim negde treba mu jedan dan da opet pocne normalno da funkcionise. Kad je vec mogao da se podigne na noge stavila sam mu vodu na dno kaveza i to je lickao. Ujutro je pojeo malo sena, jos nije bio bas dobro. To je bilo juce, skoro uopste nije jeo i pio vodu, pojeo je par poslastica i uvece je jeo jabuku, to je jedino sto je hteo. Jako je uplasen i hteo je da me ugrize kad mu pridjem. Jutros je opet jeo jabuku, a pre par sati je poceo da jede granule, ne mnogo, ali jeo je. Normalno kaki i piski i danas pije vodu. Sve mi se to slagalo sa tim da je pod stresom, ali sada se vise mene ne plasi, nego legne i izvali se i da mi da ga diram, a nije zivahan uopste i samo lezi i stoji. Prosetao je dva puta. Definitivno vidim da nije okej, sutra ide na kontrolu jer ga juce onakvog nisam htela voziti. Da li je moguce da je to sve stvarno od stresa i da li treba da ga odvedem takvog samo na kontrolu? Ili da ga vodim kod drugog veterinara?
zekazeka13
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: ned lis 23, 2016 17:01 pm

Re: Pomoc-zeka je slab

PostPostao/la zekazeka13 » ned lis 23, 2016 17:15 pm

Hvala vam na svakom odgovoru :zeko8:
zekazeka13
Kunić
Kunić
 
Postovi: 2
Pridružen/a: ned lis 23, 2016 17:01 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 3 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan